Skocz do zawartości

Jakie panele PCV między szafki kuchenne, jaki okap wkład


Yorkerek

Recommended Posts

Witam, jestem na finiszu urządzania swojego gniazdka. Mam dylemat jakie wybrać panele PCV między szafki kuchenne, by wyglądało to ok. Podobają mi się miasta jak Nowy Jork nocą czy inne, ale może doradzicie. Planuje zakupić na wymiar panele w sklepie https://www.sklepzfotografia.pl/panele-kuchenne

Drugie pytanie odnośnie okapu, szafkę nad indukcją mam dość wąską i nie podobają mi się okapy teleskopowe, więc chciałbym okap wkładany w szafkę, ale będzie mniej więcej nad połową płyty indukcyjnej, czy będzie spełniał swoje zadanie? Polecicie coś ciekawego? Załączam zdjęcia jakie mam szafki kuchenne w trakcie kończenia i symulację dałem panelu z widokiem na Nowy Jork, czy pasuje?

 

IMG-20231028-WA0030.jpg

IMG-20231103-WA0037.jpg

Link do komentarza
10 godzin temu, Yorkerek napisał:

Witam, jestem na finiszu urządzania swojego gniazdka. Mam dylemat jakie wybrać panele PCV między szafki kuchenne, by wyglądało to ok. Podobają mi się miasta jak Nowy Jork nocą czy inne, ale może doradzicie. Planuje zakupić na wymiar panele w sklepie. 

Panele PCV do domu, do kuchni i to jeszcze na ścianę, po co to goowno ci.  

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Naklepaliście mi do głowy i jednak odpuszczam te panele, bo też nie opyla się ponad 400zł za piankę na ścianę, rozejrzę się za panelami lub płyta meblowa dotną na wymiar na fartuch między szafki kuchenne. A polecicie okap wkład w miarę cichy do szafki ze zdjęcia, która ma szer. 70cm, głębokość 30cm

Link do komentarza
6 godzin temu, Yorkerek napisał:

Naklepaliście mi do głowy i jednak odpuszczam te panele, bo też nie opyla się ponad 400zł za piankę na ścianę, rozejrzę się za panelami lub płyta meblowa dotną na wymiar na fartuch między szafki kuchenne. A polecicie okap wkład w miarę cichy do szafki ze zdjęcia, która ma szer. 70cm, głębokość 30cm

Jest spory wybór okapów pasujących do płytkich szafek, np. taki.

fot.euro.com.pl

elica-lane-bl-a-52,62849473641_3.jpg

Zrzut ekranu 2023-11-06 104454.jpg

Link do komentarza
14 godzin temu, Yorkerek napisał:

 A polecicie okap wkład w miarę cichy do szafki ze zdjęcia, która ma szer. 70cm, głębokość 30cm

 

Najważniejsze są średnice rur odprowadzających, przy 100mm średnicy  będzie głośno, 120mm niewiele lepiej, 150mm już znośnie przy 200mm średnicy będzie cicho.

 

   

Link do komentarza
2 godziny temu, animus napisał:

Najważniejsze są średnice rur odprowadzających, przy 100mm średnicy  będzie głośno, 120mm niewiele lepiej, 150mm już znośnie przy 200mm średnicy będzie cicho.

Całkiem możliwe...

Ale redukcja ze 100 na wylocie z okapu na te, dajmy na to 200, i potem powrót do średnicy, która pozwala na wolt do kratki wentylacyjnej w ścianie - również powoduje takie wyciszenie?

Kurde, nigdy nie słyszałem o takim wpływie średnicy rur po okapie...

 

A tyle okapów instalowałem :zalamka: i nie wiedziałem o tym...

Link do komentarza
45 minut temu, podczytywacz napisał:

Całkiem możliwe...

Ale redukcja ze 100 na wylocie z okapu na te, dajmy na to 200, i potem powrót do średnicy, która pozwala na wolt do kratki wentylacyjnej w ścianie - również powoduje takie wyciszenie?

Kurde, nigdy nie słyszałem o takim wpływie średnicy rur po okapie...

 

A tyle okapów instalowałem :zalamka: i nie wiedziałem o tym...

Po co taka redukcja okapy mają też wyjścia 150mm a nawet więcej.

Ale nawet zwykły okap z wyjściem 120mm podłaczowy pod większa średnicę rury odprowadzającej np. 150mm będzie cichszy. 

Średnicy już nie redukujesz, odprowadzasz przez wrzutnię ścienną.  

Jak chcesz wykorzystać kanał wentylacyjny 14x14 to musisz mieć wolne dwa takie kanały. 

47 minut temu, Yorkerek napisał:

Ja będę na filtrach jechał, bo nie mam wentylacji pod okap, tylko grawitacyjną jedną

Może być też ściana. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...