Skocz do zawartości

Buczący grzejnik w łazience


Franek Kimono

Recommended Posts

Dzień dobry.

Mam problem z grzejnikiem łazienkowym, który strasznie stuka (nagranie w załączniku).

Łazienka znajduje się w bloku 4 piętrowym na 4 piętrze, z uwagi na fakt iż mieszkanie jest dwupoziome pod powyższą łazienką jest też moja łazienka na 3 p. I tam problem nie występuje. Grzejniki odpowietrzałem, poprawy brak. Pomaga tylko jak na filmie przekrecenie głowicy termostatu, ale i tak problem wraca. Czy jako laik coś jeszcze mogę zrobić sam z tym?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
9 godzin temu, Franek Kimono napisał:

na ogrzewaniu dajmy na to na 3 grzejnik jest zimny

To zależy od wielu względów...

Czy w układzie centralnego ogrzewania zainstalowany jest regulator pogodowy, tzw. "pogodynka" :) - na dworze jest dość ciepło i regulator nie zwiększa temperatury wody w sieci ponad wartości pozwalające utrzymać minimalne temperatury w mieszkaniach... U mnie "pogodynka" ogranicza wymianę ciepła w wymiennikowni centralnego ogrzewania powyżej 10 stopni...

Czy w mieszkaniu - konkretnie w łazience jest temperatura powyżej 20 stopni Celsjusza - bo nastawa 3 w tym zaworze termostatycznym odpowiada tej temperaturze - to wtedy zawór nie dopuszcza wody ciepłej, więc grzejnik ma temperaturę otoczenia, co odczuwasz jako "zimny"...

 

9 godzin temu, Franek Kimono napisał:

Czy taki zabieg jestem w stanie przeprowadzić w sezonie grzewczym?

Nie wiem jak zarządzany jest budynek, w którym mieszkasz... to powinien zrobić konserwator i powinno to być uzgodnione z zarządem spółdzielni, czy wspólnoty... wiąże się to z zamknięciem pionu CO i spuszczeniem jakiejśtam ilości wody z układu... Niewykluczone, że w okresie grzewczym, w zależności od układu instalacji CO, nie dostaniesz zezwolenia...

Chyba, że masz możliwość odcięcia dopływu wody na rozdzielaczu do Twojego lokalu, czy wręcz do tego grzejnika...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...