Skocz do zawartości

Płaska PLUS, montaż, pytanie


Recommended Posts

Mam pewne zapytanie odnośnie blachodachówki o nazwie PŁASKA Plus. W trakcie lektury instrukcji natknąłem się na informację, że jej montaż powinien odbywać się poprzez przytwierdzenie do przodu blachy, a nie od góry, jak ma to miejsce w przypadku standardowych blachodachówek panelowych. Moje pytanie dotyczy alternatywnego sposobu montażu, a mianowicie mocowania jej od góry na łacie. Niestety, w moim przypadku takie rozwiązanie zostało zastosowane i niestety nie prezentuje się to zbyt korzystnie. Chciałbym się dowiedzieć, czy jako producent akceptujecie taką metodę montażu i jakie konsekwencje to niesie w kwestii gwarancji. Obecnie, jeśli zdecyduję się na przekręcenie wkrętów w celu ich zamontowania z przodu blachy, wiem że będę musiał zająć się uszczelnianiem otworów po wkrętach typu torx. Z góry dziękuję za pomoc!

Link do komentarza

Montując farmerem od przodu  masz lepszy walor estetyczny i nie chodzi o samą obecność wkręta, brak jest też pofałdowania w okolicy wystającego łba.

Co do montażu od góry, w łatę,  to wkręty mogą nie złapać obu blach, kołnierz wywinięcia panelu na łatę ma tylko 25 mm szerokości.

Przekładanie wkrętów nie jest już możliwe, można jedynie dokręcić jeszcze trochę wkrętów od czoła, w newralgicznych miejscach..  

Link do komentarza

Dzień dobry,

Do montażu blachy panelowej PŁASKA lub PŁASKA Plus, zalecamy używać wkrętów z płaskim łbem TORX i przykręcać je do czoła blachy, a nie od góry. Montaż od góry może spowodować nieprawidłowe ułożenie blach i nie jest przez nas zalecany. Nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne odkształcenia paneli lub podciekanie wody pod połać, które mogą wystąpić w wyniku takiego montażu. Ponadto dach może stracić swój estetyczny wygląd, panele mogą pofalować lub nie będą do siebie pasowały.

Jeśli powłoka zabezpieczająca zostanie uszkodzona z powodu niewłaściwego montażu, reklamacja może zostać odrzucona.

 

Przed rozpoczęciem prac na dachu warto zapoznać się z instrukcją montażu, aby uniknąć takich problemów. Instrukcję montażu dla blachodachówek PŁASKA, PŁASKA Plus i REGLE można pobrać ze strony internetowej: https://pruszynski.com.pl/pobierz/#file-52 w zakładce “instrukcje montażu”.

 

____________________________

Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński

blachodachowki_panelowe_ns.thumb.jpg.0e33eba0fe83594dbded332ba22b9776.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Wilgoć wykrapla się z powietrza tam, gdzie to powietrze zostaje ochłodzone. To po prostu konsekwencja zmiany (wzrostu) jego wilgotności względnej wraz ze spadkiem temperatury. Jeżeli trzeba to dokładniej objaśnić, to proszę pisać. Bo to akurat dość ważna kwestia związana chociażby z ze wszystkimi pomieszczeniami użytkowymi, a już z poddaszami w szczególności ze względu na ruch pary wodnej przez ocieplenie dachu.  Tu nam się to przekłada na dwie możliwe sytuacje, w których zakładamy, że rury są nieizolowane.  1. Wentylacja wyciągowa. Usuwamy tą rurą ciepłe ii wilgotne powietrze, obie te cechy ma w szczególności powietrze z łazienki. Jeżeli rura bez izolacji biegnie przez jakąś zimną przestrzeń to ma wychłodzone ścianki. Tak więc wilgoć wykrapla się wewnątrz rury i ścieka ku dołowi. Czy w takiej sytuacji ma dokąd odpłynąć i czy nie grozi to zalaniem wentylatora (najgorszy wariant)? Dlatego najlepiej otulić te rury izolacją cieplną.  2. Odpowietrzenie i napowietrzenie kanalizacji. Tu raczej zimne powietrze zewnętrzne przepływa przez pion i łączące się z nim rury. Zakładamy, że te rury bez izolacji biegną przez jakieś pomieszczenia użytkowe, a więc takie gdzie powietrze jest ciepłe i zawiera względnie dużo wilgoci. Wówczas mamy ryzyko, że para wodna z tego powietrza zacznie nam się skraplać na zimnych zewnętrznych ściankach rur. Tu w zasadzie nie ma innego sposobu zapobiegania problemowi, niż otulenie rur izolacją cieplną.  Mam nadzieję, że opisałem to w sposób zrozumiały.  
    • Skoncentrowałem się na ŚCIEŻCE, NA WYRÓWNANIU ŚCIEŻKI POD COŚ, o ŚCIEŻCE, CHODNICZKI, od którego zacząłeś...       TERAZ, T E R A Z   to wiem...   Po kilkudziesięciu postach...   I nie pieprzę... - doradzam... tak jak kilku innych userów...
    • Żadne "najistotniejsze". Byliście ciekawi szczegółów, to je wyjaśniłem. Ale wyjaśnienia nie były żadną "istotą" tematu, a więc nie mogły też zostać "najistotniejsze", czego nie potrafisz zrozumieć. Wyjaśniłem, że dla mnie najistotniejsza jest wytrzymałość naprawionej warstwy betonu, jej odporność na kruszenie, a Ty pieprzysz o kostkach, suchych betonach, pieprzysz, pieprzysz... i nie potrafisz przestać. Nie moja wina, ze skoncentrowałeś się na własnej zajebistości, a nie na tym co napisano.
    • Początkujący, a już superARCHEOLOG forumowy
    • UMIEM... I skądinąd  nawet wiem, że Ty umiesz pisać...   Ale tu, w tym Twoim wątku, piszesz jak "pierwszak" to znaczy taki user, który tu wpadł pierwszy raz po pomoc, coś napisał, rozwinęła się rozmowa i, dopiero ciągnięty za język, ten "pierwszak" wyjawia najistotniejsze dla sprawy szczegóły...   Doradzać - owszem - umiesz... na wiele tematów... konkretnie, często szczegółowo, aleeee... konkretnie zapytać nie potrafiłeś    Nie chce mi się po zenkowemu analizować i cytować poszczególnych etapów tutejszej "rozmowy" , ale... spróbuj sam - nie podniecając się przeczytać Twoje odpowiedzi, nakierowujące mnie do takich, a nie innych porad i podpowiedzi... tych z kostką... I powtarzam: dane, które wykrzyczałeś w poście #40, powinny znaleźć się najpóźniej w poście #19, o ile nie po #4...   ______________________________________________________________________________________   _______________________________________________________________________________________________   Tak, że tego...   A dużo później okazało się GDZIE, JAKI I PO CO...   Zupełnie jak "pierwszak"        
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...