Skocz do zawartości

Płaska PLUS, montaż, pytanie


Recommended Posts

Mam pewne zapytanie odnośnie blachodachówki o nazwie PŁASKA Plus. W trakcie lektury instrukcji natknąłem się na informację, że jej montaż powinien odbywać się poprzez przytwierdzenie do przodu blachy, a nie od góry, jak ma to miejsce w przypadku standardowych blachodachówek panelowych. Moje pytanie dotyczy alternatywnego sposobu montażu, a mianowicie mocowania jej od góry na łacie. Niestety, w moim przypadku takie rozwiązanie zostało zastosowane i niestety nie prezentuje się to zbyt korzystnie. Chciałbym się dowiedzieć, czy jako producent akceptujecie taką metodę montażu i jakie konsekwencje to niesie w kwestii gwarancji. Obecnie, jeśli zdecyduję się na przekręcenie wkrętów w celu ich zamontowania z przodu blachy, wiem że będę musiał zająć się uszczelnianiem otworów po wkrętach typu torx. Z góry dziękuję za pomoc!

Link do komentarza

Montując farmerem od przodu  masz lepszy walor estetyczny i nie chodzi o samą obecność wkręta, brak jest też pofałdowania w okolicy wystającego łba.

Co do montażu od góry, w łatę,  to wkręty mogą nie złapać obu blach, kołnierz wywinięcia panelu na łatę ma tylko 25 mm szerokości.

Przekładanie wkrętów nie jest już możliwe, można jedynie dokręcić jeszcze trochę wkrętów od czoła, w newralgicznych miejscach..  

Link do komentarza

Dzień dobry,

Do montażu blachy panelowej PŁASKA lub PŁASKA Plus, zalecamy używać wkrętów z płaskim łbem TORX i przykręcać je do czoła blachy, a nie od góry. Montaż od góry może spowodować nieprawidłowe ułożenie blach i nie jest przez nas zalecany. Nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne odkształcenia paneli lub podciekanie wody pod połać, które mogą wystąpić w wyniku takiego montażu. Ponadto dach może stracić swój estetyczny wygląd, panele mogą pofalować lub nie będą do siebie pasowały.

Jeśli powłoka zabezpieczająca zostanie uszkodzona z powodu niewłaściwego montażu, reklamacja może zostać odrzucona.

 

Przed rozpoczęciem prac na dachu warto zapoznać się z instrukcją montażu, aby uniknąć takich problemów. Instrukcję montażu dla blachodachówek PŁASKA, PŁASKA Plus i REGLE można pobrać ze strony internetowej: https://pruszynski.com.pl/pobierz/#file-52 w zakładce “instrukcje montażu”.

 

____________________________

Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński

blachodachowki_panelowe_ns.thumb.jpg.0e33eba0fe83594dbded332ba22b9776.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • 40mm to wysokość łaty! Ostatnie zalecenia są takie, żeby ze względu na skuteczną wentylację połaci stosować taką wysokość zarówno dla łaty jak i kontrłaty. Natomiast szerokość łaty 50mm (na której opiera się panel) jest optymalna! W związku z tym, że panel ma 320 mm długości, łata o szerokości 60mm jest za duża i powoduje podniesienie panelu, o którym było wcześniej wspomniane  
  • Komentarz dodany przez Rafał: Piszę jako Klient firmy EurosEnergy - nie polecam. Umowa podpisana w maju 2022 roku, a jest wrzesień 2023 i nadal są problemy. Firma nie dotrzymała terminu realizacji, a montaż pompy gruntowej był dosłownie fatalny. Co innego w umowie, co innego w montażu. Wiele elementów trzeba było dokupić lub wymienić na własny koszt, aby wszystko poprawnie działało. Uruchomienie samej pompy po kilku miesiącach metodą prób i błędów "jakoś" się udało. Szczątkowe i wymijające odpowiedzi na zgłaszane problemy Na zgłaszane problemy i usterki firma odpowiada szczątkowo i wymijająco. Strach pomyśleć, co będzie jak powstanie jakaś usterka i trzeba będzie coś naprawić. Cały czas tylko słyszę, że skoro działa to jest ok. Zainstalowane grzałki w zbiornikach z wodą użytkową robią z pompy gruntowej szybko przepływowy ogrzewacz wody - a miało być ekonomicznie i ekologicznie. Firma nie wywiązuje się z zobowiązań Próbuję się dogadać z firmą, odzyskać chociaż część pieniędzy które musiałem wyłożyć "aby działało"- w zamian usłyszałem informacje, że uchylam się od płacenia. Faktura została wystawiona mimo że usługa nie została wykonana do końca. Nie polecam tej firmy Niestety nie polecam tej firmy, jeśli chodzi o pompy gruntowe. Bardzo się zawiodłem. Miało być tak super, a wyszło tragicznie. Podsumowanie Firma nie dotrzymała terminu realizacji, montaż pompy gruntowej był fatalny, a firma nie odpowiada na zgłaszane problemy i nie wywiązuje się z zobowiązań. Nie polecam tej firmy nikomu.
  • Wybierając innowacyjne rozwiązania OZE do swojego domu, należy zwracać szczególną uwagę na doświadczenie danego producenta na rynku. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/aktualnosci/105890-euros-energy-liderem-transformacji-energetycznej-2023
  • Ten ze zdjęcia Irbis Strzecharstwo to ewidentnie żelbetowy, wylewany strop. A pierwotnie projekt przewidywał zamiast niego gęstożebrowy. Chodziło mi o to, że w tym przypadku również nie  wiemy jak ostatecznie ten dom jest zbudowany, co i dlaczego w nim wykonano, ile zmieniono w pierwotnym projekcie.  Tym bardziej w domu, którego dotyczy ten wątek, nie mamy pojęcia jak są wykonane poszczególne elementy. Równie dobrze ten strop od początku przewidziano tylko jako zamykający nieużytkowe poddasze. I zrobiono go jako cienką płytę o niewielkiej nośności. A wtedy cały może mieć z 8-10 cm grubości. 
  • Jak wykonałem akrylowanie narożników. Akryl wokół okien.     https://youtu.be/2J9xkDw6b4I  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...