Skocz do zawartości

Historia edycji

retrofood

retrofood

1. Na tym górnym zdjęciu to po pierwsze trzeba jeszcze zdjąć kawałeczki białej izolacji ze wszystkich trzech przewodów 3-żyłowych (PRZEWODÓW A NIE KABLI!!!), bo robi Ci się mało miejsca. Tak jak to zrobione jest w podwójnej puszce. A po drugie - skróć żyły niebieskie i żółto-zielone. Te pozostawione końce są zbyt długie.

2. Wykonanie dodatkowego obwodu z pierwszej puszki jest możliwe, chociaż upychanie w niej jeszcze jednego przewodu wydaje mi się niepotrzebne. Lepiej chyba byłoby umieścić obok drugą puszkę.

3. Możliwość wykonania dodatkowego obwodu z drugiej (podwójnej) puszki zależy od tego, czy przewód do kinkietu jest już "po wyłączniku" czy "przed". Jeśli "przed" to nie ma problemu.

 

 

retrofood

retrofood

50 minut temu, rett napisał:

Chciałbym zamontować dodatkowe oświetlenie w łazience, umownie nazwę to "nocne", na jedną słabą żarówkę. Mam dwie możliwości, jedna z włącznika światła przy wejściu, gdzie założyłbym dwu pstryczkowy włącznik :

 

DSCN6802.thumb.JPG.ebaf510f3cb8a619fc39742679afdf56.JPG

 

a druga opcja to podwójna puszka w łazience z kablami do gniazda i kinkietu:

DSCN6771.thumb.JPG.e34f0c11397e393c71f240b90e3676fd.JPG

 

Moje pytanie to : czy jest możliwe zrobienie takiego dodatkowego obwodu na jeden punkt świetlny i bezpieczne podłączenie go do istniejących przewodów w obu wersjach (bo decyzji którą opcję wybieram jeszcze nie ma) i jeśli tak, to jak to zrobić ?

 

Dodam jeszcze, że w pojedynczej puszce włącznikowej są trzy kable bo jeden doprowadza prąd, drugi to oświetlenie w łazience a trzeci to połączenie oświetlenia w pokoju obok. Aby włączyć światło w łazience trzeba zewrzeć brązowe kable. 

 

 

1. Na tym górnym zdjęciu to po pierwsze trzeba jeszcze zdjąć kawałeczki białej izolacji ze wszystkich trzech przewodów 3-żyłowych (PRZEWODÓW A NIE KABLI!!!), bo robi Ci się mało miejsca. Tak jak to zrobione jest w podwójnej puszce. A po drugie - skróć żyły niebieskie i żółto-zielone. Te pozostawione końce są zbyt długie.

2. Wykonanie dodatkowego obwodu z pierwszej puszki jest możliwe, chociaż upychanie w niej jeszcze jednego przewodu wydaje mi się niepotrzebne. Lepiej chyba byłoby umieścić obok drugą puszkę.

3. Możliwość wykonania dodatkowego obwodu z drugiej (podwójnej) puszki zależy od tego, czy przewód do kinkietu jest już "po wyłączniku" czy "przed". Jeśli "przed" to nie ma problemu.

 

 

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...