Skocz do zawartości

Połączenie płyta-płyta


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Adaptuje poddasze. Praktycznie wszystko jest wykonywane w systemie suchej zabudowy. W pierwszej kolejności płytuje ściany działowe, a następnie sufit podwieszany. Większość porad tyczy się połącznie sufitu podwieszanego ze ścianą monolityczną (połączenie ślizgowe itp).

 

Jak to wygląda w przypadku łączenia ściany GK z sufitem GK. Czy płyty na łączeniu sufitu ze ścianą mają do siebie dochodzić na ścisk czy zostawić jakąś dylatacje ? W jaki sposób najlepiej spoinować takie połączenie, aby nie pękało ? 

Link do komentarza

Wydaje mi się, że wedle sztuki konstrukcja ściany działowej miała być połączona z konstrukcją dachu, a sufit miał dolegać do ściany (chodzi o akustykę). U mnie co prawda konstrukcja ścian dociera tylko do profili sufitowych, ale akustyka i tak chyba będzie lepsza niż w przypadku płyty ściennej wchodzącej pod sufitową ? 

 

Nie robić tam żadnego połączenia ślizgowego ? Jakaś taśma papierowa w szczelinę nie będzie dobrym pomysłem ? 

Link do komentarza
13 godzin temu, Tomsven napisał:

Witam serdecznie,

 

Adaptuje poddasze. Praktycznie wszystko jest wykonywane w systemie suchej zabudowy. W pierwszej kolejności płytuje ściany działowe, a następnie sufit podwieszany. Większość porad tyczy się połącznie sufitu podwieszanego ze ścianą monolityczną (połączenie ślizgowe itp).

 

Jak to wygląda w przypadku łączenia ściany GK z sufitem GK. Czy płyty na łączeniu sufitu ze ścianą mają do siebie dochodzić na ścisk czy zostawić jakąś dylatacje ? W jaki sposób najlepiej spoinować takie połączenie, aby nie pękało ? 

Tak.

kkk.png

 

Podwójna.

hhh.png

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...