Skocz do zawartości

Garaż, budynek gospodarczy a mieszkanie w nim na czas budowy domu ?


Recommended Posts

Cześć. Zacznę od tego, że mam świadomość, iż mój pomysł jest dziwny. Ale do rzeczy. Kupiłem działkę budowlaną z zamiarem postawienia na nim domu (70m2 na zgłoszenia). Planuję też zbudować na nim garaż (35m2). Obecnie wynajmuję mieszkanie za które płacę co miesiąc 2700-2800zł (32m2 z małym ogrodem). Przyszło mi na myśl, aby zacząć na działce od budowy garażu i w nim po prostu zamieszkać. Chciałbym zapytać się jak można rozwiązać to prawnie bo z tego co wiem to w garażu legalnie mieszkać nie można. Chciałbym teraz wykorzystać ten budynek do mieszkania, a potem żeby służył jako zwykły garaż. Z zalet - nie musiałbym dojeżdżać codziennie na budowę, nie musiałbym wynajmować toitoi na czas budowy, nie martwiłbym się o pozostawione narzędzia czy zakupione materiały budowlane oraz mógłbym się cieszyć urokami zakupionej działki :) . Metraż nie robi mi problemu bo mieszkam teraz w 32m2.. :) w optymistycznej wersji budowa domu potrwa ok 7-9 miesięcy ale wiadomo, że zawsze się coś przeciągnie itp. Licząc więc nawet te 12 miesięcy to na dalszy wynajem mieszkania wydam 33600 zakładając, że czynsz nie wzrośnie, a jest na to spora szansa :) za te pieniądze równie dobrze mógłbym postawić już ten garaż i tam mieszkać (dodam, że wszystkie prace wykonam sam wraz z pomocą kilku osób, a dodatkowo meble i rzeczy do łazienki jak wc, kabina prysznicowa, pralka lodówka itp już mam - więc chodzi głównie o koszt kupienia drewna na ściany szkieletowe ocieplenia, dachu itp). Czy macie może jakieś pomysły jak rozwiązać to prawnie ? Ewentualnie jaka kara grozi za zamieszkanie w garażu nie mówiąc o tym nikomu.

Link do komentarza

Budynki gospodarcze i garaże towarzyszą zabudowie mieszkaniowej,  zatem trzeba złożyć zgłoszenie budowy domu mieszkalnego + projekt i plan zagospodarowania  a na planie zagospodarowania działki zaznaczyć   lokalizacje pozostałych obiektów, które mogą funkcjonalnie pełnić role zaplecza budowy , a mieszkać można wszędzie. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...