Skocz do zawartości

Białe plamy/przebarwienia na kafelkach na balkonie - prośba o pomoc


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

mam na balkonie kilka takich białych/jasnych plam/przebarwień na kafelkach i nie wiem jak się ich pozbyć. Wstyd się przyznać, ale powodem jest to że nie wynosiłem worków ze śmieciami przez pewien czas i kiedy je w końcu wyniosłem to zobaczyłem pod nimi takie plamy. Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć tylko to, że miałem wtedy złamaną nogę i było mi bardzo ciężko funkcjonować, a tym bardziej wynosić śmieci.

 

Macie pomysł jak sobie z tym poradzić? Jakieś specjalne środki/płyny? Albo jakieś profesjonalne czyszczenie przez specjalistę?

Mam nadzieję, że jedynym rozwiązaniem nie będzie kucie i kładzenie nowych kafli.

 

Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź.

 

 

IMG_20230620_234027.jpg

IMG_20230620_234551.jpg

IMG_20230620_234119.jpg

Link do komentarza
7 godzin temu, jacekkowalski napisał:

Mam nadzieję, że jedynym rozwiązaniem nie będzie kucie i kładzenie nowych kafli

Jednym z rozwiązań może być położenie nowych kafelków na tych poplamionych, bez kucia... oczywiście jeśli nie powiodą się próby oczyszczania plam... a te - raczej się nie powiodą :bezradny:...

Co to za płytki są? Wygląda to na gres nieszkliwiony...

Link do komentarza
3 godziny temu, podczytywacz napisał:

Jednym z rozwiązań może być położenie nowych kafelków na tych poplamionych, bez kucia... oczywiście jeśli nie powiodą się próby oczyszczania plam... a te - raczej się nie powiodą :bezradny:...

Co to za płytki są? Wygląda to na gres nieszkliwiony...

Mógłbyś napisać dlaczego uważasz że próby oczyszczania plam się nie powiodą? Mam też teorie że gdyby wymyć cały balkon jakoś profesjonalnie to zejdzie ten ciemny osad i kafelki staną sie jaśniejsze i wtedy te odbarwienia będą mniej widoczne. Wiesz, analogicznie jak to jest po czyszczeniu płytek w domach jednorodzinnych na tarasie, w ogródku itp (na YouTube można takie filmiki obejrzeć). Może mógłbyś polecić jakiś detergent na start którego mógłbym spróbować sam, bez angażowania specjalisty?

 

Niestety nie wiem jakie to są płytki. Pewnie jakieś standardowe i tanie, bo to mieszkanie przygotowane przez dewelopera tak jak wszystkie w tej inwestycji.

Edytowano przez jacekkowalski (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 godziny temu, jacekkowalski napisał:

Może mógłbyś polecić jakiś detergent

Powszechnie uważa się że preparaty HG są dobre lub nawet bardzo dobre.

https://www.castorama.pl/srodek-hg-czysty-gres-1-l/8711577013035_CAPL.prd

 

Ale ja bym na początek spróbował potrzeć to zwykłym Cifem i zobaczyć czy schodzi.

Bo jak to weszło głęboko do środka tych byle jakich kafli to i świnty Boże nie pomoże.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
23 godziny temu, demo napisał:

Powszechnie uważa się że preparaty HG są dobre lub nawet bardzo dobre.

https://www.castorama.pl/srodek-hg-czysty-gres-1-l/8711577013035_CAPL.prd

 

Ale ja bym na początek spróbował potrzeć to zwykłym Cifem i zobaczyć czy schodzi.

Bo jak to weszło głęboko do środka tych byle jakich kafli to i świnty Boże nie pomoże.

 

Kupiłem ten preparat. Te białe fragmenty zostawiłem w spokoju i skupiam się na wyczyszczeniu reszty balkonu i wtedy będą one mniej widoczne. Niby coś tam idzie, ale w takim tempie to mi to zajmie kilka miesięcy. Wczoraj kilka godzin szorowałem jedną płytkę.

 

Może jest jakiś środek, który można nałożyć na płytki, zostawić na x godzin i spowoduje, że brud "odpuści" i będzie go można spłukać, albo choćby ławiej/szybciej wyszorować?

Edytowano przez jacekkowalski (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
38 minut temu, jacekkowalski napisał:

Dobra, przestałem rozcieńczać HG w wodzie jak napisane na etykiecie tylko leję bezpośrednio na płytki i szoruję. Idzie o wiele szybciej.

 

Nie używałem tego akurat preparatu nigdy ale jak znam ich wyroby to ich działanie raczej nie polega na szorowaniu, tylko na rozprowadzeniu po kawałku warstwy preparatu, odczekaniu jakiegoś czasu i dopiero potem jego wycieraniu.

 

Link do komentarza
6 minut temu, demo napisał:

 

Nie używałem tego akurat preparatu nigdy ale jak znam ich wyroby to ich działanie raczej nie polega na szorowaniu, tylko na rozprowadzeniu po kawałku warstwy preparatu, odczekaniu jakiegoś czasu i dopiero potem jego wycieraniu.

 

aha, no to może wtedy jeszcze szybciej pójdzie jak płyn trochę postoi na płytce. Jutro tak spróbuję

 

Na etykiecie jest napisane, aby umyć płytki mopem i pozostawić do wyschnięcia, ale szczerze mówiąc nie wiem jak to miałoby zadziałać skoro myjąc mopem to tego ilość preparatu, która zostanie na płytkach będzie znikoma.

Edytowano przez jacekkowalski (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
13 godzin temu, jacekkowalski napisał:

Na etykiecie jest napisane, aby umyć płytki mopem i pozostawić do wyschnięcia, ale szczerze mówiąc nie wiem jak to miałoby zadziałać skoro myjąc mopem to tego ilość preparatu, która zostanie na płytkach będzie znikoma.

Chyba nie czytałeś wszystkiego, bo w dalszej części pisze że:

 

Cytat

Do czyszczenia powierzchni z uciążliwych zabrudzeń używać środka: rozcieńczonego w proporcjach 500 ml na 10 litrów ciepłej wody. Szorować powierzchnię szczotką. Usunąć nadmiar brudnego płynu z podłogi zmywakiem. Wytrzeć do sucha. Przy szczególnie silnych zabrudzeniach po naniesieniu środka na powierzchnię odczekać 10 minut. Do szorowania dużych powierzchni najlepiej używać specjalnych maszyn czyszczących.

 

Zapewne też nie zaszkodzi i większe stężenie preparatu i dłuższy czas odczekania przy ciągłym namaczaniu.

 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...