Skocz do zawartości

Wilgoć


Recommended Posts

1 godzinę temu, PatrycjaO napisał:

czym to jest spowodowane ?

Nosz, kurde :zalamka:

 

Moja czarodziejska, kryształowa kula aż pękła po zadaniu jej takiego pytania!!!

 

Dziewczyno - co pokazałaś, co ja widzę? - dom w budowie, zatarte tynki i jakieś plamy na suficie...

 

Ale gdzie, jaki strop, co nad sufitem, jaki dach, czy ocieplone, kiedy tynkowane, czy ostatnio robione jakieś dodatkowe mokre roboty (np. wylewki, w tym pomieszczeniu, czy piętro wyżej) :scratching: nie żałuj informacji jeśli chcesz od nas jakichkolwiek podpowiedzi...

 

 

 

 

 

Czy to jest ten dom?

 

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ta  ściana "na froncie", prostopadła do tej z oknem, jest ścianą szczytową?

 

Jak wygląda nad stropem spojenie stropu ze ścisną "na froncie" (fotka :scratching:), tzn czy jest wyżej ścianka kolankowa, czy już wieniec i więźba dachowa, ta stalowa?

 

Kiedy ta  wilgoć się pokazała? Po deszczach, roztopach?

 

A tak w ogóle - czy to faktycznie jest teraz wilgotne, czy to jakaś stara plama?

 

To już jest kupione, czy tylko to rozważasz?

Link do komentarza

Podejrzanie symetryczna jest ta plama. Jak tam jest ze skutecznością wentylacji? Czy są nawiewniki w tych oknach? Może to wykraplanie się wilgoci na jakimś żelbetowym elemencie stropu w tym miejscu? Co tam jest na górnej kondygnacji (ściana czy środek pokoju?) oraz za ścianą po lewej stronie?

Link do komentarza

Mnie to wygląda na przeciekającą/sączącą się wodę, zgromadzoną w garach stropu, a tam spływającą po blasze (skondensowana para wodna) od wewnątrz i w tym miejscu przez nieobrobione dokładnie "połączenie" stalowej belki więźby z wieńcem... Tak mi mówi wyobraźnia...

Dlatego proszę o fotki i opis ściany nad tym stropem i nad tym miejscem...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...