Skocz do zawartości

problem z wysoką temperaturą w pracowni na strychu


Recommended Posts

hej,
mam taki problem, zrobiłem pracownię w pomieszczeniu na strychu. Tzn zwykłą komórkę przerobiłem. Zrobiłem ściany i sufit z regipsów. Dałem watę izolacyjną. W zimie spisywało się wyśmienicie. Kilka dni zrobiło się cieplej i momentalnie w mojej pracowni temp wzrosła. Grzejnik jest wyłączony, a temperatura jest w granicach 20 stopni. Tak myślę jak się przygotować na sezon letni. W środku mam drukarkę i nie chciał bym ją narażać na dużą temperaturę. Wiem, że najłatwiej pewnie byłoby zamontować klimę, ale myślałem nad jakąś alternatywną wersją. Nie wiem co by było dobre i w miarę ekonomiczne. Widziałem, że można kupić te tzw domowe klimatyzatory, ale czy one zdadzą egzamin, ktoś używa takie coś i sprawdza się? Ewentualnie może jeszcze jakieś inne pomysły co by można zrobić? 
Dobrze by było utrzymać temperaturę nie większą niż 25 stopni, martwi mnie , że w sezonie letnim temperatura może znacznie wzrosnąć. Byłbym wdzięczny za odpowiedzi

Pomieszczenie ma mały metraż, 6 m długie, szerokie na 3 metry. Okno jest jedno takie małe strychowe, zwykłe stare. Budynek to stara kamienica, pokrycie dachu to dachówka.

Link do komentarza

Rozumiem, że to okno dachowe.

Mam mieszkanie w bloku z poddaszem małym i po kilku latach wiem jedno - jeśli dach jest kryty blachą i nie ma wystarczająco grubej warstwy izolacji termicznej - niestety będzie gorąco. Okno na stryszku trzeba wymienić na nowoczesne z pakietem szybowym, który po pierwsze - ma niski wskaźnik U, a po drugie ogranicza nasłonecznienie i nagrzewanie. Powinna być też roleta na zewnatrz materiałowa, która ogranicza o dobre 7-10 stopni nagrzewanie powierzchni.

 

Klimatyzacja w takim pomieszczeniu się przyda, ale bez tych zabiegów będzie tylko środkiem doraźnym.

Link do komentarza

Widzę, że to kontynuacja tematu z zeszłego roku:

Mam kilka podstawowych pytań. 

Jak gruba jest izolacja cieplna dachu?

Czy przy jej układaniu zapewniono wentylację wełny, tak jak wówczas pisałem.

Czy w tej komórce są jakieś okna, w szczególności dachowe? Jeżeli są należy je przysłaniać od zewnątrz.

Czy zapewniono wentylację w tej komórce? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

Czy reszta strychu ma zapewnioną wentylację? Może pomóc np. otwarcie drzwi na strych, tak aby trafiało tam chłodniejsze powietrze z klatki schodowej, a rozgrzane powietrze ze strychu uciekało otworami w ścianie szczytowej, kominkami wentylacyjnymi w dachu, otwartym wyłazem dachowym.

Czy reszta strychu pozostała nieizolowana? Jeżeli tak, to trzeba się liczyć z tym, że temperatura będzie naturalnie dążyć do wyrównania. 

Pozostaje utrudniać nagrzewanie się tego pomieszczenia - izolować je od gorąca z zewnątrz, zasłaniać okna (jeśli są), intensywnie wietrzyć pomieszczenie i cały strych w godzinach nocnych, gdy jest chłodniej. Jeżeli to nie wystarczy pozostaje założenie klimatyzatora. Prawdziwego, nie jakiejś pseudoklimatyzacji. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Aranżacja kuchni nigdy nie jest łatwą sprawą i zawsze powinna być dobrze przemyślana. To pomieszczenie, które powinno być przede wszystkim praktyczne i zapewnia odpowiednią ilość miejsca do swobodnego gotowania i przechowywania niezbędnych akcesoriów. Jednak warto, aby kuchnia miała swój własny niepowtarzalny styl, dzięki czemu przebywanie w niej będzie czystą przyjemnością. Zwłaszcza że to często właśnie kuchnia staje się sercem domu. Urządzając kuchnię, dobrze jest postawić na jeden styl, a prawdziwym hitem w aranżacji kuchni stał się styl vintage. Jak urządzić kuchnię w stylu retro? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/kuchnia/a/106277-jak-urzadzic-kuchnie-w-stylu-vintage-inspiracje-i-aranzacje
    • Jak tym zacząłeś to trzymaj się jednego producenta żeby oczka się nie robiły.    1. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA Przed rozpoczęciem spoinowania należy odpowiednio przygotować powierzchnię styków płyt. Płyty powinny być trwale przymocowane do konstrukcji nośnej, suche, pozbawione pyłu, kurzu. Ostre krawędzie należy sfazować, odpylić i zagruntować Gruntem Uniwersalnym ŚMIG K-15. W narożnikach i kątach obsadzić kątowniki. 2. WYPEŁNIANIE Przestrzeń pomiędzy krawędziami należy wypełnić masą C-50 za pomocą szpachelki, trzymając ją pod kątem umożliwiającym dokładne wciśnięcie masy w szczelinę. Pozostawić do wyschnięcia. Po 24 godzinach nałożyć kolejną warstwę masy C-50. 3. WYGŁADZANIE Ostateczne wygładzenie z powierzchnią płyty należy wykonać po całkowitym wyschnięciu zaprawy, poprzez szlifowanie siatką poliwęglanową lub papierem ściernym nr 80-150. Celem ułatwienia procesu szlifowania do wykonania warstwy wykończeniowej zaleca się stosować gładź szpachlową ŚMIG A-2 lub A-6. 4. KOLEJNA WARSTWA Jeżeli powierzchnia pierwszej warstwy nie jest idealnie równa zaleca się miejscowe uzupełnienie, bądź nałożenie cieńszej warstwy masy. Przed nałożeniem kolejnej warstwy gładzi, a także przed rozpoczęciem prac malarskich koniecznie należy usunąć pył z powierzchni lub związać go z podłożem. 5. WYKAŃCZANIE Przed nałożeniem kolejnej warstwy zaprawy, a także przed rozpoczęciem prac malarskich należy usunąć pył lub związać go Gruntem Uniwersalnym K-15. Dla uzyskania odpowiedniej jakości powłok malarskich zaleca się także wyrównanie chłonności płyt i spoin poprzez pokrycie całości Gruntem ŚMIG K-15
    • Komentarz dodany przez Merry S.: Super, jasno i z pomysłem, to lubię, dziekuję moja konsola nabrała nowej jakości.
    • Hol to miejsce reprezentacyjne, wita nas i naszych gości, warto zadbać w nim o wygodę, funkcjonalność i elegancję. Często wymiary holu narzucają nam dobór i sposób rozmieszczenia mebli. W wąskim korytarzu musimy zatem postawić na takie, które oprócz walorów estetycznych będą spełniały także funkcję przechowywania. Świetnie sprawdzi się delikatna konsola, która jest lekka w formie i bardzo elegancka. Dodatkowo może być wyposażona w szufladki na niezbędne drobiazgi. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/salon/porady/101012-jak-zaaranzowac-konsole-w-holu
    • Na co kogo stać, ale luksus to raczej nie jest mały metraż.   Tyle to jest akurat w sam raz, mniejszy to klitka.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...