Skocz do zawartości

Zabudowa komina na poddaszu mieszkalnym


Recommended Posts

Witam.

 

Tak jak w temacie. Komin został otynkowany. Wstępnie planuje zrobić przerwę dylatacyjną (jakieś 2cm) i zabudować ścianką GK. Tutaj mam parę pytań 

 

1. Z racji małego odstępu od komina płytowanie będzie tylko od strony mieszkalnej. Czy ściankę powinienem wypełnić wełną z zachowaniem tego małego odstępu (niby nie jest łatwopalna)

2. Jak zabudować sufit wokół komina i jak to połączyć ze ścianką działową ? Wstepnie myślałem po prostu dojechać wełna i sufitem z GK praktycznie do samego komina (2 cm przerwy) i do gotowego sufitu połączyć ściankę.

3. Co do samej ścianki, to czy w tym wypadku może ona być przytwierdzona do wylewki czy trzeba wycinać wylewkę i łączyć się ze stropem ? Widziałem że ze względu na oszczędność miejsca niektórzy robią ścianki z profili UD i CD zamiast UW i CW. Czy to ma sens ?

4. Jeżeli cała koncepcja jest do bani, to proszę o porady jak się to powinno wykańczać. 

 

333122994_572241268204151_7226749905331862993_n.jpg

Link do komentarza

Nie ma zbyt wiele informacji na temat zabudowy komina na poddaszu, a z tych które widziałem, to zawsze jakieś zabudowy były. W zasadzie nie ma to większych plusów oprócz gładkiej powierzchni i dodatkowego zabezpieczenia (znikomego). Nie pogorszy się przez to akustyka ? Wełna nie powinna dotykać komina w górnej części ? 

 

Są dwa takie kominy z wieloma kanałami. Tylko jeden jest spalinowy/używany reszta wentylacyjne. Piec na paliwa stałe starszego typu, wiec nie ma żadnego wkładu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...