Skocz do zawartości

Zalanie,panel podłogowy


Recommended Posts

Cześć. 

Chciałbym  poradzić się odnośnie Podkładu podłogowego z  włókna drzewnego i jego zalaniu. 

Mam sytuację, że przy wykańczaniu mieszkania wykonawca przy zakładaniu złączki przy rurach od wody żle coś dokręcił i woda kapała na panele podłogowe. Nie wiem ile czasu kapała na pewno cała noc i pewnie z polowe dnia. Panele zostały co dopiero położone , są wodoodporne, pod panelami jest właśnie  ten podkład z włókna drzewnego i folia. Wykonawca stwierdził że  postawi nagrzewnice i wysuszy to miejsce.  Ja mam co do tego wątpliwości. Nie wiemy ile czasu kapała ta woda, nie wiemy jak mocno pod panele i w ten podkład wsiąkła. Chociaż jak dotykałem tego podkładu w miejscu przy ścianie to rozpadał sie jak trociny. Czy wykonawca skoro  te panele co dopiero zostały położone nie ma listw przypodłogowych nie jest to wykończone jeszcze ,nie powinien zdemontować kilku tych paneli i ocenić jak rozległe jest to zalanie, a tym samym wymienić ten podkład skoro na brzegu on się rozpad pod dotykiem. Wydaje mi się ze taki panel jak zabsorbował nawet nie na całej swojej wielkości wodę to on juz jakby jest wadliwym elementem. nie wiem czy za 2-3 lata nie wyjdzie tam jakaś wilgoć.

 

 

 

Videoframe_20221205_000559_com.huawei.himovie.overseas.jpg

IMG_20221203_100618.jpg

HiSuite.app.zip

Link do komentarza
9 godzin temu, retrofood napisał:

Diabli wiedzą jaki to podkład, ale jego sprzedawca powinien dysponować jego kartą techniczną (każdy wyrób musi mieć), gdzie będzie opisana dopuszczalność wody. I na jej podstawie (karty, a nie wody) należy podejmować decyzje.

 

 

Hmmm, tak na oko jest to chyba "podkład podłogowy Diall włókno drzewne 5 mm 6,99 m2" nie szukałem w sumie opakowania po nim. Ale zapytam. 

4 godziny temu, joks napisał:

Znam te podkłady , to zwykła pilśnia .Panele jak najszybciej zdemontować .

Tak właśnie mi to wygląda, pod palcem rozpada się jak trociny. A wykonawca twierdzi że wystarczy wysuszyć. Tylko jakby na mój rozum jak coś mi ktoś Montuje to powinienem dostać to w fabrycznym stanie a nie już zalane. Drugi raz już nie przyjmie wody ew. 

Link do komentarza
23 minuty temu, Łukasz Zagraba napisał:

Drugi raz już nie przyjmie wody

Przyjąć - przyjmie, jak się wysuszy... ale wytrzymałości mechanicznej nie odzyska...

Teraz trzeba wymienić podkład... prosta sprawa, rozbierać od zalanej ściany, wystarczy do suchego, niezamokniętego miejsca, wymienić podkład, zmontować bez żadnych docinek panele...

 

Nie dopuść do montowania listew przypodłogowych przed wymianą podkładu i wysuszeniem folii i posadzki/wylewki pod nią...

 

Przy rozbieraniu podłogi, aby nie pomylić rozmieszczenia paneli i nie musieć ich od nowa docinać możesz te panele poznaczyć na przyklejonych kawałkach taśmy malarskiej...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...