Skocz do zawartości

Zalanie,panel podłogowy


Recommended Posts

Cześć. 

Chciałbym  poradzić się odnośnie Podkładu podłogowego z  włókna drzewnego i jego zalaniu. 

Mam sytuację, że przy wykańczaniu mieszkania wykonawca przy zakładaniu złączki przy rurach od wody żle coś dokręcił i woda kapała na panele podłogowe. Nie wiem ile czasu kapała na pewno cała noc i pewnie z polowe dnia. Panele zostały co dopiero położone , są wodoodporne, pod panelami jest właśnie  ten podkład z włókna drzewnego i folia. Wykonawca stwierdził że  postawi nagrzewnice i wysuszy to miejsce.  Ja mam co do tego wątpliwości. Nie wiemy ile czasu kapała ta woda, nie wiemy jak mocno pod panele i w ten podkład wsiąkła. Chociaż jak dotykałem tego podkładu w miejscu przy ścianie to rozpadał sie jak trociny. Czy wykonawca skoro  te panele co dopiero zostały położone nie ma listw przypodłogowych nie jest to wykończone jeszcze ,nie powinien zdemontować kilku tych paneli i ocenić jak rozległe jest to zalanie, a tym samym wymienić ten podkład skoro na brzegu on się rozpad pod dotykiem. Wydaje mi się ze taki panel jak zabsorbował nawet nie na całej swojej wielkości wodę to on juz jakby jest wadliwym elementem. nie wiem czy za 2-3 lata nie wyjdzie tam jakaś wilgoć.

 

 

 

Videoframe_20221205_000559_com.huawei.himovie.overseas.jpg

IMG_20221203_100618.jpg

HiSuite.app.zip

Link do komentarza
9 godzin temu, retrofood napisał:

Diabli wiedzą jaki to podkład, ale jego sprzedawca powinien dysponować jego kartą techniczną (każdy wyrób musi mieć), gdzie będzie opisana dopuszczalność wody. I na jej podstawie (karty, a nie wody) należy podejmować decyzje.

 

 

Hmmm, tak na oko jest to chyba "podkład podłogowy Diall włókno drzewne 5 mm 6,99 m2" nie szukałem w sumie opakowania po nim. Ale zapytam. 

4 godziny temu, joks napisał:

Znam te podkłady , to zwykła pilśnia .Panele jak najszybciej zdemontować .

Tak właśnie mi to wygląda, pod palcem rozpada się jak trociny. A wykonawca twierdzi że wystarczy wysuszyć. Tylko jakby na mój rozum jak coś mi ktoś Montuje to powinienem dostać to w fabrycznym stanie a nie już zalane. Drugi raz już nie przyjmie wody ew. 

Link do komentarza
23 minuty temu, Łukasz Zagraba napisał:

Drugi raz już nie przyjmie wody

Przyjąć - przyjmie, jak się wysuszy... ale wytrzymałości mechanicznej nie odzyska...

Teraz trzeba wymienić podkład... prosta sprawa, rozbierać od zalanej ściany, wystarczy do suchego, niezamokniętego miejsca, wymienić podkład, zmontować bez żadnych docinek panele...

 

Nie dopuść do montowania listew przypodłogowych przed wymianą podkładu i wysuszeniem folii i posadzki/wylewki pod nią...

 

Przy rozbieraniu podłogi, aby nie pomylić rozmieszczenia paneli i nie musieć ich od nowa docinać możesz te panele poznaczyć na przyklejonych kawałkach taśmy malarskiej...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...