Skocz do zawartości

Pozwolenie na budowę wewnetrznej instalacji gazowej.


Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące wewnetrznej instalacji gazowej - od skrzynki z gazem do domu. W 2021 roku uzyskałem pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego wraz z przydomową oczyszczalnią. Projekt budowlany zawierał "Schemat zagospodarowania działki" na którym znalazło się usytuowanie domu, oczyszczalnia oraz "droga" doprowadzenia wszystkich przyłączy gdyż na każde z nich uzyskałem warunki przyłącza w tym i gazu z uwagi iż jedynym planowanym źródłem ogrzewania domu był kociol gazowy. W lipcu br. gazownia (jej podwykonawca) zamontował skrzynkę w ogrodzeniu. I teraz.moje pytanie, czy mając pozwolenie na budowę domu, musze składać odrebny wniosek o pozwolenie na budowę wewnetrznej instalacji gazowej (od skrzynki do domu i wewnątrz domu)? Jezeli tak, to czy wiąże się to z opłatą kierownika budowy, nowym dziennikiem budowy? Proszę o pomoc mądrzejszych, pozdrawiam.

Link do komentarza
2 godziny temu, Imaginacja Imaginacja napisał:

gdyż na każde z nich uzyskałem warunki przyłącza w tym i gazu

Warunki przyłączenia do sieci gazowej.

Jeżeli minie termin ważności warunków przyłączenia do sieci gazowej, a Klient nie zawarł umowy o przyłączenie do sieci gazowej (jeśli zachodziła taka konieczność) lub nie zgłosił organowi administracji architektoniczno-budowlanej wykonywania robót budowlanych związanych z budową instalacji gazowej lub nie uzyskał decyzji o pozwoleniu na budowę / rozbudowę instalacji gazowej, jeśli tego wymagają obowiązujące przepisy prawa, to ponownie musi zwrócić się zwrócić z wnioskiem o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej.

 

2 godziny temu, Imaginacja Imaginacja napisał:

 I teraz.moje pytanie, czy mając pozwolenie na budowę domu, musze składać odrebny wniosek o pozwolenie na budowę wewnetrznej instalacji gazowej (od skrzynki do domu i wewnątrz domu)? Jezeli tak, to czy wiąże się to z opłatą kierownika budowy, nowym dziennikiem budowy? Proszę o pomoc mądrzejszych, pozdrawiam.

A masz w tym projekcie projekt  na budowę wewnętrznej instalacji gazowej (od skrzynki do domu i wewnątrz domu), jak masz, to kierownik  budowy ten sam i dziennik budowy ten sam.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...