Skocz do zawartości

Uzgodniony zjazd z drogi wewnętrznej - problemy z odbiorem


Recommended Posts

Witam, 
Jestem na etapie zakończenia budowy domu jednorodzinnego. Częścią inwestycji było wykonanie zjazdu z drogi wewnętrznej. Projekt zjazdu na etapie projektowania został uzgodniony z zarządcą drogi. Zjazd wykonałem zgodnie z projektem. Przy próbie odbioru tego zjazdu dowiedziałem się, że zjazd nie jest zjazdem ponieważ nie "styka sie" z drogą wewnętrzną i dlatego nie może być odebrany. Stan geodezyjny rzeczywiście taki jest. Mój zjazd kończy się jakieś 1.5m od krawędzi działki drogowej. Natomiast sam przebieg jezdni drogi (szutrowa droga bita) jest zupełnie inny niż granice działki i jest styczny z moim zjazdem. Ten stan faktyczny był powodem dla którego tak zaprojektowano ten zjazd, i dla którego został on w takim stanie uzgodniony przez zarządce drogi. Niestety w takim stanie nie może być wg. zarządcy drogi odebrany.
Sytuacja jest zatem patowa:
1. Zarządca nie chce odebrać 
2. Ja nie mogę zakończyć budowy
3. Co ciekawe dział uzgodnień twierdzi, że wszystko zrobił w porządku i to samo przeszłoby jeszcze raz 
Prawdopodobnie dałoby się przebudować ten zjazd, ale są to koszty (już raz poniesione) no i pewnie trzeba by było zmieniać pozwolenie na budowę.
Czy ktoś ma pomysł jak to rozwikłać ?  

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...