Skocz do zawartości

Viessmann VITODENS 100-W - problem czujnika?


Recommended Posts

Napisano

Witam, mój kocioł zaczął coś chyba świrować...
Podłączyłem do kotła moduł wykonawczy tech na potrzeby listwy sterującej.

Podłączenie 1 - COM, L - NO

Kocioł ma ustawioną stałą temperaturę grzania. Gdy listwa wyśle informację do modułu wykonawczego, kocioł/palnik uruchamia się poprawnie na około 8-10s, temperatura rośnie i nagle wyłącza palnik/grzanie. Za jakieś kilka minut ponownie się włącza/grzeje chwile i wyłącza. Nie jest w stanie nawet zagrzać kaloryferów/podłogówki.

Jeżeli odłączę moduł wykonawczy i zrobię zworkę na COM-NO, tak jak to było przed montażem modułu sytuacja wygląda tak samo. Kocioł się załącza i wyłącza po chwili.

Co ciekawe jeżeli chodzi o grzanie wody to działa prawidłowo, nagrzewa to ustawionej temperatury (tak jak było od zawsze).

Prośba o pomoc.

Napisano

W układzie nie można patrzeć tylko na sam kocioł. Przykład: mamy w domu w jednej z łazienek małą podłogowkę i chcemy grzać tylko w tym jednym pomieszczeniu (inne są już ciepłe) to sterownik otwiera przepływ tylko poprzez tę jedną konkretną pętlę. Moc przekazywana przez tę pętlę to niech będzie 500W, a moc minimalna kotła 3,2kW (lub w starszych wersjach ok 5kW). Zatem z powodu braku odbioru wytworzonego ciepła następuje szybki wzrost temperatury na kotle i jego regulacyjne wyłączenie. W przypadku sterowania każdą pętlą/grzejnikiem z osobna należy zapewnić właściwy odbiór ciepła z kotła. Do wyboru mamy pozostawienie iluś tam odbiorników bez możliwości zamknięcia w nich przepływu lub zastosowanie bufora.

Napisano

Problem w tym, że w przypadku gdy otworzę wszystkie strefy (przepływ jest taki jak przed montażem automatyki) kocioł również po chwili się wyłącza.

Sprawdziłem tryb serwisowy na 20%, grzeje prawidłowo bez wyłączania.

Napisano

Tryb serwisowy uruchamia się na zadanej procentowej mocy grzewczej palnika 20,40,60,80,100%

Tak CWU działa prawidłowo, jak mam ustawione na 44 stopnie to do tej temperatury dogrzewa normlanie.

Jak ustawię temperaturę na ogrzewanie podłogówki/kaloryferów to mimo otwartych wszystkich siłowników palnik wyłącza się po kilku sekundach.

Napisano

Było normlanie. Założyłem sterownik, siłowniki oraz ten moduł wykonawczy pieca i się zaczęło. Teraz jak otworze wszystkie przypływy i podłączę piec jak był wcześniej ze modułu, a jedynie zworka na 1 i L to również tak działa, że włącza się palnik i wyłącza po chwili.

  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...