Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zlewozmywak-montaż


Recommended Posts

Witam. Zostaje Ci jeszcze od 8,5 do 13,5 cm, z przodu zlewozmywak powinien być osadzony około 5 cm od rantu, czyli w pierwszym przypadku zostaje trochę mało z tyłu. Lepiej będzie 55 cm a najlepiej 60 cm głębokości blatu. 

Pozdrawiam 

Link to postu

Dziękuję za informację. Szafka będzie tych wymiarów...chcielibyśmy przykutwić ciut miejsca dlatego pomysł z płytszym blatem. A jakby tać te 55 cm i od każdego brzegu po równą odległość? Czy do tych wymiarów szafki blat 55 będzie oki?

6B69C760-A87C-416D-BF2E-97474EDEBA52.jpeg

Link to postu

Witam. Jeśli uchwyt, który będzie wystawał za obrys blatu Wam nie będzie przeszkadzał to powinno być ok. Jednak wysokość 71 to bardzo mało, trzeba będzie się bardzo schylać do zlewu co będzie bardzo uciążliwe. 

Pozdrawiam 

Link to postu

Witam, szafki mają nóżki 10 cm plus 4 cm blatu...Jestem niska więc dam radę🙃

Uchwyty teraz też mamy wystające i jest dobrze...dziękuję serdecznie za porady😌

P.S. Czy zbicie glazury z płyty gk jest mocno kłopotliwe? Może wyciąć płytę z glazurą i dać nową gk?

Link to postu

Witam.  Glazura podczas odbijania i tak odejdzie razem z płytą , tak że trzeba będzie wymienić płytę gk, ewentualnie można kleić płytki na płytki. Samo zbijanie nie jest kłopotliwe, jednak pracy później troszkę jest :icon_biggrin:

Pozdrawiam 

Link to postu
12 minut temu, Czupryn napisał:

P.S. Czy zbicie glazury z płyty gk jest mocno kłopotliwe? Może wyciąć płytę z glazurą i dać nową gk?

 

To zależy czym i jak były klejone. Bywa różnie.

Link to postu

Hm...wydaje mi się ,że na klej do glazury....nie jest tego dużo..3x6 płytek...dom jest stary z belek więc nie ma problemu ani z wycięciem ani z położeniem nowej płyty...tylko to wszystko musimy zrobić sami...teraz u nas godzina pracownika budowlanego to 40 zł,razy 8 godzin razy 2 pracowników😵💫 wielkiego wyboru nie mamy...🙄

Link to postu

Niestety, takie czasy nastały że drogo i mało prawdziwych budowlańców. Jeśli to kilka płytek to spokojnie sobie poradzicie. Zobaczcie czy płyta jest przykręcona do stelaża, wtedy wytnijcie delikatnie co by stelaż został, a jeśli klejona to zbijcie razem z klejem. 

Pozdrawiam 

Link to postu

Panowie którzy u nas to kładli to zdaje się za stelaż dali listwy drewniane😯 A skoro układaliśmy panele w pokojach na podłodze i zrobiliśmy drewniane sufity z desek to damy radę...bo jak nie my to kto😎

pozdrawiam

Link to postu
36 minut temu, Czupryn napisał:

Hm...wydaje mi się ,że na klej do glazury... 

 

:D To oczywiste, ale klej klejowi nierówny. Trzeba sprawdzić namacanie, nie ma wyjścia.

Link to postu
2 godziny temu, vlad1431 napisał:

Raczej nie ma opcji, u mnie glazura popękała, a od płyty nie odeszła. 

 

Znałem kilku głównych technologów z naszych czołowych firm, produkujących kleje (sprzedawałem maszyny pakujące) i słuchałem ich nauk. Kleje są (bywają) różne. Są takie, że po kilku godzinach nie oderwiesz dwóch płytek sklejonych stronami szkliwionymi i to nie umytymi. A są takie, które ułatwiają demontaż. I to się czasem robi celowo, a czasem nie. Jeden opowiadał jak po unowocześnieniu linii produkcyjnej zaczął im wychodzić szajs, pomimo stosowania sprawdzonej receptury. I dopiero po paru tygodniach odkryli, że winny jest nowy taśmociąg. Był za długi i pod wpływem drgań następowało rozwarstwianie mieszanki. Do części worków trafiała wzmocniona, a do części piasek z cementem.

Link to postu
 • 2 tygodnie temu...

Dzień dobry. My prawie już po remoncie...glazura odeszła super od płyty, wszystko się udało👍🏻 Teraz czeka na montaż blatu i mebli , piekarnika i płyty gazowej...no i tu pojawia się zagwostka..płyta musi być nad szafką z piekarnikiem...z tym że wypada to w rogu...może na rysunku będzie to widoczne...szafka będzie w rogu między ścianą a kominem i jak teraz wyciąć dziure pod płytę (odległość od brzegu blatu??)... na rysunku to niby 5 cm od krawędzi..ale czy zmiesci się nad piekarnikiem i szafką? Ratunku🤭ten biały margines to jakby ściana z kominem...

9EE26D29-F782-44A5-AB68-F6AD8833B878.jpeg

Link to postu
10 minut temu, Czupryn napisał:

 .szafka będzie w rogu między ścianą a kominem i jak teraz wyciąć dziure pod płytę (odległość od brzegu blatu??) 

 

A masz już tę płytę fizycznie?  

Bo mam chyba taką samą. Przynajmniej Twój schemat się zgadza.

Link to postu

W instrukcji winien być podany wymiar otworu jaki trzeba wyciąć w blacie szafki. 

Ja zastosowałem pomysł aby otwór był jak najdalej od ściany, bo ciepło zawsze będzie na nią wpływać negatywnie, ale przy zachowaniu minimum 3 cm od krawędzi przedniej, aby nie osłabiać nadmiernie tej krawędzi.  

Link to postu
13 minut temu, Czupryn napisał:

U nas musi być jak najbliźej ściany bo nie chcę mieć dziury między szafką a kominem...te trzy cm to damy chyba od brzegu blatu z prawej strony..

 

Reguł żadnych nie ma. Robisz tak, jak Tobie jest wygodnie i już.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ale stanie się coś jak są takie przekroje kabli? Nie uśmiecha mi się kuc teraz i zmieniać instalacji 
  • Według mnie deweloper chałupę sprzedał - teraz to już Twój problem. Oczywiście, że przekrój przewodów jest minimalny, dla obwodów gniazdek za mały. Tak się "oszczędza" na kosztach budowy, wpędzając w kłopoty nabywcę. I prawdopodobnie instalację elektryczną masz w wersji minimalnej, czyli teraz jest czas na jej rozbudowę dostosowującą do Twoich potrzeb i planów.
  • Witam kupiłam dom w stanie deweloperskim .  W całym domu pod gniazdka jak i pod włączniki oświetlenia mam kable o przekroju 1,5. Projektu instalacji elektrycznej wewnętrznej nie widziałam . Zastanawiam się czy nie poprosić inwestora o przestawienie - fachowiec który wykonuje mi remont twierdzi ze jest za mały przekrój kabli. Mogą być czy nie takie kable?
  • Chodzi o cwu i co, myślałem o korzystaniu z taryfy nocnej i potem korzystania z tego bufora ciepła za dnia.
  • Drzwi do gospodarstwa domowego można podzielić na trzy rodzaje:   Zewnętrzne - wejściowe, które możemy z kolei podzielić na drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe,   Wewnętrzne - drzwi prowadzące do poszczególnych pomieszczeń  Gospodarcze - prowadzące do pomieszczeń użytkowych takich jak garaż, piwnica, czy kotłownia.   Każdy rodzaj drzwi ma do spełnienia inne funkcje. Stąd też w zależności od tego gdzie drzwi mają prowadzić, powinniśmy je odpowiednio dostosować pod względem bezpieczeństwa, wytrzymałości i wizualnym.     Czym kierować się przy wyborze drzwi gospodarczych?   Wybierając drzwi gospodarcze jak przy wyborze każdych drzwi bardzo ważna jest z pewnością estetyka i dopasowanie do wystroju innych pomieszczeń. Nie powinno się jednak skupiać wyłącznie na wyglądzie. Parametry techniczne drzwi i dostosowanie ich do warunków jakie panują w pomieszczeniu, do którego prowadzą jest bardzo ważne. Szczególnie w przypadku drzwi prowadzących do pomieszczeń gospodarczych. Przykładowo, kotłownia znajdująca się wewnątrz domu powinna być odpowiednio zabezpieczona przed pożarem, tak aby w razie jego wystąpienia, płomienie nie rozprzestrzeniły się do kolejnych pomieszczeń. Poniżej znajduje się lista czynników, nad którymi powinniśmy się szczególnie zastanowić przed wyborem drzwi do pomieszczenia gospodarczego.   Bezpieczeństwo   Złodzieje bardzo często dostają się do domu przez pomieszczenia gospodarcze, jak garaż przylegający do części mieszkalnej, czy przez piwnicę. Z tego powodu warto zainwestować w drzwi gospodarcze o odpowiedniej klasie antywłamaniowej. Mogą one być wyposażone w specjalne klamki z gałką uniemożliwiającą jej rozwiercenie i wyciągnięcie wkładki czy inne zabezpieczenia chroniące.      Izolacja termiczna   W piwnicy czy garażu zwykle panuje niższa temperatura niż w części mieszkalnej. Aby zapobiec niepotrzebnym stratom ciepła, które będą powodować większe wydatki na ogrzewanie, warto zamontować w pomieszczeniach gospodarczych drzwi, które zapobiegają utracie ciepła z pomieszczenia, dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych.       Ochrona przed pożarem   W przypadku pomieszczeń takich jak kotłownia, lub garaż, w przypadku których występuje zwiększone ryzyko wystąpienia pożaru, powinno ono być dobrze zabezpieczone przed rozprzestrzenianiem się płomieni. Zastosowanie drzwi przeciwpożarowych może wydłużyć czas w jakim płomienie i dym przedostają się do kolejnych pomieszczeń nawet o pół godziny.       Wybór drzwi hybrydowych   W zależności od wykorzystanych materiałów, drzwi mogą być lepiej dostosowane do różnych zadań. każdy materiał ma swoje wady i zalety. W celu wyeliminowania wad jakie niesie za sobą wykorzystanie różnych materiałów, warto zdecydować się na drzwi hybrydowe, które dzięki połączeniu różnych materiałów dostosowują się jak najlepiej do funkcji, którą mają pełnić.     
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...