Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wentylacja w garażu


Recommended Posts

Witam posiadam garaż na ścianach pojawiają się krople wody i chciałbym zrobić w nim wentylacje, nie ma możliwości podpięcia do komina wentylacyjnego zostaje opcja kratki wentylacyjnej w ścianie. Proszę o poradę w jakim miejscu zrobić otwory tak aby to miało sens rzut wykonany w paincie w załączniku ;p Garaż nie jest ogrzewany

Garaż.png

Link to postu
49 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Otwory najlepiej zrobić po przekątnej 

 

Nie wiem czy się da, bo ja to bym nawiew zrobił w bramie wjazdowej. Najmniej roboty.

 • Lubię to 1
Link to postu

Rozważałem.taka.opcje nie wiem tylko z jakiego materiału była robiona, żeby nie wyszło tak że po wykonaniu otworu będzie wychodzić rdza 

1 godzinę temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Otwory najlepiej zrobić po przekątnej, żeby powietrze przepływało przez możliwie dużą część garażu. Swoją drogą, kto zrobił projekt z garażem bez wentylacji? A potem kierownikowi budowy też to nie przeszkadzało?

garaz2.png

Domek stawiany był z 10 lat temu jeszcze wtedy inne podejście było do takich robót

Link to postu
1 godzinę temu, Pawelk98 napisał:

Rozważałem.taka.opcje nie wiem tylko z jakiego materiału była robiona, żeby nie wyszło tak że po wykonaniu otworu będzie wychodzić rdza 

Domek stawiany był z 10 lat temu jeszcze wtedy inne podejście było do takich robót

 

1. Materiału zdalnie nie stwierdzimy. 

2. 10 lat temu podejście do wentylacji było takie jak i dzisiaj. Bo zasadniczy szkielet przepisów Warunków Technicznych wydany został Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 14 grudnia 1994 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dz.U. 1995 nr 10 poz. 46. Tam mozna znaleźć obowiązujące zasady, nie tylko związane z wentylację. Wprawdzie wiele szczegółów od tego czasu się zmieniło, ale główny zrąb pozostał.

 

 

Wersja obecnie obowiązująca http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190001065

 • Lubię to 1
Link to postu
18 godzin temu, Pawelk98 napisał:

 

Bardziej chodziło mi o wykonawców ;p Dziękuje wszystkim za dyskusję i konkretne informacje. Wszystko już jasne także temat można uważać za zakończony ;) Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam !

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Według mnie deweloper chałupę sprzedał - teraz to już Twój problem. Oczywiście, że przekrój przewodów jest minimalny, dla obwodów gniazdek za mały. Tak się "oszczędza" na kosztach budowy, wpędzając w kłopoty nabywcę. I prawdopodobnie instalację elektryczną masz w wersji minimalnej, czyli teraz jest czas na jej rozbudowę dostosowującą do Twoich potrzeb i planów.
  • Witam kupiłam dom w stanie deweloperskim .  W całym domu pod gniazdka jak i pod włączniki oświetlenia mam kable o przekroju 1,5. Projektu instalacji elektrycznej wewnętrznej nie widziałam . Zastanawiam się czy nie poprosić inwestora o przestawienie - fachowiec który wykonuje mi remont twierdzi ze jest za mały przekrój kabli. Mogą być czy nie takie kable?
  • Chodzi o cwu i co, myślałem o korzystaniu z taryfy nocnej i potem korzystania z tego bufora ciepła za dnia.
  • Drzwi do gospodarstwa domowego można podzielić na trzy rodzaje:   Zewnętrzne - wejściowe, które możemy z kolei podzielić na drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe,   Wewnętrzne - drzwi prowadzące do poszczególnych pomieszczeń  Gospodarcze - prowadzące do pomieszczeń użytkowych takich jak garaż, piwnica, czy kotłownia.   Każdy rodzaj drzwi ma do spełnienia inne funkcje. Stąd też w zależności od tego gdzie drzwi mają prowadzić, powinniśmy je odpowiednio dostosować pod względem bezpieczeństwa, wytrzymałości i wizualnym.     Czym kierować się przy wyborze drzwi gospodarczych?   Wybierając drzwi gospodarcze jak przy wyborze każdych drzwi bardzo ważna jest z pewnością estetyka i dopasowanie do wystroju innych pomieszczeń. Nie powinno się jednak skupiać wyłącznie na wyglądzie. Parametry techniczne drzwi i dostosowanie ich do warunków jakie panują w pomieszczeniu, do którego prowadzą jest bardzo ważne. Szczególnie w przypadku drzwi prowadzących do pomieszczeń gospodarczych. Przykładowo, kotłownia znajdująca się wewnątrz domu powinna być odpowiednio zabezpieczona przed pożarem, tak aby w razie jego wystąpienia, płomienie nie rozprzestrzeniły się do kolejnych pomieszczeń. Poniżej znajduje się lista czynników, nad którymi powinniśmy się szczególnie zastanowić przed wyborem drzwi do pomieszczenia gospodarczego.   Bezpieczeństwo   Złodzieje bardzo często dostają się do domu przez pomieszczenia gospodarcze, jak garaż przylegający do części mieszkalnej, czy przez piwnicę. Z tego powodu warto zainwestować w drzwi gospodarcze o odpowiedniej klasie antywłamaniowej. Mogą one być wyposażone w specjalne klamki z gałką uniemożliwiającą jej rozwiercenie i wyciągnięcie wkładki czy inne zabezpieczenia chroniące.      Izolacja termiczna   W piwnicy czy garażu zwykle panuje niższa temperatura niż w części mieszkalnej. Aby zapobiec niepotrzebnym stratom ciepła, które będą powodować większe wydatki na ogrzewanie, warto zamontować w pomieszczeniach gospodarczych drzwi, które zapobiegają utracie ciepła z pomieszczenia, dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych.       Ochrona przed pożarem   W przypadku pomieszczeń takich jak kotłownia, lub garaż, w przypadku których występuje zwiększone ryzyko wystąpienia pożaru, powinno ono być dobrze zabezpieczone przed rozprzestrzenianiem się płomieni. Zastosowanie drzwi przeciwpożarowych może wydłużyć czas w jakim płomienie i dym przedostają się do kolejnych pomieszczeń nawet o pół godziny.       Wybór drzwi hybrydowych   W zależności od wykorzystanych materiałów, drzwi mogą być lepiej dostosowane do różnych zadań. każdy materiał ma swoje wady i zalety. W celu wyeliminowania wad jakie niesie za sobą wykorzystanie różnych materiałów, warto zdecydować się na drzwi hybrydowe, które dzięki połączeniu różnych materiałów dostosowują się jak najlepiej do funkcji, którą mają pełnić.     
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...