Skocz do zawartości

Ogrzewanie dom szkieletowy


Recommended Posts

Witam
Jestem w trakcie budowy domu szkieletowego .Dom typu stodoła (pow. użytkowa parter 80+35 m garaż poddasze 65 m)z poddaszem użytkowym dobrze ocieplony (poddasze :30 cm wełny, ściana zewnętrzna 10cm. w  szkielecie + fasada 15 cm ) bez komina . Planuje robić rekuperacje i PV 10 KW
Zapotrzebowanie energetyczne wyliczone przez architekta: EU :49 kWh/(m² rok)    EK :35kWh/(m² rok)   EP: 13kWh/(m² rok)
Proszę  doradźcie czym ogrzać taki dom + c.w.u . Myślę nad pompą ciepła powietrze woda i zrobić ogrzewanie podłogowe na dole wylewka na poddaszu system suchy ale jak czytam forum to już mam mętlik może klimatyzacja  sprawdzi się w takim domu lub promienniki ciepła ??

nie mam dostępności do gazu

Link do komentarza

I co ma na celu ogrzewanie powietrza za pośrednictwem wody prądem? To przecież nie XIX wiek gdzie trzeba było ogrzewać wodę paliwem stałym. Od 18 lat mieszkam w kanadyjczyku i przez 16 lat ogrzewałem go konwektorami elektrycznymi a od 2 lat parter orzewa klimatyzator kaisai 2,9 kW. Ponieważ prąd jest coraz droższy to już nie płacę bo mam PV. Reasumując zamiast wodej podlogi pc zrób pv.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Matjas napisał:

czyli montować fotowoltaikę do tego pompa ciepła powietrze woda i dom ogrzewać klimatyzacją ?

Oczywiście lub klimatyzator kanałowy i no rozprowadzenie ciepłego powietrza rurami w podłodze. A w takim przypadku do czego ta pompa ciepła powietrze woda? 

Link do komentarza

Ja to policzyłem z natury na podstawie zużycia , tzn podczas budowy nie liczyłem żadnych parametrów tylko dobrałem grzejniki na wyczucie. Ale monitorując zużycie przez kilkanaście lat i porównując je z parametrami domu na przykład szacowanych na CW , wyszło że jest to jak najbardziej adekwatne i prawdziwe spróbuj zrobić cw i napisz jakie ci wyszły parametry. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...