Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Niezgodność drogi dojazdowej przy podziale działki, postanowienie gminy

tedee19

Recommended Posts

Witam. Mam problem z drogą dojazdowa.Mam jedna duża działkę która dojeżdżam droga gminna lub skarbu państwa.Droga jest wąska że ledwo samochod tam się mieści. Przy podziale nieruchomość zrobiłem jedna drogę 5m przez cała działkę oraz wydziałem taka część zeby droga gmina miała również 5 metrów. Droga dojazdowa miała jeden numer razem z tym kawałkiem co chciałem dać gminie jako poszerzenie drogi gminnej. Dostałem dokomunet od gminy wstepny podział nieruchomości i pojawiła sie drugi numer działki (drogi) ten mały kawalek co chciałem dać gminie na poszerzenie drogi. Cala droga dojazdowa ma inny numer działki..Co mam zrobić z ta sprawa. Nie mam zamieru za darmo dać gminie ziemi.

IMG_20211031_140737.jpg

Edytowano przez tedee19 (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• To forum - każdy mówi, co wie albo co myśli      A powiedz mi, czy masz bautera jako dodatkową izolację (na styropian na przykład), czy jako jedyną? W jakiej technologii masz wybudowany dom?     Czekałam na opinie osoby, która to ma .... dzięki
    • Cześć  Mam problem z sąsiadem. Moja mama chce przepisać mi fragment działki,  na której chciałam z mężem postawić dom i tu pojawił się problem. Aby uzyskać pozwolenie na budowę konieczne było wytyczenie drogi dojazdowej do reszty działki. A z racji tego, że to działka zagrodowa droga musi wynosić 8 ( nie mogliśmy przenaczyc 8 m z naszej działki, ponieważ niedostali byśmy pozwolenia na budowę). Po ustaleniu z właścicielem sąsiedniej działki postanowiliśmy zrobić ją na pół. I tu zaczyna się największy problem. Po wytyczeniu drogi przez geodetę okazuje się, że ich działka nie ma ksiąg wieczystych. A notariusz powiedział, że w takim wypadku nie można przepisać nam tej działki. Jesteśmy w kropce. Może ktoś wie jak to rozwiązać 
    • I co wybrał pamiętasz?
    • Witam posiadam na sprzedaż ksztaltki viega sanpress dvgw. Ksztaltki nadają się do wody pitnej bądź do ogrzewania   Fi 35   90 stopni jednokielichowe 6x   45 stopni jednokielichowe 5x Fi 28 90 stopni dwukielichowe 24x 45 stopni jednokielichowe 2x 45 stopni dwukielichowe 13x Mufa 5x Trójnik 28/22/28.   3x Fi 22 90 stopni dwukielichowe 15x 90 stopni jednokielichowe 9x Trójnik 22/22/22.  10x  Redukcja miedziana viega 42/35 2x  Przejście 1 1/4 gz / 35 3x   Temponox system tylko i wyłącznie do centralnego ogrzewania  Fi 35 90 stopni dwukielichowe 10x Fi 28 90 stopni dwukielichowe 2x Fi 22 90 stopni jednokielichowe 10x 90 stopni dwukielichowe 6x Zawór zasilający termostatyczny kątowy 7x Zawór powrotny kątowy 8x Zawór powrotny prosty 6x Cena za ksztaltki 35 zł sztuka  Cena za zawór 50zl sztuka   
    • Skoro działka ma 26 m szerokości, a minimalna wymagana szerokość działki to 21,54 m to się zmieści bez kłopotu. O ile nie ma na działce czegoś, co wymuszałoby przesunięcie (słupy, infrastruktura podziemna). Jednak trzeba koniecznie sprawdzić plan zagospodarowania lub decyzje o warunkach zabudowy, czy dom może mieć taką szerokość elewacji, wielkość, typ dachu itd. Ponadto będzie tam wyznaczona nieprzekraczalna linia zabudowy, a to ona określa minimalną odległość frontu domu od granicy działki.  Inna rzecz, że ja bym raczej nie przysuwał tego domu na 4 m od prawej strony. Widok z pokoi (10, 11, 13 na rzucie) będzie od razu na płot.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...