Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Klej poliuteranowy do gk


Recommended Posts

Czołem.

 

W różnych miejscach w internecie coraz częściej polecana jest pianka (klej poliuteranowy) jako alternatywa do kleju gipsowego jesli chodzi o klejenie kartongipsu. Mam jednak 2 watpliwosci, moze pomozecie mi je rozwiazac?

 

1) jak taki klej radzi sobie z mrozem? Chcialbym nim przykleic kartongips w domu na dzialce ROD, ktory nie jest zima ogrzewany i na pewno wewnątrz bywa sporo poniżej zera. Czy to sie nie odklei po roku lub dwoch?

 

2) na klejach tego typu jest notka: moze powodowac raka. O co kaman? Czy jak uzyje takiego kleju, to cos szkodliwego unosi sie potem w powietrzu? 

 

Pozdrowienia i dzieki z gory za odpowiedzi.

Marcin

Link to postu

Ważna jest temperatura wykonywania prac, a potem to już nie ma znaczenia. Jeśli chodzi o substancje szkodliwe...hmmmm...były kiedyś takie badania z USA, ze gazy z rury wydechowej diesla, pył drzewny w wysokim stężeniu i kilka innych substancji wydzielanych z produktów, którymi otaczamy się w mieszkaniach też mogą powodowac raka, a raczej - zwiększyć ryzyko zachorowania na raka - a to subtelna różnica w interpretacji skutków ubocznych

Link to postu
21 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Ważna jest temperatura wykonywania prac, a potem to już nie ma znaczenia. Jeśli chodzi o substancje szkodliwe...hmmmm...były kiedyś takie badania z USA, ze gazy z rury wydechowej diesla, pył drzewny w wysokim stężeniu i kilka innych substancji wydzielanych z produktów, którymi otaczamy się w mieszkaniach też mogą powodowac raka, a raczej - zwiększyć ryzyko zachorowania na raka - a to subtelna różnica w interpretacji skutków ubocznych

 

Ale trzeba to zeżreć, więc w sytuacji, kiedy nie je się na budowie śniadania brudnymi rękami, wszystko jest ok. 

To jest takie ostrzeżenie jak w Ameryce nadruk na kubkach z kawą, że jest gorąca i można się oparzyć. Ostrzeżenie dla zupelnie niekumatych.

Tylko jeśli ktoś niekumaty, to jak zrozumie słowo pisane? Tego amerykańskie sądy nie wyjaśniają.

Link to postu
 • 1 miesiąc temu...

Szanowni Państwo,
Klej poliuretanowy warto stosować zwłaszcza w przypadku  równej powierzchni. W przypadku nierówności ścian rekomenduję wybór kleju gipsowego Acryl-Putz® KG31. Klej jest elastyczny, łatwy w urobieniu i aplikacji, bardzo dobrze trzyma się podłoża. Długi czas otwarty pozwala na to, aby bez problemu ustawić płytę w odpowiedniej pozycji.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zapominasz o drobnym detalu - często można kogoś obrazić bardziej niż obrażając go wprost. Znam trochę ludzi, którzy bardzo gustują w tym. A obrażani czasami nawet nie wiedzą, że są obrażani - to inna kwestia
  • Potwierdzają się nasze doniesienia sprzed kilku dni. Polska Spółka Gazownictwa wydała komunikat, w którym zapowiedziała wstrzymanie w latach 2022-2023 podłączania do gazu nowych klientów. Ale że niemal od razu go usunęła, czekaliśmy na potwierdzenie. Dostaliśmy je od Jakuba Kowalskiego, członka zarządu spółki do spraw operacyjnych. Zapewnia, że już podpisane umowy zostaną zrealizowane. - W 2022 roku zrealizujemy 89 tysięcy przyłączy i wydamy na to 1,327 mld zł. W 2023 ponad 45 tysięcy za kwotę 657 mln zł - wylicza i przyznaje, że liczba chętnych na gaz w ostatnich latach błyskawicznie wzrosła. Jeszcze w 2017 r. podłączono ok. 51 tys. nowych użytkowników, w 2019 r. - 82 tysiące, a w 2021 r. było ich już ponad 119 tys. - Zainteresowanie jest bardzo duże. Naszą ambicją byłoby przyłączyć wszystkich. Ale tych ambicji nie uda się zrealizować - mówi Kowalski.   I tłumaczy: - Decyzja o wstrzymaniu podpisywania nowych umów wynika ze skali wyzwań, przed którą stanęliśmy, a z drugiej strony z powodu ograniczenia środków inwestycyjnych. W najbliższych dwóch latach na inwestycje mieliśmy zarezerwowane 2 mld zł i te wydamy na podpisane już umowy. Do czasu pozyskania nowych środków liczba inwestycji przyłączeniowych do sieci gazowniczej w okresie kolejnych dwóch lat nie wzrośnie. Jeśli pojawią się dodatkowe fundusze, jesteśmy gotowi w każdej chwili wznowić naszą działalność przyłączeniową. Średni koszt przyłączenia gazu w Polsce to 14 tys. zł, z czego ok. 20 proc. pokrywa klient, resztę PSG. Ceny mogą się jednak bardzo różnić w zależności od regionu Polski.   PSG to spółka należąca do grupy kapitałowej PGiNG SA. Na inwestycje przeznaczany jest cały zysk spółki, a grupa kapitałowa realizując oczekiwania rynku od kilku lat nie pobiera dywidendy. Inną formą pozyskania funduszy na inwestycje jest też opłata przyłączeniowa, która podlega procesowi taryfikacji. Stanowi ona jednak niewielką część wartości nakładów ponoszonych przez spółkę na przyłączenia. Największym źródłem finansowania inwestycji są pożyczki udzielane na ten cel przez PGiNG. Środki na zwiększone inwestycje na nadchodzący i przyszły rok także miały pochodzić ze wsparcia udzielonego przez spółkę PGiNG. Pod koniec zeszłego roku sytuacja skomplikowała się jednak z powodu znaczącego wzrostu cen gazu na rynkach europejskich.   Fatalne wieści dla walki ze smogiem
  • Tłumaczenie niczego nie zmieni, ja tylko stwierdziłem różnicę.       "Prawdziwa niecnota krytyk się nie boi".
  • Nie podpowiadaj...   A bo to pierwszy, zapowiadany raz??? ciekawe, na jak długo?
  • Zeniu Ty jesteś lepszy niż Bruce Lee i Chuck Norris razem wzięci.  Animus -  Oooooo, widzę że i Tobie też się dostało. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...