Skocz do zawartości

Dziwne powtarzalne plamy na płytkach w kuchni


Recommended Posts

Napisano

Witam, mam problem z dziwnymi mazami które pojawiły sie na płytkach po około roku po ułożeniu. Jeden znak występuje najcześciej i powtarza sie praktycznie w rogu każdej płytki. Są też inne niepowtarzalne. Próbowałem to zmywać róznymi środkami , nic nie pomaga, z moich obserwacji to jakby ślady markera ze spodu płytki wychodzą na wierzch. Kiku fachowców nie umiało określic co to i jak to zwalczyć, proszę o pomoc.  Z upływem czasu, śladów coraz więcej i bardziej widoczne.20210723_202524.thumb.jpg.6017aaa6c345371b2ec7fe242aee2c8f.jpg20210723_202518.thumb.jpg.2245474d9042201ab4d9a4d1f762204a.jpg20210723_202538.thumb.jpg.31c475ebf6bd03989807e9aa61ee80fa.jpg20210723_202533.thumb.jpg.13d37b7a16a6d472e26ccaccc07a1e88.jpg

kolejne zdjęcia

20210730_130236.jpg

20210730_130246.jpg

Napisano
2 godziny temu, podczytywacz napisał:

Pozostały Ci z remontu jeszcze jakieś płytki? Są na lewej stronie jakieś mazaje?

Którego gatunku były?

Niestety sprzedawca zrobił "remont" juz wczesniej , nie mam dostepu do płytek

8 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Płytki mają porowatą strukturę (wada produkcyjna lub taka odmiana) i powinny być układane na białej zaprawie klejowej - stąd te przebarwienia (pigmenty "wędrują" przy zmianach wilgotności podłoża).   . Niestety nie da się tych plam usunąć - trzeba zerwać płytki i ułożyć nowe lub przykryć te zaplamione. 

a ten powtarzalny znak takiej "czwórki" ? NIe możlwe że na kazdej płytce klej byl idealnie tak samo nakładany. Skłaniam sie tutaj do wady produkcyjnej tak jak mowisz/

Napisano

Jeśli od spodu był taki znak namazany markerem to teraz pigment może rzeczywiście przenikać ku warstwie licowej.  Albo wada w strukturze już na etapie produkcji.

Co jest po drugiej stronie tej ściany? Może łazienka? Bo jeżeli jakieś pomieszczenie o wyższej wilgotności, to faktycznie ruch wilgoci może uwidaczniać takie wady. Wówczas poprawienie wentylacji (większa wymiana powietrza) w tym pomieszczeniu za ścianą powinno przynajmniej spowolnić ten proces. 

Napisano
1 minutę temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Jeśli od spodu był taki znak namazany markerem to teraz pigment może rzeczywiście przenikać ku warstwie licowej.  Albo wada w strukturze już na etapie produkcji.

Co jest po drugiej stronie tej ściany? Może łazienka? Bo jeżeli jakieś pomieszczenie o wyższej wilgotności, to faktycznie ruch wilgoci może uwidaczniać takie wady. Wówczas poprawienie wentylacji (większa wymiana powietrza) w tym pomieszczeniu za ścianą powinno przynajmniej spowolnić ten proces. 

Jest to podłoga kuchni na piewszym piętrze w kamienicy.

Jeszcze kilka miesięcy temu nie było żadnego śladu, czyste lico.

Napisano

No to wentylacji się nie poprawi, bo piętro niżej mieszka ktoś inny. Czasem zmiana w strukturze materiału może sprzyjać przenikaniu i ostatecznie gromadzeniu się większej ilości wilgoci w danym miejscu. Bo przez lico płytki wilgoć już nie ma jak się wydostać.

Tu już się raczej tego nie odratuje. Na drugi raz trzeba przynajmniej nałożyć porządnie płynną folię pod płytki. Będzie dodatkowa bariera. Jaki to w ogóle rodzaj płytek - terakotowe czy gres? Bo przy gresie takie zjawiska to jednak rzadkość. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
    • Sprawdz firme tk-investor.pl, przez telefon udało mi się już sporo dowiedzieć w temacie nadzoru, a potem juz poprowadzili za ręke 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...