Skocz do zawartości

Ocena projektu i zmian w projekcie


Recommended Posts

Napisano

Proszę o opinię na temat tego projektu. Główne założenia możliwie niski koszt budowy. Projekt rysowany przez architekta od zera.
(Północ - wejście
zachód - taras
południe - okno z jadalni
wschód - brak okien)


1. Piec gazowy w łazience? Piec gazowy byłby z zasobnikiem 20l. W zasadzie chce z powierzchni zabudowy wyciągnąć jak najwięcej a kotłownia nie jest mi potrzebna. Będzie budowana w przyszłości wiata 2 stanowisko są z szopą. Co z kosztem instalacji, skomplikowaniem tak aby nie była widoczna? Rodzina 2+1. Czy poniesienie kosztu wykonania kotłowni ma uzasadnienie dla oszczędności na przygotowaniu cwu za pomocą solarów? W łazience wanna z szybą i prysznicem, piec pod nim pralka, WC, umywalka, Czy taka powierzchnia będzie ok? Ostatecznie może jest możliwość zabudowy kotła jednofunkcyjnego wraz zasobnikiem stojącym pod nim.

2. Planuję zarówno łazienkę jak i sypialnie(na starość) na dole. Czy szafa pod schodami w praktyce się sprawdzi?

3. Pozostałe zmiany to powiększenie salonu o 0,5m, oraz analogicznie sypialni na parterze i łazienki(budynek będzie miał 9,8 x8,2) czy to znacząco podniesie koszty budowy?, taras od zachodu(strona z widokiem), jedynie WC u góry, szklany daszek nad wejściem zamiast balkonu(jak to się sprawdza w praktyce?), brak okien dachowych.

4. Czy może jednak taniej wyjdzie parterówka z trzema pokojami?. Ale te pokoje byłyby pewnie 2 krotnie mniejsze. Z tym że od wschodu nie może być okien bo tam budynek będzie przytulony do skarpy o wysokości prawie 1,5m. Ciężko będzie o taki projekt.

5. Może jeszcze ktoś ze zmysłem estetycznym mógłby doradzić jakie powinny być okna na parterze od strony południowej aby to miało ręce i nogi? Wypadałoby nie mieć okna nad wypoczynkiem ale wówczas kiepsko będzie wyglądać elewacja. Jakie macie rady?


https://we.tl/t-TsZDoMcgOa

Napisano
  Dnia 17.07.2021 o 05:44, niktwazny napisał:

Rzuty

Rozwiń  

1. Pokaż przekrój A-A - szczególnie ze skosami dachu.

2. dla ilu i jakich osób ten dom ?

  Dnia 16.07.2021 o 21:59, niktwazny napisał:

Z tym że od wschodu nie może być okien bo tam budynek będzie przytulony do skarpy o wysokości prawie 1,5m.

Rozwiń  

Jak z odprowadzeniem wody ze skarpy? W którym kierunku?

Napisano (edytowany)

Nie mam szczegółowych rysunków, przekrój na poniższej stronie

Projekt domu Gutek - domek o nowoczesnych detalach, z wejściem od ściany szczytowej beton komórkowy - Archeton.pl

 

Dla 2+1 na pewno, co dalej zobaczymy.

 

Teren ze spadkiem wschód zachód.

https://ibb.co/6Nz0fXC

[url=https://ibb.co/6Nz0fXC][img]https://i.ibb.co/DLhfSr2/teren.jpg[/img][/url]

Edytowano przez niktwazny (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...