Skocz do zawartości

Podłoga lakierobejca - POMOCY


MikeMike

Recommended Posts

Witam,

pomalowałem drewnianą podłogę lakierobejcą sadolin extra. Wiem że nie jest to farba rekomendowana do podłóg, ale stało się, taka dostałem podpowiedź. Minęły 3 tygodnie od malowania i niestety po każdym przejściu widoczny jest efekt pozostawionych śladów (zdjęcie). Idąc w butach wydaje się jakby podłoga się delikatnie kleiła.

Serdeczna prośba o poradę co Waszym zdaniem mogę zrobić w tej sytuacji aby uniknąć cyklinowania. Czy spotkaliście się już wcześniej z takim efektem? Czy np. delikatne zmatowienie mogło by tu pomóc? Mogę ewentualnie po zmatowieniu pomalować profesjonalną farbą do podłóg jak Flugger Floor Paint Acrylic.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Mike

20210627_200010.jpg

Link do komentarza
8 godzin temu, vlad1431 napisał:

Myślę że nic lepszego nie wymyślisz w tej sytuacji. Jak zmatowisz i pomalujesz rekomendowaną farbą będzie ok. Zapytaj tylko obu producentów, albo kogoś kto się na tym zna, czy obie farby nie wejdą w reakcje.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Lakierobejcę trzeba zmatowić dla uzyskania przyczepności dla nowej warstwy. A nowa warstwa to ma być lakier do podłóg. Ma byc odporny na ścieranie etc. Ja bym to uratował jakimś odpornym na wszystko lakierem. Sugeruję produkty okrętowe do zabezpieczania pokładów. Szukasz po haśle "lakier okrętowy" lub "lakier jachtowy". Z tych nie za drogich masz w sieci sprzedaży w marketach budowlanych V33, Sadolin, Synthos, a z tych droższych moi zdaniem masz - Owatrol D2 - wykańczający. Pzreczytaj tylko czy złapie. Bo w normalnym trybie to powinna być tak: najpierw D1 a na wierzch D2. W instrukcji producenta Owatrol jest napisane, ze lakierobejse na już wykańczanym drewnie trzeba usunać za pomocą systemu DILUNETT*+NET-TROL* i w razie konieczność zeszlifować papierem ściernym. To są śroki do złuszczania powłok starych i potem do przywracania "rysunku drewna". Ja bym jednak zmatowił, odtłuścił i na to na 1m2 nałożył V33 jachtowy. Jak złapie to leciał dalej. W Obi około 50 PLN za puszkę 750 ml. Wydajność do 12 m2/l, także najwyżej sobie potem blat w łazience albo stolik drewniany na taras tym obtańcujesz jak na podłodze się nie uda :) Powodzenia

Link do komentarza

Dziękuję serdecznie za poświęcony czas. Zastanawiam się na ile możliwe jest ze efekt "klejenia się " jest spowodowany niedostatecznym utwardzeniem sie lakierobejcy. Przez ok tydzień nie było mnie na miejscu i okna były zamknięte, potem delikatnie uchylone okno i przykrycie folią pod malowanie ścian. Potem ulewy więc okna pozamykane bo nie jestem na miejscu.

Od dziś okna na oścież i wietrzenie przez kilka dni. Pomysł z uratowaniem podłogi za pomocą lakieru jest ok. Widzę że jest dużo lakierów tylko, prawie wszystkie, wymagają drewna nie polakierowanego/pomalowanego. Znalazłem taki produkt "Lakier renowacyjny do parkietu V33". Producent przewidział nałożenie go na powierzchnię polakierowaną/pomalowaną. Trzeba podłogę wcześniej zmatowić i odpylić. Jak rozumiecie odpylenie - czy wystarczy odkurzenie i przelecenie wilgotną szmatką? Taka procedura chyba powinna wystarczyć.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...