Skocz do zawartości

Skraplanie pary wodnej na rurach


Recommended Posts

Izolacja rur grzewczych jest istotna nie tylko ze względu na kwestię finansową - utrata energii wiąże się ze spadkiem wydajności całego systemu. Warto pamiętać, że ważne jest także zabezpieczenie instalacji klimatyzacyjnej czy rur z zimną wodą, gdyż w tym przypadku może wystąpić problem skraplania pary wodnej na instalacji.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/instalacje/puls-branzy/5592-skraplanie-pary-wodnej-na-rurach

Link do komentarza

Z tym zabezpieczeniem rur z zimną wodą jest dokładnie taka sama zasada jak z ociepleniem ściany styropianem od wewnątrz.

No i co ciekawe, przy rurach to dobrze działa i wiadomo że tak trzeba robić, a w przypadku ocieplenia ścian jest cała masa sceptyków którzy boją się że za styropianem będzie się wykraplać wilgoć. No i opowiadają najdziwniejsze historie o punktach rosy i podobne bzdury.

 

Cytat

Podstawową metodą przeciwdziałania skraplaniu się wody jest umieszczenie bariery izolacyjnej pomiędzy chłodną powierzchnią a otoczeniem bogatym w parę wodną. W takiej roli doskonale sprawdza się na przykład wykonana z kauczuku syntetycznego otulina AF/Armaflex, która tworzy doskonałą zaporę dyfuzyjną, zapobiegającą skraplaniu się wody. Dodatkowo, w przeciwieństwie do otuliny stworzonej z wełny, zwarta i zamknięta struktura komórkowa kauczuku uniemożliwia namakanie izolacji, co eliminuje nie tylko problem nieestetycznych zawilgoceń na ścianach ale również uniemożliwia rozwój grzybów i pleśni w jej wnętrzu.

 

Czyli tworzymy barierę między zimną powierzchnią a otoczeniem nasyconym parą wodną.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, Gość Dawid napisał:

Jak zwykle tylko reklamy produktów które nie działają lub są bardzo drogie

Odsyłam do komentarza wyżej Kolegi demo. Przecież zakup otulin dedykowanych do rur to nie majątek. Chyba, że mówimy o całym osiedlu mieszkaniowym. Do dnia dzisiejszego nie ma w tej materii nowych praw fizyki i kondensacja to nie wiedza tajemna. Jeden z wielu przykładów.

https://budujemydom.pl/irbj/instalacje/materialy-do-instalacji/izolacje-techniczne/steinbacher-izoterm-otuliny

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Tylko pies!!! I to nie jeden         https://www.facebook.com/reel/8989258421157549
    • Chxe zrobic mała sypialnie.. będzie miała dostep akurat do balkonu i będzie dobrze oświetlona natomiast z pokoju co powstanie (ten wiekszy) chce zrobić kuchnio salon... projekt mam rozrysowany i wszystko obliczone natomiast nie wiem co z tą sciana 
    • A to ciekawostka   Zatem czekaj na wnioski konstruktora...
    • Dokumentacji żadnej nie ma, ja jestem właścicielem domu. Właścicieli dawno nie ma natomiast w starostwie przetrzymują dokumentację budowlana przez kilka lat. Ogólnie nie chce pokoju 8,6x4.. Chce 'przesunąć ' sciane o ok 2 metry stawiając ściankę dzialowa  Z gk
    • Tak właśnie jest Nikt odpowiedzialny, bez dokładnego rozeznania sytuacji, nie odpowie CI jednoznacznie - rozbieraj... Dlatego analizujemy każdą możliwość... Ja i retrofood dopytujemy o sufit i strop, bo to jedna z najważniejszych podpowiedzi o układzie konstrukcji budynku... Może masz większy dostęp do dokumentacji? Popytaj u zarządcy budynku...   Jeśli chcesz mieć optycznie większe pomieszczenie - pomyśl o wykonaniu wzmacniającej belki pod stropem (PRZED PRACAMI ROZBIÓRKOWYMI!!!) i zrobieniu przejścia o szerokości np. 2 metrów, i zamontowaniu w nim drzwi składanych...   Rozwiązanie to pozwoli Ci na czasowe rozdzielenie pokoju na dwa oddzielne - po zamknięciu drzwi - i zrobieniu "salonu" po ich otwarciu...   Przed laty zrobiłem tak w jednym z remontowanych mieszkań - ku uciesze inwestorów, moich przyjaciół Bywam u nich na imprezach urodzinowo-imieninowych i wtedy korzystamy z "salonu"... Po zamknięciu drzwi, jedno z pomieszczeń staje się "pokojem gier i kibicowania" z projektorem,  wyświetlającym mecze na ponad 100" ekranie... Niestety, zdjęć nie mam, ponadto nie miałem pozwolenia na ich zrobienie i publikację...       Dodatkowo powiem Ci, że pokój  o takich proporcjach wyglądać będzie niekorzystnie W poprzednim mieszkaniu duży pokój, przez niektórych nazywany "salonem" miał wymiary 3,8x6,3 m i był trudny do sensownego urządzenia i po niedługim czasie, ścianką z drzwiami, wydzieliłem z jednego końca garderobę o wymiarach 3,8 x 1,2 m, przez co pomieszczenie się "ukwadratowiło" A garderoba ukryła wszystkie szafy, półki, schowki...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...