Skocz do zawartości

Bardzo brzydki zapach z kratki wentylacyjnej.


Recommended Posts

Witam. Mieszkam na 3 piętrze w bloku. Posiadam wentylację grawitacyjną. Z kratki wentylacyjnej w kuchni do mojego mieszkania przedostaje się ohydne zapachy obiadowe od sąsiadów. Sasiad ow prawdopodobnie podłaczyl do wspolnego kanalu okap lub jakis wentylator. Wentylacja przy zamkniętym oknie nie działa (test z kartką papieru i z zapalniczka). Przy otwartym oknie jest ok. Ponawiam konkretne pytanie - czy montaż nawiewników higrosterowalnych i ewentualny montaż kratki wentylacyjnej z zaworem zwrotnym pomoże mi pozbyć się problemów ? Proszę o informację. Dziękuję.

Link do komentarza

Został problem zgłoszony zarządcy, którego człowiek przyszedł z kominiarzem. Stwierdzili że przy zamkniętym oknie wentylacja nie działa ą przy otwartym tak - więc wszystko jest w porządku. Polecieli zamontować nawiewniki i tyle w temacie. Sąsiad jest pi prostu kryty przez nich.

Link do komentarza

Mój problem dalej istnieje. Ktoś mi poradził aby zamontować w kuchni na oknie nawiewniki ą jednocześnie założyć KRATKĘ z zaworem zwrotnym. Chodzi o to aby kratką blokował wywiady z kratki a jednocześnie czyste powietrze z zewnątrz przez nawiewniki mogło usunąć do kratki to zużyte. Czy taka kombinacja jest możliwa i czy to zadziała ???

Link do komentarza

Pod kratkę ewentualnie możesz dać kawałek membrany która przepuszcza powietrze w jedna stronę, a w druga nie. Tyle, że to ograniczy przepływ. Poza tym masz ewidentnie problem z cyrkulacja w kanałach wentylacyjnych i bez inspekcji kominiarskiej w mieszkaniach podłączonych do kanału - nie dojdziesz prawdy w życiu.

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Pod kratkę ewentualnie możesz dać kawałek membrany która przepuszcza powietrze w jedna stronę, a w druga nie. Tyle, że to ograniczy przepływ. Poza tym masz ewidentnie problem z cyrkulacja w kanałach wentylacyjnych i bez inspekcji kominiarskiej w mieszkaniach podłączonych do kanału - nie dojdziesz prawdy w życiu.

Była inspekcja kominiarska. i komniarzy tylko stwierdził że sąsiad z dołu ma wentylator ale wyłączony. I koniec tematu, wentylacja przy otwartym oknie działa dobre (co jest prawdą, ale tylko wówczas) więc wszystko jest ok. i koniec tematu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...