Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

uwaga, gotowi ... koparka start.

historia zaczyna się w drugiej połowy listopada. Wtedy nikt nie spodziewał się, że zima w tym sezonie zaskoczy nie tylko drogowców.

chudziak i czerwone światło - po ok. 3 tygodniach od wylania pierwsze nieśmiałe mrozy. Rozsądek każe zmienić plany - przerwa do wiosny. 

 

Jak próbuje przekonywać tablica informacyjna "Tu powstaje domek" - ani duży ani mały, taki w sam raz.

Rodzina - niech biedzie kowalskich (od momentu zapadnięcia na chorobę "własny dom" zwana "INwestor" - wykazuje się bardzo podstawowym zestawem potrzeb - rozsądnie wygodne gniazdo z opcją ogródka. Człowiek często jest leniwy a mając ogródek trzeba się narobić - podobno dobrze dobrana dawka pracy fizycznej ma działanie prozdrowotne.

 

Na dom parterowy działka za mała - w piętrowym dochodzą schody (można tez windę zamówić, tylko ze jest delikatnie za droga) a w nagrodę za bieganie po schodach INwestor otrzymuje przestrzenne pokoje w modnie brzmiącej "strefie prywatnej".

Był pomysł aby salon umieścić na piętrze a pokoje na parterze ale pomysł jakoś tak umarł - teren zbyt plaski jak na takie efekty.

 

plac budowy tak sobie czeka ... aż żurawie z ciepłych krajów powrócą

plac.jpg

6.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Szybko jednak ten zegar się kręci mierząc upływający czas - miesiąc od debiutu.

 

Co jest po drugiej stronie "choroby" - mieszkanko w bloku, bez balkonowych udogodnień. Zwykły blok z cegły.

 

Czas na małą podróż w czasie.

 

LIstopad ... jeszczew miare ciepło ...

 

Boisko do gry gotowe - linie wyrysowane a raczej wysypane wapnem - odkurzać autonomiczny zwany koparką będzie wiedział gdzie ma "wysprzątać" teren.

 

1.thumb.jpg.43e1c02f324043bf8e46107dc73ee839.jpg

 

Jak prawdziwy piłkarz na boisku, koparka pokona wiele kilometrów zanim powstanie wykop, na ponad 1,5m.. Czemu ponad 1,5m? Grunt wysadzinowy, co prawda suchy bo tylko 15% ale to nic nie zmienia, do tego glina. Można tu dyskutować ze klimat się ociepla, ze zimy już nie te co kiedyś ale po co? Jest 2ga strefa (granica przemarzania 1m), grunt wysadzinowy - to taki co zwiększa swoją objętość w czasie mrozów nawet o 10%, wód gruntowych brak, domy w okolicy stawiane na wszelkie możliwe sposoby - piwnice, płyty, fundamenty głęboko i płytko posadowione - wiec nie ma na kim się wzorować.

 

Posadowienie - lawa fundamentowa. Chudziak pod lawą w deskowaniu . Tak, w gruntach gliniastych można bez deskowania - krawędzie utrzymują kształt, jest taniej bo szybciej. Można też w deskowaniu. Nie dyskutuje na ten temat. Sprawa wyboru.

 

 

Jeszcze nic nie wyrosło a już ładnie wygląda, już wyobraźnia zaczyna pracować a dzieciaki zaczynają dobierać kolory ścian - już na tym etapie można się zachwycać budową - objawy znanej już choroby.

 

2.thumb.jpg.7b327c3a44195b3b7253110c53a169b1.jpg

 

Od tego momentu wstęp na teren budowy dla dalszej rodziny jest zamknięty, a bliższa rodzina dostaje nakaz zbliżania się- jak w bajce, pojawia sie "dobra" wróżka w kasku (kask musi być -, BHP obowiązuje również wróżki)  i zamienia wszystkich w architektów do tego z wieloletnim doświadczeniem - w tym oto miejscu koniecznie musi cos tam stać, a tu koniecznie trzeba dodać kilka centymetrów czegoś.

 

To be continue ....

 

  • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...