Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam, przychodzę z zapytaniem może dziwnym ale jak to mówią kto pyta nie błądzi.

sprawa wyglada tak posiadam działkę rolna 40 tys m2. Aktualnie jest na niej brak zagospodarowania przestrzennego, a raczej był tylko gmina zrobiła plan zabudowy mieszkaniowej wiec składaliśmy petycje o mieszkaniowo/ usługowa no i tak cofnęli plan i nic się z nim nie dzieje już od kilku lat. 

Ale pomijając ten fakt nie dysponuje taka ilością gotówki zeby cokolwiek z tym zrobić. Nie wiem od czego powinienem zacząć bo jest duży potencjał tej ziemi w bardzo dobrym miejscu. 
Są jakieś osoby doradcy jacyś ? Którzy by czarno na białym powiedzieli co i jak. 

Czy może szukać kontaktu z jakimś deweloperem czego bym chyba nie chciał bo znam przypadki ze osoba została wycykana i niema ani ziemi ani praw do osiedla które powstało. 

z góry dziękuje za jakiekolwiek nakierowanie na dobre tory. Pozdrawiam  

4ha działka. Jaką  w końcu ma kwalifikację ta działka - rolna czy budowlana. Bo jeśli budowlana - jesteś kilka kroków do przodu, a jeślii rolna - były tu tematy o odrolnieniu. Stanęło na zabudowie mieszkaniowej? Dobrze rozumiem? Czy już nic nie rozumiem?

41 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

4ha działka. Jaką  w końcu ma kwalifikację ta działka - rolna czy budowlana. Bo jeśli budowlana - jesteś kilka kroków do przodu, a jeślii rolna - były tu tematy o odrolnieniu. Stanęło na zabudowie mieszkaniowej? Dobrze rozumiem? Czy już nic nie rozumiem?

Wyłożyli papiery kilka lat temu i tak stanęło nie pchają się do tego zeby wyłożyć je poprawione. A z tego co się dowiadywałem plan zagospodarowania dużo by pomógł. 
Teraz głównie szukam sam nie wiem może pomysłu albo kogoś mądrego co powie jak to ugryźć czy np zacząć od wydzielenia z całości mniejszych działek i wnioskować o miejscowy plan zabudowy. Załóżmy ze tak zrobię tylko najważniejsze teraz pytanie skąd mógłbym  pozyskać fundusze na budowę czy brać kredyty hipoteczne czy nie wiem jakie tutaj się udziela w takich sytuacjach. Czy kontaktować się z jakimś deweloperem. Czego bym chyba nie chciał wolałbym to sam  ugryźć. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam serdecznie Zasięgałem rad u wielu specjalistów sam już nie wiem co mam zrobić. Naświetlę po krótko mój problem. Dwa lata temu robiłem remont piętra , wymieniłem belki stropowe, wypełniłem wełną mineralną od spodu profil między profilem a belką też wełna na przemian, aby wyeliminować mostki termiczne ,na profilu przykleiłem paro izolację łączenia połączone taśmą, przy ścianie klejem dedykowanym do systemu paraizolacji. Nad wełną mam pustą przestrzeń dach jednospadowy czyli między górną częścią wełny a dachem w najwyższym miejscu około 60cm w najniższym około 10 cm. Na zewnątrz budynku zostawiłem rewizor aby muc czasem zajrzeć do środka i sprawdzić czy nic niepokojącego się tam nie dzieje służy też to wentylacji pustej przestrzeni między dachem a wełną . Co do dachu około 10 lat temu robiłem remont na krokwie dałem płytę wiórową no taką miałem mój błąd  na to papa po dwóch latach zaczęło przeciekać mały kąt pochylenia połaci dachowej więc położyłem kontrłaty ,łaty i blacha.  Wtedy jeszcze strop poniżej nie był dobrze ocieplony nawet pod wełną nie było paroizolacji. W tedy już od spodu dachu na płycie pojawiały się plamy pleśni ale wełna była sucha. Około miesiąca temu zaniepokoiła mnie plama w salonie na stropie postanowiłem zajrzeć przez rewizor tam do pustej przestrzeni to co zobaczyłem to masakra cała płyta od spodu jak i krokwie  zapleśniałe, na powierzchni wełny widoczna rosa ale nie we wszystkich miejscach wydaje mi się że za słaba wentylacja pustej przestrzeni między wełną a dolna częścią dachu. Myślę też że zamiast płyty wiórowej bardziej sprawdziła by się membrana paroprzepuszczalna odprowadziła by w jakimś stopniu wilgoć a na tą chwilę płyta zatrzymuje i do tego kumuluje .Co do wentylacji pustej przestrzeni to jest ten jeden rewizor z kratką 10na 10 cm  na drugiej ścianie są cztery tylko że trochę zaniżone poniżej wełny na stropie, w dachu są cztery kominki tylko że jak przyszła blacha zostały usunięte otwory zostały lecz przykryte blachą. N wiosnę planuję to wszystko zerwać to znaczy górną część pustej przestrzeni czyli tą płytę wiórową . Myślałem o położeniu membrany bezpośrednio na krokwiach  tylko się zastanawiam czy przy tak małym spadku skropliny z blachy  będą spływać  po membranie , potem kontrłata,  łata ,blacha trapez . Od pasa rynnowego na całej długości kratki jak i u szczytu dachu. To już wiem że muszę wykonać swobodny przepływ powietrza miedzy wełną a membraną no i między membrana a blachą. Tylko czy zimne powietrze może dopływać do wełny ? czy tylko wentylacja nad membraną czy może inne rozwiązanie a może płyta osb zamiast membrany .Proszę poprawcie mnie jeśli nie jest to poprawne.  
    • Mocować nie chce. Jak zrozumiałem ma się to trzymać pod ciężarem własnym warstw.    W części opisowej o stropodachu opisano: „W budynku nad częścią parterową zaprojektowano stropodach w formie stropu żelbetowego gr. 20cm wg. projektu konstrukcji. Strop międzykondygnacyjny w formie stropu żelbetowego gr. 20cm wg. projektu konstrukcji. Strop oparty na zewnetrznych oraz wewnętrznych ścianach konstrukcyjnych oraz podciągach i elementach żelbetowych trzpieniach i słupach - według części konstrukcyjnej projektu. Wykończenie stropodachu nad parterową częścią budynku: izolacja przeciwwodna - folia/papa - na zakład, warstwą styropianu np: TERMONIUM PLUS dach-podłoga EPS 100 ʎ=0,031W/mK, warstwa spadkowa 3% w firmie klinów styropianowych ze styropianu np: TERMONIUM PLUS dachpodłoga EPS 100 ʎ=0,031W/mK, wykończenie papą wstępnego krycia oraz papą termozgrzewalna wierzchniego krycia. Warstwą wykończeniową tarasu jest systemowa deska tarasowa kompozytowa.”   Dodatkowo na przekroju mam taką tabelkę:   Więcej nie ma i nie mam szans dopytać szczegółowiej bo "to jest kwestia wykonawcza". Nie będę drążył skoro nic nie udrążę. Kierownik to osobny temat - proszę zrozumieć - rozumiecie... Dekarz to spec, którego poznałem przyglądając się najpierw szczegółom estetycznym na innych budowach, o których inni dekarze nawet nie słyszeli. Co więcej widziałem na własne oczy jak na innej budowie (takiej "wypasionej" tj. standard, estetyka, inwestor) wyrównywał płaski dach właśnie piaskiem. I w sumie o to pytam.   opcja 1 - piasek jest zupełnie ok opcja 2 - można to zrobić lepiej tj. tak i tak opcja 3 - kompletna kaplica
    • Papa kupiona, zdecydowałem się jednak na icopal różnica w cenie spora ale mam nadzieje że będzie spokój. Po rozmowie z przedstawicielem dowiedziałem się ze pod ściany teoretycznie wystarczy zgrzać na zakładach w moim przypadku będą dla bezpieczeństwa po 50 cm akurat tak wychodzi z rolki. Ale później ważne przy izolacji podłogi żeby już grzać po całości i dobrze połączyć jedną izolacje z drugą.    
    • A jak dekarz od piasku chce mocować ocieplenie? Czy w projekcie opisano rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe? Przy warstwach dachu powinno być  napisane np. papa podkładowa samoprzylepna, co wskazuje na sposób mocowania. Jeśli nie ma takich informacji, pytałbym autora projektu. Niecka nie jest wielkim problemem - to w gruncie rzeczy drobiazg, z którym można sobie poradzić na różne sposoby. Kluczowe jest to, czy dekarz jest fachowcem i czy ma doświadczenie w wykonywaniu dachów płaskich. Jeśli w projekcie są braki - tym bardziej. A co na to wszystko kierownik budowy? Może warto, żeby omówił z dekarzem sposób wykonania dachu?        
    • Gość EdekZkrainyKredek
      No to Pani sobie poleciała z obliczeniami. Klimatyzacja Bydgoszcz https://climavo.pl
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...