Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jakie wpisać dane we wniosku o prąd na plac budowy (nie docelowe zasilanie)?


Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

 

Jakie wpisać dane we wniosku o prąd na plac budowy (nie docelowe zasilanie)? Mam do wypełnienia czy 1 czy 3 fazowe, moc przyłączeniowa i szacowane roczne zużycie energii. Mówimy tu o prądzie budowlanym. Na docelowy jest osobny wniosek i dostaliśmy już warunki, ale okres oczekiwania 1,5 roku.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od przewidywanej technologii budowy. W technologii szkieletowej lub drewnianej ale także przy murowaniu na klej lub pinkę można w ogóle nie używać betoniarki. W efekcie na budowie można wykorzystywać wyłącznie narzędzia ręczne, jednofazowe i o niewielkiej mocy. Wtedy wystarcza przyłącze jednofazowe 4-6 kW. Jeżeli betoniarka będzie potrzebna to moc 6 kW i 3 fazy.

Zużycie prądu będzie najpewniej małe do 1000 kWh rocznie.

Ale tu warto uwzględnić jeszcze jedną rzecz. Czy to obecne budowlane przyłącze da się potem przekwalifikować i fizycznie wykorzystać jako 3-fazowe? Jeżeli tak, to lepiej złożyć wniosek o przyłącze 3-fazowe i wykonać je przewodami, które będą w stanie zapewnić docelową moc. Na razie w taryfie budowlanej będziemy korzystać z niskiej mocy, ale potem nic nie trzeba będzie przerabiać.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...