Skocz do zawartości

Panele fotowoltaiczne - mniejsza czy większa moc


Recommended Posts

Witajcie. Planuję w najbliższym czasie zainstalować panele fotowoltaiczne na swoim dachu. Powierzchnia dachu jest wystarczająca do montażu większej liczby paneli niż potrzebuję. W tym miejscu mam dylemat: Czy lepiej założyć większą liczbę paneli o mocy 375W czy mniejszą ilość o mocy np 425W? W tym miejscu chcę nadmienić, że nie chodzi mi o różnicę w kwocie założenia, lecz która wersja jest bardziej wydajna, gdyż słyszałem różne opinie na ten temat. Za wszystkie porady i wskazówki z góry dziękuję.

Link do komentarza

Ja bym brał te o większej mocy. Ta branża tak szybko się rozwija, że trzeba brać nowinki od sprawdzonego producenta bo "za chwilę" to już będzie i tak "staroć". Nie tylko moc jest ważna, ale również, napięcie na każdym module i inwerter, który odpowiednio i z jak największa sprawnością przetworzy to napięcie ze stałego na zmienne.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Popieram - zdecydowanie lepiej "iść w górę" z mocą, niż wybrać za słabą instalację. To się zwyczajnie nie kalkuluje i szybciej się zwróci - tym bardziej, że w tym przypadku jest dostateczna ilość miejsca na dachu :)Zawsze można starać się też o dofinansowanie i złożyć wniosek w jakimś programie. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przy grawitacji pasowałoby dać 160mm jak już mają być kanalizacyjne. Przekrój między 110 a 160mm jest prawie dwukrotnie większy. Zalecane jest 150mm bez względu na kubaturę pomieszczenia. Nie wiem dlaczego chcesz dawać kanalizacyjne, jak są gotowe 150mm ocieplane spiro, możesz je sobie wyginać nawet po kątem 180°. Ja robiłem wszystko na takich spiro, koszt niewielki, a nie musiałem kombinować nic z kształtkami, a nawet przy 110mm to już ekwilibrystyka. Przy połączeniu z kominkami na dachu dawałem tylko złączkę ze 160mm kanalizacyjnej, bo nie było opcji inaczej tego ze spiro połączyć, bo nawet ręki się tam nie wsadzi. Tej części już nie ocieplałem, bo jest w części zimnej przy samym kominku na dachu. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Kumpel, który kładzie wełnę zawodowo mówi, że tylko skalna Rockwool, że tylko ta po latach zachowuje kształt oryginalny. Że kilka razy już kiedy odkrywał starą zwykłą mineralną to niewiele z niej zostawało. Ale to jego opinia, a ja nie mam powodu mu nie wierzyć. A jaka lambda? Oczywiście najwyższa możliwa na jaką Cię stać. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • No właśnie, chodzi o to, żeby jedno nie wkluczało drugiego,      Ale pewność siebie przydaje się teraz w domu. Bo chodzi o to, żeby się wyzwań nie bać, chociaż z drugiej strony potrzebna jest realistyczna ocena. Dam radę, czy nie. Bez hurra optymizmu, ale też bez strachu.
    • Ja korzystałem z usług firmy, która zajmuje się profesjonalnym polerowaniem szyb. W moim przypadku chodziło o szyby okienne i byłem bardzo zadowolony z efektu – szyby odzyskały swoją przejrzystość i wyglądały jak nowe.   
    • Cóż, jestem pod wrażeniem i gratuluję tak wielu talentów i/lub zainteresowań. Ja jestem zdecydowanie typem specjalisty, a nie generalisty. Jeśli czegoś nie rozwijam, nie praktykuję to ta umiejętność/wiedza zanika. W domu po prostu dbam o to, aby wszystko działało. Każdy jest inny. Ważne, aby czuć się z tym dobrze, a nie na siłę równać do czyichś standardów. Jako ciekawostkę dodam, że mam epizod pracy jako pomocnik konserwatora w hotelu. Nawet to lubiłem, ale od początku wiedziałem, że to tylko praca sezonowa.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...