Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Budowa domu na działce rolnej


Recommended Posts

Dzień dobry. Jestem właścicielem działki rolnej zabudowanej budynkiem mieszkalnym na której jest również  stodoła. Powierzchnia to niecałe 27 ar. Nie jestem rolnikiem, pracuje na etat. Dom nie nadaje się do remontu a tylko na takie coś dostaliśmy zgodę w starostwie. Chcielibyśmy zburzyć dom i wybudować nowy (może być w tym samym miejscu co stary) tylko omniejszej powierzchni. Starostwo nie wyda nam zgody dopóki nie będziemy mieć statusu rolnika czyli posiadać (nie dzierżawić) 1 ha ziemi. Założyliśmy specjalny dział produkcji rolnej (szklarnia nieogrzewana 26m2 do uprawy roślin), posiadamy numer producenta rolnego oraz ubezpieczenie NW w Krusie w razie wypadku w gospodarstwie rolnym. Co możemy zrobić aby starostwo zgodziło się na budowę nowego domu w miejscu starego? W załączniku przesyłam plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów rolnych. Dziękuję za pomoc.

Screenshot_2021-01-22-12-17-13-01_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinia rzeczoznawcy n/t bezcelowości remontu + rozmowa w starostwie, że odwzorujecie 1:1 na tych samych fundamentach lub w tym samym obrysie. Można jeszcze spróbowac z domem bez pozwolenia. Przecież na wyburzenie tego domu muszą dac pozwolenie jeśli grozi potencjalnie zawaleniem (katastrofa budowlaną etc.), a remont wg opinii niebędzie miał sensu i wyniesie tyle lub więcej co budowa nowego domu. W którym punkcie jest ten zakaz?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pani naczelnik uważa, że wybudować nowy dom na działce rolnej  czy w miejscu starego czy w innym może tylko rolnik czyli osoba płacąca podatek od 1 ha ziemi. Opiera się na punkcie 2.1.10. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...