Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jakie kolki do mocowania szafek?

Recommended Posts

Jestem na etapie montazu kuchni. W projekcie kuchni zostaly ujete kolki 8x40 fischera duopower. Mam dwie listwy montazowe po 120cm. Na jednej beda 2 szafki, na drugiej 3 szafki wraz z wbudowanym okapem. Sciana jest z pustakow silikatowych. Teoretycznie te kolki maja udzwig 20kg przy tego typu scianie. Zakladajac 8 kolkow to byloby 160kg na listwe. Zastanawiam sie czy te kolki nie sa za male? Zastanawiam sie czy wieszaliscie na kolkach 8 i czy szafki dalej wisza :)?

Myślę, że duopower to aż za duży zapas bezpieczeństwa. Z założenia mają pracować w niejednorodnym materiale - np. cianie dwuwarstwowej. W materiale jednorodnym te kołki nie są aż tak bardzo potrzebne, wystarczą chyba 8 mm i nie koniecznie te szaro-czerwone. Mogą być od fischera, ale mogą być również Wkręt-met (Klimas) lub dowolnego producenta.

• Lubię to 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dodam tylko, że niektóre firmy do kompletu baterii, oprócz krzywek, uszczelek, dodają nakładki w kształcie sześciokąta z tworzywa sztucznego i grubości ok 1 mm, którą to nakładkę izoluje się klucz od narzutowej, chromowanej nakrętki, mocującej baterię. Przy białym montażu kilkukrotnie na taką nasadkę trafiałem... I trzeba było dokręcać kluczem płaskim 32, zamiast standardowego klucza 30.
    • Gość Peter
      Grzejnik grzeje tylko do polowy od gory dol zimny. Powietrza w grzejniku brak poziom idealny. Pomóżcie!!!?
    • ok!   Taki mały offtop: Chyba nie zawsze naraz... chociaż jak brodzik jest odpowiednio duży - to sama przyjemność     Mam nadzieję, że jest to takie miejsce, że nikomu na głowę nie będzie kapało
    • Liczba i rodzaj niezbędnych sprzętów zależy od wielkości rodziny i zwyczajów kulinarnych domowników. Najważniejsze jest to, czy lubicie gotować i jeść w domu? Czy robicie to codziennie czy sporadycznie?   Podstawa to oczywiście  płyta (kuchenka) i piekarnik.   Każda osoba, która lubi gotować ma zawsze za mało sprzętów:) Istotne jest też czy lubicie mieć kilka różnych urządzeń, przeznaczonych tylko do konkretnych potraw czy jedno wielofunkcyjne, np. piekarnik z funkcją gotowania na parze i rozmrażania (nie potrzeba wówczas urządzenia lub garnków do gotowania na parze i mikrofalówki).   W każdym domu niezbędny jest wielofunkcyjny mikser z blenderem. Czajnik elektryczny najczęściej też jest podstawowym sprzętem, choć niektórzy wolą gotować wodę na gazie (jeśli płyta jest gazowa). Bardziej zaawansowani kucharze korzystają też z maszynki do mielenia mięsa.   Kawosze nie wyobrażają sobie kuchni bez dobrego ekspresu.   Do przygotowywania dań dla dzieci przydaje się frytkownica, gofrownica, sokowirówka lub wyciskarka do owoców i warzyw.   Grzybiarze korzystają też np. z suszarki do grzybów (i owoców), ale to sezonowo.   Przeróżnych sprzętów kuchennych jest bardzo wiele. Zanim jednak zagracimy kuchnię zastanówmy się, z których będziemy faktycznie korzystać.            
    • Łazienka ma 12 m3 więc nie jest jakaś duża.    Źle się wyraziłem   na początku. To jest łazienka - wc + umywalka + prysznic + pralka. Korzystają z tego dwie osoby. Odprowadzenie skroplonej wody chcę zrobić na dole trójnika. Są takie końcówki z rurką. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...