Skocz do zawartości

Dorado II / Domus


Sailor

Recommended Posts

Napisano
Witam zastanawiamy się z żoną nad 2 projektami - Dorado II z pracowni Domus:

http://www.domus.wroc.pl/projekt2.html?id=107&flip=

oraz Syriusz z pracowni Dobre Domy:

http://www.dobredomy.pl/?id_project=36&infopage=2

oraz opcjonalnie Selena też z Dobrych Domów

http://www.dobredomy.pl/?id_project=138&infopage=2

Bardzo prosimy o opinie osoby które budują wg tych projektów bądź znających sie na temacie o opinie wszelakie na temat tych projektów.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Witam Sailor
My z żoną zdecydowaliśmy się na projekt Dorado II. Oprócz Dorado mieliśmy w zamyśle ,
Dom w Tamaryszkach 2

www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m43b12f30b6933

lub w Rododendronach 5 ,

www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m434b8c4a91497

obydwa projekty z aneksem na garaż dwustanowiskowy,choć posiadamy tylko jedno autko icon_smile.gif
Z tego co zauważyłem,prawdopodobnie też szukacie projektu z pokojem na dole,wiadomo teściowa w dom icon_wink.gif, Bóg w dom.
Za Dorado,przemówiły następujące argumenty:
Mała ilość zmian w projekcie,w miarę duża kotłownia i duże pomieszczenie gospodarcze,które można zrobić przy garażu dwustanowiskowym,no i na dodatek ten zadaszony taras zaraz przy kuchni...bajka.
Ze zmian to : likwidacja lukarn nad garażem,gdyż zasłaniają okno z pokoju (nr 2) i z łazienki (4) ;
nad garażem jeden duży pokój , bez sanitariatów,; no i przedłużenie pomieszczenia gospodarczego w garażu , tak jak napisałem wyżej.
Domek nasz będzie bez piwnic, budowany w okolicach Rybnika na śląsku.
Jeżeli zdecydowalibyście się na Dorado ,to zapraszam do współpracy i wymiany wzajemnych poglądów,fotek itp.
pozdrawiam
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Witam,
na 90% kupujemy ten projekt. Spokoju nie daje mi jedynie elewacja frontowa, ta lukarna wisi jakoś tak ciężko nad wejściem. Czy zastanawialiscie się może nad tym elementem? Kombinowałam na papierze z kolumienkami, proszę o wszelkie sugestie na ten temat. Reszta bardzo mi się podoba, szczególnie wyjście z kuchni na taras no i to zadaszenie...mmmm. Zrezygnowałabym z lukarn nad garażem, a z górnej łazienki wydzieliłabym pralnio-suszarnię pod skosami. Prosze o dalsze uwagi do projektu, to bardzo cenne.
Pozdrawiam
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Witam.
My już mamy Syriusza pod dachem. Trochę go jednak przerobiliśmy. Przede wszystkim jest cały podpiwniczony, z czego część przeznaczyliśmy na garaże. Zmienione zostało wejście - teraz są cztery kolumny (po dwie z każdej strony).
W środku też trochę przeróbek. Problem był tylko ze znalezieniem cieśli (40 tys. miasto). Tylko jeden podjął się postawienia dachu.
  • 6 miesiące temu...
Napisano
Nasz Dorado ma już mury,jutro ruszamy z więźbą,martwi mnie tylko jeden fakt czy zostawić spadek dachu 40^ czy zmniejszyć na 36-37 ^,dom nasz stoi na lekkim wzniesieniu i wydaje się strasznie strzelisty, no i ta przestrzeń strychu 2,75 m. Mam zamiar zrzucić 3 kamienie i zrobić ok.2,10, wydaje mi się ,że to będzie dobre posunięcie.
Ogólnie z projektu jesteśmy zadowoleni,jest dużo przestrzeni pokoje i pozostałe pomieszczenia są odpowiednio duże. Fotki też posiadam jakby co icon_smile.gif
  • 6 miesiące temu...
Napisano
witam,

Ja właśńie zamówiłem projekt Dorado ii. Mnie osobiście podoba się to, że ścianka kolankowa ma tyle ile ma i dach ma 40 stopni. Mam zamiar wykorzystac ten strych. Generalnie ze zmian, to ja chcę zamienic gabinet z kuchnią, i w nowej kuchni pozbyć sie sciany. Dzięki temu kuchnia bedzie blisko wykuszu i jadalni, i będzie stanowiła część salonu. Dodatkowo zamierzam pozbyc się prysznica na dole, poszerzyć troche schody (maja 90 cm a ja chce 115) i w pomniejszonej wnece po prysznicu zrobić umywalkę w WC. poza tym pozbede sie schowka w garazu i tych dodatkowych drzwi na zewnątrz z garażu. Pewne zmiany w stoplarce okiennej, ale głównie z przyczyn ekonomicznych (te łuki i koła nie sa warte swojej ceny).
Jarunio, chetnie obejżał bym twoje fotki z budowy. Podeslę maila na PW.

Kot.
  • 11 miesiące temu...
Napisano
Jarunio czy moglbys podzielic sie informacja na temat kosztow budowy stanu zamknietego z intalacjami? Moze wrzucisz jakies zdjecia domku? Bylabym wdzieczna. Pozdrawiam!
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Szlifować czy nie szlifować? To pytanie pojawia się regularnie u właścicieli drewnianych podłóg, którzy planują ich odświeżenie olejem. Prawda jest taka: wszystko zależy od stanu powierzchni.  Kiedy szlifowanie jest konieczne? Gdy warstwa starego wykończenia (np. lakier) całkowicie zamknęła pory drewna. Gdy podłoga ma głębokie zarysowania, przebarwienia lub ślady po wodzie. Gdy chcemy zmienić kolor wykończenia na zupełnie inny.  Kiedy można sobie darować szlifowanie? Gdy podłoga była wcześniej olejowana Osmo i po prostu wymaga odświeżenia. Gdy powierzchnia nie ma poważnych uszkodzeń, tylko straciła blask. W takim przypadku wystarczy dobrze umyć podłogę preparatem Osmo 8019 ( środek do intensywnego mycia ) i nanieść cienką warstwę Osmo Wosk Twardy Olejny lub Osmo Środek do regeneracji.  Wskazówka eksperta: Zawsze warto zrobić próbę w mało widocznym miejscu – czasem wystarczy minimalna interwencja, by drewno znowu wyglądało świetnie! Masz pytania? A może szukasz konkretnego produktu do swojej podłogi? Pisz śmiało w komentarzach, chętnie pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie!
    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...