Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wentylacja i klimatyzacja - czyste i chłodne powietrze


Recommended Posts

Dawniej wszystkie domy miały wentylację grawitacyjną, a klimatyzację spotykało się tylko w biurowcach i innych dużych obiektach. Przez ostatnie ćwierć wieku jednak wiele się zmieniło. Coraz popularniejsza jest wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, klimatyzatory nie są już luksusem, a i w sposobie wykonania wentylacji grawitacyjnej sporo jest nowych rozwiązań.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/instalacje/baza-wiedzy/wentylacja-klimatyzacja/3127-wentylacja-i-klimatyzacja-czyste-i-chlodne-powietrze

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzator to popularne ostatnio urządzenie, które służy nie tylko do chłodzenia, ale również do dogrzewania pomieszczeń w okresach przejściowych. Z racji cyklu pracy (pompa ciepła powietrze-powietrze bez wymiennika wodnego) i wysokiej sprawności, klimatyzator może zapewnić komfort mieszkaniu i pobierać z sieci niecały 1 kW. Jeżeli kolejne gminy zabronią opalania w kominkach, klimatyzator stanie się jedną z tańszych alternatyw.

Doraźnym rozwiązanie na upały są również klimatyzatory przenośne, ale często problemem jest wyrzut powietrza na zewnątrz.

Jeden z wielu artykułów dla przyszłych użytkowników, który sugeruje, że klimatyzator pokojowy to optymalny klimat we wnętrzu.

https://budujemydom.pl/irbj/porady/91980-optymalny-mikroklimat-wnetrza-czyli-klimatyzatory-pokojowe

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...