Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wilgotne ściany w domu od dewelopera


Recommended Posts

Witam,

czekamy na odbiór domu szeregowego od dewelopera. Po opadach deszczu na ścianach wyszła wilgoć. Deweloper prowadzi prace naprawcze izolacji poziomej. Wykuł w posadzce dziurę oraz przed drzwiami i tam uzupełniają izolację.

 

Czy taka naprawa wystarczy i pomoże ? Czy to tylko doraźne działania ? 

 

Czy w kolejnych miesiącach/latach nie będzie problemu z grzybem i pleśnią ?

 

Jesteśmy w szoku, że to wyszło przy nowym budynku.

 

Prośba o pomoc.

Zrzut ekranu 2020-10-28 o 13.05.00.png

Zrzut ekranu 2020-10-28 o 13.05.41.png

Zrzut ekranu 2020-10-28 o 13.05.59.png

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę i widzę , albo przynajmniej tak mi się wydaje że widzę - wilgoć wychodzi na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych .

czyli woda weszła już do budynku .

Czyli jest dziura .

Moim skromnym zdaniem posadzka do zdjęcia , nieszczelność do wyszukania / do zatkania , do weryfikacji i ponownego wykończenia a zatykanie dziury która na upartego może być u sąsiada w obrysie waszej części może być jak owijanie w sreberka

 • Lubię to 1
 • Dziękuję 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

To jest szereg 4 mieszkań. W każdym wyszła wilgoć i na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych. Deweloper robi drenaż wokół budynku i poprawia izolacje tak jak wspomniałem. Jednak z tego co widzę to nie wystarczy i przy każdym deszczu będzie stres czy coś nie wyjdzie nowego.

 

Deweloper stwierdził że przy następnej takiej akcji zastosuje iniekcją w ścianach, ale to już będzie rękojmia i możemy się jej nie doczekać. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak napisałem

zdjąłbym posadzkę i poszukał źródła . bo tak czy inaczej wodę pod posadzką już macie - suszenie mozolne i długotrwałe chyba że zdejmie się posadzkę i po prostu wysuszy.

żeby zrobić iniekcję trzeba wiedzieć gdzie , jak widzę chcą strzelać po omacku  

 • Dziękuję 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam, Posiadam dom wybudowany w latach 60-tych. Dom jest częściowo ocieplony ale to nie jest problemem do końca z jakim się zwracam. Na zewnętrznych ścianach od ulicy od początku budowy domu są cztery lufta wentylacyjne. Dwa od podłogi czyli jedno do jednego pokoju i drugie do drugiego pokoju. W jednym pokoju jest podłoga drewniana a w drugim jest wylewka betonowa. Dwa lufta są od wentylacji ścian. W czasie obecnego remontu mój pracownik robotnik zatkał te wszystkie wloty powietrza twierdząc że wieje zimno do domu. Więc tak zrobił ja nie bardzo za tym przystawałam bo skoro one są od lat to jakieś znaczenie miały. Po jakiś dwóch tygodniach w pokoju gdzie jest podłoga drewniana tuż przy ścianie od podłogi na całej długości zrobił się grzyb i na meblościance również. Nigdy w życiu nie było takiego czegoś nawet gdy były piece kaflowe i też teraz od lat ogrzewanie centralne. Jest ta ściana zimniejsza bo nie jest jeszcze ocieplona ale już w przyszłym roku będzie. Teraz moje pytanie to co do tych wlotów powietrza do ścian jaką mają spełniać funkcję? Bo o podłodze już rozpracowałam działanie tego wlotu powietrza, potrzeba byłą dostarczania podłodze. Tak budowano w tamtych latach. Jak odkryłam ten luft od podłogi to na początku wyszedł smród i ciśnienie wilgotności jakie tam powstało. Po chwili zaciągnęło swieże powietrze spowrotem pod podłogę. I tak to już zostawiłam jak było przed zatkaniem. Natomiast jak to jest z tymi ścianami dlaczego one mają mieć wentylację? Czy też muszę je odetkać? A podłoga gdzie jest wylewka czy też musi być ten luft odetkany? Również nadmieniam iż podłogę drewnianą też zastąpi się wylewką betonową ale to na wiosnę lub w lato jest tak zaplanowane. Nigdy nie byo żadnych grzybó, pleśni ponieważ jest wentylacja grawitacyjna w domu i działa bez większych problemów. Proszę o jakieś porady, Dziękuję.
  • Gość Flajper
   Inwestor : "Prywatny" - tak teraz często nazywa się.
  • Gość Ireneusz
   Dodaję bo nie uwidoczniło się moje całe zdanie :) ... wiele gmin odpowiada że TAK można się wybudować na działce rolnej jako „nie-rolnik” . Ciekawi mnie to jakie zasady prawne o tym decydują , bo wg artykułu nie ma takiej możliwości ?
  • Gość Ireneusz
   Bardzo proszę redakcyjnego znawcę prawa o proste wyjaśnienie następującej kwestii : Czy jest możliwe wybudowanie domu na działce rolnej przez „ nierolnika” jeżeli zakupi 3001 m2 pola rolnego i do tego wynajmie (tylko na papierze :) średnią hektara w danej gminie ? Tutaj dodam że w wielu gminach informują urzędnicy że TAK i mają na to decyzje prawnicze. Jak to możliwe w świetle prawa o którym mówi artykuł ???
  • Gość Konrad
   Nie warto się budować jest już przyklepany podatek katastralny jak to wejdzie to bęndzie jak w wewłoszech ceny domów spadną.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...