Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Słabe spuszczanie wody w WC.


Recommended Posts

Cześć!

 

Od jakiegoś czasu zaczęło cieknąć po spuszczeniu wody w WC, czasami leciało mocniej czasami mniej, a nawet bywało że w ogóle.

Zdjąłem cały zespół i wyczyściłem z kamienia itp. 

Woda przestała cieknąć, ale za to bardzo słabo leci po spłukaniu.

 

Poniżej filmik.

 

 

 

Pozdrawiam! :)

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na samym dole jest taki smok z uszczelką. Zbiera się kamień i ta uszczelka przestaje uszczelniac. Dodatkowo ten pływak ma mechanizm plastikowy i przestaje dociskać. Kup zestaw naprawczy i wymień całe to ustrojstwo pionowe. Możesz prowizorycznie jeszcze podregulować, ale na mój rozum starczy ten zabieg na miesiąc, o ile coś da.

 • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, TimON3 napisał:

Woda przestała cieknąć, ale za to bardzo słabo leci po spłukaniu.

Myślę, że za mało ci się nalewa wody do zbiornika - to trzeba podregulować, tak, by wody było więcej w zbiorniku - tam widać za zbiorniku dawny poziom wody. Gdy wody będzie więcej, poleci mocniej - jak dawniej.

A więc znajdź element regulujący pozom wody - pewnie pływak z wajchą zamykający dopływ wody do zbiornika.

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jeśli chcesz dać papę, to musisz ją połączyć z izolacją poziomą fundamentow.   Ja bym na twoim miejscu najpierw porządnie przewietrzył piwnicę, zaczyna się wiosna, otwórz okna (załóż siatki, żeby nie weszły myszy) otwórz wentylację wpiwnicy - i wietrz tak z miesiąc dwa.  Wtedy zobaczysz, czy zawilgocenia ustąpią. Jeśli nie ma zacieków - a nie widać na fotkach -  i jest to wilgoć z baku wietrzenia - to powinno się osuszyć.   A potem, jesli nie znajdziesz izolacji poziomej fundamentów do połączenia z izolacjapodłogi w piwnicy - to bym nie dawał ani styropianu, ani papy - tylko zwykła wylewkę betonową. 
  • oczywiście - pisząc o dostosowaniu systemu miałem na mysli podpatrzenie parametrów, wymiarów - a nie konkretne elementy fabryczne. Podobne pospolite będą o wiele tańsza.  I znowu trzeba by zobaczyć, co to za plastik - może można takie podkładki podłożyć między kątownik a ścianę Może twardy XPS, taki pod parking. 3 cm grubości by wystarczyło o wymiarze powiedzmy 2-3 cm większym niż ramię kątownika. To komplikuje trochę robotę niestety. Ja tak osadzalem rolety - na takich dystansach - akurat mam 6 cm XPS, co prawda nie pod parking, ale podłogowy. 2 sztuki mam osadzone bezposrednio na ścianie, potem wpadłem na pomysł dystansu. I następne dwie osadzilem na dystansach. Choć oczywiście bezpośrednie osadzenie naścianie jest pewniejsze.   Z drugiej strony trzeba by przeliczyć, czy te straty od kątowników są rzeczywiście znaczące?. 
  • Nawiewniki w oknach mają zapewniać wymianę powietrza w pomieszczeniu w celu dostarczenia tlenu do oddychania - nie do nawilżania powietrze. Więc one i tak muszą być częściowo otwarte, albo trzeba wietrzyc częściej.   Pojemniki z wodą mają nawilżać powietrze, natomiast np mokry ręcznik jest takim pojemnikiem może mniej eleganckim, ale bardziej sprawnym, bo powierzchnia parowania jest duża 
  • To nie tylko szum informacyjny ale mnogość wykonawców i nowych paneli. Jest jednak spora część inwestorów, którzy nadal szukaja najlepszych paneli i wciąż pytają - kiedy mi się to zwróci. Po takich pytaniach już wiadomo, że świadomość inwestora wciąż się rozwija.
  • Ja bym zafundował sobie granitowe lub faktycznie klinkier - jeden i drugi materiał jest bardzo trudno zniszczyć. Niektórzy wybierają marmuru, ale to jest z wielu względów porażka. Porażka zaczyna się od cen z kosmosu a kończy na odporności na zabrudzenia i przebarwienia, które potem trudno usunąć.  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...