Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zalanie? Zagadka skąd woda


Recommended Posts

Witam, mam problem, bardzo powili zaczęła pojawiać się plama w salonie, potem zauważyłem, że przy rogach drzwi drewno zaczęło zmieniać kolor i gnić.

 

Jak w końcu miałem czas wziąłem młotek i próbowałem zlokalizować powód pojawienia się wody między ścianami prysznica, a sypialni, ku mojemu zaskoczeniu nie znalazłem nic co mogłoby spowodować takie zalanie.

 

Jedyna rurka z wodą co idzie do prysznica jest szczelna nic nie leci. Wełna była bardzo mokra na dole i po lewej stronie. Od 3 dni jest wszystko suszone i nie pojawia się żadna ilość wody. Czy jest to możliwe, że ten zaciek jest spowodowany tym, że stopniowo wilgoć przechodzi od ściany na wełnę i skapuje to na podłogę?

 

Kawałek płytki na dole jest ot tak po prostu tam bez żadnego oparcia o ściankę?

 

Da się to jakoś odratować czy raczej mówimy tu o kompletnym remoncie łazienki?

IMG_20200821_204905.jpg

IMG_20200821_204916.jpg

IMG_20200821_204926.jpg

IMG_20200821_204940.jpg

 

IMG_20200821_204954.jpg

IMG_20200821_205001.jpg

IMG_20200821_205014.jpg

IMG_20200821_205018.jpg

IMG_20200821_205028.jpg

IMG_20200821_204947.jpg

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś moja czarodziejska, kryształowa kula nie może mi nic podpowiedzieć...

 

Narysuj, albo pokaż fragment planu mieszkania, obejmujący ścianę zalaną i zaznacz urządzenia przy tej ściance...

Ta ścianka jest dostawiana przy wydzieleniu łazienki, czy cały budynek jest wykonany jako "szkieletor"?

 

To może być drobna nieszczelność pod brodzikiem, doszczelnionym od strony łazienki (przez to doszczelnienie nic nie wypływa na łazienkę) i woda kieruje się w stronę ściany, tam sączy się przez płytę g/k i moczy wełnę...

Jak wygląda podłoga pod brodzikiem?

Była robiona - i ewentualnie czym - hydroizolacja w okolicy brodziku?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko łazienka do prucia ...Z autopsji - dzwoni klient po kilku latach że w kabinie płytki zmieniły wygląd od wilgoci i wilgoć jest na fugach . Akurat ja w tym przypadku hydrauliki nie robiłem . Instalacja w alupexie , rurki w peszlach do samych odbiorników . Rozprułem kabinę i ściana mokra jak gąbka , prujemy dalej po rurkach aż do podłączenia głównego zimnej wody . Hydraulik spieprzył robotę na głównym , dał peszel a z kształtki która została zapiankowana z peszlem woda się curczyła peszlem do kabiny i w kabinie wyciekała między peszlem a rurką .

Nie rozwalisz łązienki to się nie dowiesz.

 • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • To w takim razie chyba lepszy będzie ten szeroki 172x105x90 niby grubość 3mm ale myśle ze wystarczy 
  • Gość pablo
   Nie bunkier tylko drogę. Każdy kto raz choćby zetknął się z przyzwoitą technologią podjazdów czy dróg betonowych wie, że beton towarowy min. C30 i tyle...
  • Była inspekcja kominiarska. i komniarzy tylko stwierdził że sąsiad z dołu ma wentylator ale wyłączony. I koniec tematu, wentylacja przy otwartym oknie działa dobre (co jest prawdą, ale tylko wówczas) więc wszystko jest ok. i koniec tematu.
  • Zaskoczyłeś mnie trochę. Takie parametry chyba trzeba wziąś pod uwagę: 1. Grubość izolacji (+szczelina wentylacyjna 3 cm) - i grubość łat(drewniane, alu, blaszane?) (z rezerwą na pionowanie i dystansowanie od ściany (wełny) +- 1.5 cm (chyba że masz bardziej nierówną ścianę (ale zawsze możesz użyć dodatkowy dłuższy, lub dociąć, kątownik. 2. Mocowanie co 0.5 - 0.6 mb chyba (bo drzewo sie odkształca) -  chyba ze łaty będą stalowe. lub aluminiowe, to wtedy rzadziej. Musisz popatrzyć na systemy ociepleń w necie. Zawsze, im szerszy i grubszy ocynkowany kątownik (w rozsądnych granicach) - tym lepszy, bo lepiej będzie niosł obciążenie i nie odksztalci się. Z tych podanych przykładów jednak wydaje mi się , że są za słaby i za mocny. Coś po środku - jeśli mocowanie co 0.5 m 3. Ciężar desek (grubość rodzaj drewna) Do tego też dobieramy łaty i ich rozstaw i silę kątowników. 4. Rozstaw łat - też popatrz w systemach - chyba w granicach co 50 - 60 cm.     Rozumiem, że wejdziesz na kilka stron producentow takich systemów - i tam sie doszkolisz  Możesz wpisać "ocieplenie wełną mineralną budynku ze szczeliną wentylacyjną", albo "fasady wentylowane z wełny mineralnej" , albo "system ocieplenia murow(ścian) welna mineralną" - co tam jeszcze wymyślisz....   Ale weź pod uwagę ważną rzecz -im więcej kątowników, im grubszych i szerszych - tym więcej mostkow zimna.   Dlatego też wolę styro + tynk lub okładzina .
  • tak - ciekawe, że kilka lat temu, jak eliminowali kominki - takie dane były dostępne - teraz szukałem - i bardzo skąpo na ten temat, Widać w google tez cenzura. Coś tam nt, siarki, ale zamglone - a pamietam, że i inne związki się ulatniają    Taki artykuł znalazzłem: https://www.pb.pl/gaz-ziemny-bardziej-szkodliwy-dla-klimatu-niz-sadzono-970297
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...