Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
przemolinko

Uzbrojenie zamieszkałej działki.

Recommended Posts

Witam

Aktualnie kalkuluje za i przeciw budowania się na działce już zamieszkałej. W najbliższym czasie ma być jej podział. Te czerwone pola miały by być nasze. Zielone rodziny.

20200809_122942.thumb.jpg.18951f7d5cec90c87a70ad691cb8f6b2.jpg

Do domów jest podłączony już prąd, woda ale bez kanalizacji i gazu ale jest taka możliwość z ulicy. 

Zastanawiam się nad technologia połączenia mediów. Czy mógł bym zapłacić za uzbrojenie tylko do początku działki czyli prawie przy ulicy a później już na własną rękę doprowadzić do domu daleko w podwórzu? 

Razem te działki mają 3000m2 i są długie na 120m więc jest co ciągnąć.

Co o tym myślicie? 

Edytowano przez przemolinko (zobacz historię edycji)

jak już to chcesz zrobić, to zaciśnij zęby i rób od razu...tak będzie prościej pod względem pozwoleń...projektów...

jak to rozbijesz na jakieś etapy, to tylko za "papierki|" zapłacisz więcej....

Znam ten ból, bo sam robiłem do działki około 100mb drogi i woda do tego...

12 minut temu, aaaa napisał:

Jak to rozbijesz na jakieś etapy, to tylko za "papierki|" zapłacisz więcej....

Znam ten ból, bo sam robiłem do działki około 100mb drogi i woda do tego...

Dziękuję za odzew.

Bardziej się pytam czy place za postawienie studzienki przyłączeniowej daj my na to 5m od płotu. Oraz skrzynek z gazem i prądem a później dopiero lece od tego we własnym zakresie 100m bezpośrednio do domu. Czy muszę zapłacić im za 100m i skrzynki muszą stać obok domu.

Pamiętasz ile ciebie to kosztowało? 

Wiem że wodę mogę pociągnąć już z jakiegoś domu ale one nie mają kanalizy. Pod mostkiem jest już przeciągnięta rura kanalizacyjna. Jest jakoś to ułatwione. 

Edytowano przez przemolinko (zobacz historię edycji)

Postawienie skrzynki elektrycznej tuż przy słupie (2m) mnie kosztowało 900zl.

Z tego co zrozumiałem to oni muszą skrzynkę przed płotem postawić co by inkasent nie wchodził na teren posesji. A od skrzynki do domu lecisz już sam... tzn elektryk z uprawnieniami.

3 godziny temu, przemolinko napisał:

Dziękuję za odzew.

Bardziej się pytam czy place za postawienie studzienki przyłączeniowej daj my na to 5m od płotu. Oraz skrzynek z gazem i prądem a później dopiero lece od tego we własnym zakresie 100m bezpośrednio do domu. Czy muszę zapłacić im za 100m i skrzynki muszą stać obok domu.

Pamiętasz ile ciebie to kosztowało? 

Wiem że wodę mogę pociągnąć już z jakiegoś domu ale one nie mają kanalizy. Pod mostkiem jest już przeciągnięta rura kanalizacyjna. Jest jakoś to ułatwione. 

Przede wszystkim składasz wniosek o warunki techniczne (WT) przyłaczenia. I tam będzie wszystko wypisane dokładnie co i jak.

Nie wiem jak teraz jest, ale kiedyś - jesli chodzi o prąd - to płaciłeś stała kwotę za 1kW przyłacza i dostawałeś za to skrzynkę z licznikiem w uzgodnionym miejscu. Nie wiem jak to teraz dokładnie wygląda.

Jeśli chodzi o wodę - to po uzgodnieniu przebiegu - musiałem wszystko jechać od  rurociągu w drodze. Sąsiad który budował się niedawno, miał już łatwiej, wpiął się do wodociągu który ja wybudowałem - ale dopiero wtedy, jak jak ja zgodziłem się odsprzedać PWiK. Gdybym się nie zgodził, to sąsiad nie mógł by się podłączyć do wodociągu.

Kanalizacja - tutaj nie mam wiedzy...miałem studzienkę na działce. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• kilka lat zimowalem w tym pokoju bez problemu jak wspomnialem problemem jest halas a nie temeperetura jest chłodno ale niz zimno zacieki na scianach powstaly z kleju ktorym kleilem pianke akustyczną do tych scian ale pianka sie odkleila nie mam zamiaru wstawiac tam innych dodatkowcych okien bo niby po co jedno mam i wystarczy na zaś problemow nie wiem ile tej welny zastosowano domyslam ze niewiele  pokoj jest za maly by dodatkowo docieplac go welna poza tym tego nie potrafie zrobic ktos wczesniej pisalem zeby wymienic te okno na inne jasne ale mam spore watpliwosci czy to cos da dlatego ze w pokoju obok w salonie rowniez jest okno dachowe inne niz te na zdj i tam tez jest za duzy halas po drugie zanim te okno peklo nadal narzekalem na halas inna sprawa ze wydaje mi sie ze nawet jakym kupil jakies mega szczelne okno 3szybowe za 1500zl zaplacil dekarzowi za robote to i tak efekt moglby byc mniejszy niz jak teraz (jak tą wełną wypycham te okno) dlatego na tym wypychaniu bym sie skupil bo jest na pewno jakis efekt z tym ze czasem lepszy czasem gorszy- czasem ta welna sie odkształca od okna automatycznie przepuszczając tym samym wiecej halasu niz gdyby przylegała dobrze do okna tak czy siak chcialbym sie skupic na tym wpychaniu to nie ponosze wiekszych kosztow a jakos to sie sprawdza (na pewno lepiej niz jakbym tej welny nie przylozyl do okna) masz jakąs propozycje czym by te okno wypchać? na tym ostatnim zdj ta sciana prawa jest od podworka a lewa od ulicy (ale nie przy ulicy bo za tą scianą są jeszcze 2 pokoje) halas najbardziej dobiega od tej sciany z oknem czy uwazasz ze zaklejenie jeszcze raz tej sciany porządnie tak zeby ta pianka sie trzymala zniweluje nieco poglos? prosze sie odniesc do mojego posta blybym wdzieczny a nie odwracac kota ogonem i napisac na inny temat z tym halasem jest tak ze jak wracam po pracy chce sie polozyc 15-16 to lezac w zatyczkach slysze samochody motory ale nie kazdy raz na jakis czas w nocy juz jest spokoj rzadko slysze jakis samochod wiec niby az takiej tragedii nie ma jest jakis sposob zeby sprawdzicz czy echo pojazdow docierajace do mego pokoju jest na wynos czy miesci sie  w normie? chcialbym to jakos sprawdzic zeby miec pewnosc ze nie jestem przewrazliwiony wypociny pisał borsuczek z nory tak tam kiedys byl strych
    • Gość Quickloans
      Firma Szybka Pożyczka, udzielamy pożyczek oprocentowanych 3%. Witam panie / pani. Jesteśmy firmą prywatną i oferujemy pożyczki o niskim oprocentowaniu przy ustalaniu wysokości pożyczki w przedziale od 100 mln do 1000 euro pożyczki na rozwój biznesu: przewaga konkurencyjności / ekspansja biznesowa. (Numer Whatsapp: +16083529056) Oferujemy różne rodzaje pożyczek * Pożyczki osobiste (zabezpieczone i niezabezpieczone) * Pożyczki biznesowe (zabezpieczone i niezabezpieczone) * Kredyt konsolidacyjny Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tego ogłoszenia. Aby uzyskać więcej informacji i pytań, wyślij nam e-mail już dziś quickloansfirm09@gmail.com Nasza strona internetowa: https://quickloanfirm.webs.com
    • Cześć. Czy ktoś miał okazje używać narożnego systemu do poziomowania płytek? Np takich, jak na zdjęciu? W teorii wyglądają na jeszcze lepsze rozwiązanie, niż te używane wzdłuż fugi. Jakie są Wasze doświadczenia?    
    • Wyjmij tą redukcję gumową która siedzi w rurze w ścianie i wymień na nową .
    • Dzień dobry. Blachodachówka FIORD Blachy Pruszyński to nowość 2020. Jest to blachodachówka panelowa, nie można jej zamówić na dowolną długość. Montaż odbywa się dokładnie tak samo jak pozostałych blachodachówek panelowych produkcji Blachy Pruszyński.   Wyrazisty kształt zachwyca zdecydowanym przetłoczeniem przypominajacym skandynawski styl projektowania. Drobne przetłoczenia na wypłaszczeniach poprawiaja sztywność panelu, dzieki czemu unikamy nieestetycznych pofalowan blachy. Symetryczność blachodachówki jest dużym ułatwieniem montażu na dachu. Przeznaczona przede wszystkim na dachy domów w nowoczesnym budownictwie. Gwarancja uzależniona jest od zastosowanej powłoki zabezpieczającej powierzchnię blachodachówki. Więcej informacji na stronie firmowej: Powłoki ochronne - Blachy Pruszyński __________________________ Blachodachówka FIORD Blachy Pruszyński  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...