Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam, 

wykonuje remont podłogi i mam kilka pytań. Zacznę od tego ze jest to stary drewniany dom z bali. Była bardzo zniszczona drewniana podłoga. Po zerwaniu pod nią jest taki szary piasek (bardzo sypkie) oraz po zerwaniu podłogi widać cegły od ściany piwnicy. Widać gołym okiem że czas zrobił swoje.Niektóre cegły były prawie luźne.(pod pokojem obok jest wykonana piwnica). i teraz chce wykonać wylewkę betonową żeby w pszyszłości położyć podłogę z paneli. Wychodzi mi ze średnio będę miał 12-13cm wylewki zeby wyrównać.  (pokój 2,7x3,5m). Co zrobić zeby podłoga nie popękała? Czy same wyrównanie piasku przy tej grubości wylewki wystarczy?  Czy jak te odkryte cegły od piwnicy zaleje wylewką to ją wzmocni?  Obawiam się żeby nowa posadzka nie zaczęła mi wypychać ściany od piwnicy? Bardzo proszę o jakąś podpowiedz jak to wykonać? 

na zdjęciach widać te cegły od piwnicy i ten piasek. 

102458137_2846817172033817_6065095630631047257_n.jpg

103301017_681973472535439_7750889795360846464_n.jpg

Link do komentarza

Istniejący podkład z piasku zapewni wystarczająca stabilność na nowego podkładu podłogowego, ale konieczne jest utworzenie izolacji przeciwwilgociowej i ocieplenia. 

Na istniejącym podłożu należy rozłożyć  grubą folię wywiniętą na ściany (do poziomu przyszłej podłogi ) a następnie płyty styropianowe  o grubości o ok. 5 cm mniejszej niż wysokość dyspozycyjna  ( cała grubość nowych warstw). Ubytki  w ścianach należy uzupełnić zaprawą - można wtopić siatkę wzmacniającą. Po ułożeniu taśmy dylatacyjnej (na obwodzie podłogi) wykonuje się jastrych betonowy (ok. 5 cm)  z dodatkiem tzw. zbrojenia rozproszonego - będzie on podłożem pod pokrycie z paneli.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Niestety nie jestem w stanie wskazać tych rzeczy prócz farby a była użyta Dekoral Clean&Color Ażurowa Czerń i FARBA DEKORAL CLEAN&COLOR TWEEDOWA ZIELEŃ Niestety nie byłem przy remoncie jak i nie byłem zleceniodawcą, po jakimś czasie wróciłem do mieszkania
    • Nie wiadomo. Bo to co piszesz niczego nie daje. Jakie tynki, jakie gładzie, jaki grunt, jaka farba... Teraz można tylko zgadywać.
    • Mam pewien problem, po pomalowaniu ściany farbą powychodził biały dziwny nalot, wcześniej na ścianie była szara farbą na której mógł występować lecz nie było tego widać. Wspomnę że pokój był w pełni remontowany, tynki, gładzie. Podejrzewam że jest to swojego rodzaju jakiś minerał z tynku lub gładzi bo niestety fachowej okazał się partaczem. Z początku myślałem że to pleśń, lecz po zachlapaniu ściany wodą w miejscu gdzie była wodą nie pojawiła się pleśń a powstał taki ładny zaciek. Jeśli ktoś ma pojęcie na ten temat, czy dobrze myślę że to wytrącenie jakiegoś minerału?
    • Cześć,   Jestem razem z żoną zainteresowany kupnem działki i budowa domu lub opcja kupna połowy bliźniaka. Jeszcze nie wiem na którą opcję ostatecznie zdecydujemy się, dlatego obserwuję i oglądam działki w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Wpadła mi w oko działka, która co prawda jest trochę droga, bo za 15 arów trzeba zabulic około 400k, ale chyba w tej okolicy to już zrobił się standard.   Działka wydaje się spoko, całkiem ustawna, w pełni uzbrojona, więc poprosiłem o kopie badań gruntu jakie zostały wykonane na tej działce (deweloper robil wiele odwiertów, bo w sumie na kilku działkach i drodze wewnętrznej, więc na każdej działce wypadły po 2 odwierty). Jako że w temacie jestem kompletnie zielony dlatego przychodzę z pytaniem czy takie parametry gruntu są dobre pod budowę domu czy wymagają jakiś szczególnych rozwiązań? Byłbym wdzięczny za poradę/opinię 
    • Nie będę nazywał serii Ospela, bo już jej nie widuję, ale była taka z długimi śrubkami do szyldów gniazdek (bardzo ładnych zresztą), że śrubki kaleczyły przewody w puszce i mogły zrobić zwarcie do PE. Usterka trudna w diagnozie, bo po zdjęciu szyldu (i odkręceniu śrubki) wszystko niby wracało do normy. Ale jak przy białym montażu jak się założyło czterdzieści gniazdek w kilku obwodach i RCD nie daje się załączyć, to proszę szukać usterki.   Teraz niech się ktoś kieruje kolorem. Jak ten głupi Michał od sera.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...