Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

witam, 

wykonuje remont podłogi i mam kilka pytań. Zacznę od tego ze jest to stary drewniany dom z bali. Była bardzo zniszczona drewniana podłoga. Po zerwaniu pod nią jest taki szary piasek (bardzo sypkie) oraz po zerwaniu podłogi widać cegły od ściany piwnicy. Widać gołym okiem że czas zrobił swoje.Niektóre cegły były prawie luźne.(pod pokojem obok jest wykonana piwnica). i teraz chce wykonać wylewkę betonową żeby w pszyszłości położyć podłogę z paneli. Wychodzi mi ze średnio będę miał 12-13cm wylewki zeby wyrównać.  (pokój 2,7x3,5m). Co zrobić zeby podłoga nie popękała? Czy same wyrównanie piasku przy tej grubości wylewki wystarczy?  Czy jak te odkryte cegły od piwnicy zaleje wylewką to ją wzmocni?  Obawiam się żeby nowa posadzka nie zaczęła mi wypychać ściany od piwnicy? Bardzo proszę o jakąś podpowiedz jak to wykonać? 

na zdjęciach widać te cegły od piwnicy i ten piasek. 

102458137_2846817172033817_6065095630631047257_n.jpg

103301017_681973472535439_7750889795360846464_n.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istniejący podkład z piasku zapewni wystarczająca stabilność na nowego podkładu podłogowego, ale konieczne jest utworzenie izolacji przeciwwilgociowej i ocieplenia. 

Na istniejącym podłożu należy rozłożyć  grubą folię wywiniętą na ściany (do poziomu przyszłej podłogi ) a następnie płyty styropianowe  o grubości o ok. 5 cm mniejszej niż wysokość dyspozycyjna  ( cała grubość nowych warstw). Ubytki  w ścianach należy uzupełnić zaprawą - można wtopić siatkę wzmacniającą. Po ułożeniu taśmy dylatacyjnej (na obwodzie podłogi) wykonuje się jastrych betonowy (ok. 5 cm)  z dodatkiem tzw. zbrojenia rozproszonego - będzie on podłożem pod pokrycie z paneli.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za szybko odpowiedz.

Jeszcze chciałem zapytać  o ten piasek, napisał pan ze piasek zapewni stabilność ale mam go zagęścić czy tylko wystarczy go wyrównać grabiami? a i czy na styropian dołożyć jeszcze jedną folie przed betonem czy beton prosto na styropian? 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...