Skocz do zawartości

CIEPLA WODA DLUGIE ODLEWANIE


grubass

Recommended Posts

Witam.
Nie wiem czy w dobrym miejscu pisze.

Mieszkam w bloku 4pietrowym (na 4 pietrze). Mam problem z woda. Mianowicie zeby poleciala ciepla musze poczekac dobre 5min zanim sie odleje zimna. Obojetnie czy w lecie czy w zimie. Nie tylko rano. Wode mam ogrzewana przez firme X ktora znajduje sie na kopalni nieopodal (500m-1000m) Krocej sie myje niz odlewam wode... Przez to mam duzo wiekszy rachunek za wode. Zaczelo mnie to irytowac i denerwowac. Ostatnio byly wymienione rury na plastiki mialem nadzieje ze cos sie zmieni jednak dalej to samo. Chcialem zapytac gdzie mam z tym isc?? Co moge z tym zrobic?? Skad moze sie brac problem?? Gdy rozmawialem z przedstawicielem firmy to zostalem odeslany z kwitkiem. Co w takiej sytuacji??
Link do komentarza
Czy tam są dwie,czy trzy rury w pionie?
Jeśli są dwie,to znaczy,że nie ma rury cyrkulacyjnej.Inaczej nie będzie,bo technicznie się nie da nic zrobić.
Jeśli są 3 rury,to znaczy,że cyrkulacja jest,tylko nie działa pompa gdzieś tam w wymiennikowni.
Swoją drogą,to raczej nie możliwe,by nie było rury cyrkulacyjnej w tak wysokim budynku...
A zawsze tak było?
Link do komentarza
To rzeczywiście problem bo za ciepłą wodę wodociągową płaci się grube pieniądze, które Ty niepotrzebnie musisz "wyrzucać w błoto". U mnie w kuchni był podobny problem (mam własny piec, ale kuchnia jest dość daleko od pieca i dużo wody musiało upłynąć by zaczęła lecieć ciepła) więc zamontowałem przepływowy podgrzewacz wody pod zlewem w kuchni - teraz ciepłą wodę mam niemal odrazu po odkręceniu kranu.
Myślę, że nic z tym nie zrobią (z tym problemem skoro odesłali cię z kwitkiem) i pomyśl o przepływowym podgrzewaczu tam, gdzie najczęściej potrzebna jest szybko ciepła woda.
Link do komentarza
Dziekuje za zainteresowanie.

Sa trzy rurki. WIec cyrkulacja powinna byc. Ta pompa cyrkulacyjna powinna znajdowac sie w piwnicach tak?? Jest u mnie miejsce w bloku gdzie wszystkie rury sie rozchodza. Udam sie w najblizszym czasie do administratora i wezme go pod reke zeby to ogladnac. Inaczej sie z nimi nie da rozmawiac.

Ile kosztuje taki przeplywowy podgrzewacz wody?? TO jest jakies rozwiazanie. Tylko jakbym to zastosowal To tak jakbym placil za podwojne podgrzanie.

Jeszcze jedno pytanie. Czy sa inne bezpompowe sposoby cyrkulacji wody?? Pytam bo mam zmiar do admina isc bez usmiechu a raczej z dymem. Nie chcialbym zeby mnie zaskoczyl jakims sformulowaniem.
Link do komentarza
Jak sama nazwa wskazuje,cyrkulacja,znaczy krążenie,obieg.Nie da się tego wywołać w takim budynku inaczej jak tylko poprzez wymuszenie za pomocą pompy.
Montowanie podgrzewacza elektrycznego w tej sytuacji nie ma sensu.Spółdzielnia ma obowiązek zapewnić właściwy dopływ ciepłej wody i już.Łaski nie robią.
Link do komentarza
Rozmawialem z sasiadem. On stwierdzil ze pompy w bloku nie ma. Tylko obieg wymuszony jest na kopalni tam gdzie ja nam wysylaja. Czy jest to mozliwe?? Czy ciagli by dodatkowa rure?? Stosuje sie takie rozwiazania.

Teraz czekam na zebranie ogolne ktore ma sie odbyc na poczatku przyszlego roku. Z sasiadem jestesmy zdeterminowani. Bedzie wojna.
Link do komentarza
Ja za swój przepływowy podgrzewacz wody zapłaciłem 200zł. Ale cena zależy również od mocy - czyli jeśli chcesz używać taki podgrzewacz przy umywalce to ok, ale pod prysznicem - to już musi być większa moc - a nie wiem jaki przydział mocy masz w swoim mieszkaniu - żeby się nie okazało że po załączeniu się podgrzewacza przygasa ci światło. Musiałbyś się tego dowiedzieć.
A żeby nie płacić dwa razy za ciepłą wodę- to odłącz rurkę z ciepłą wodą - mając przepływowy podgrzewacz wody - potrzebujesz tylko zimną wodę....
Racja jest po twojej stronie. Powodzenia na "wojnie"...
Link do komentarza
Z tym podgrzewaczem odpuszcze. Bede sie staral o obieg. Tylko powiedzcie mi jest to mozliwe zeby obieg wymuszali gdzie indziej niz u mnie w bloku?? Badz gdzies na osiedlu?? Np. na kopalni skad idzie ciepla woda.

Pytam bo jak bedzie nasz kochany mechanik na zebraniu. To wezme go od razu do piwnicy zeby sie bawil;-) A takto moze mi probowac wcisnac kit ze trzeba isc do dostawcy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam trzy takie regały i bardzo je sobie chwalę. Owszem, przy składaniu pierwszego popełniłem błąd, wierząc bezkrytycznie w instrukcje sprzedawcy i nie zaginałem "języczków" wsuwanych w wycięcia kątowników, no i regał mi się rozsypał już pod koniec montowania. Ale gdy wszystkie zagiąłem (łatwe to nie jest, ale da się). regał jest lekki i nie do zdarcia. Nośność jednej półki to 125 kg, więc w warunkach domowych spokojnie wystarcza do niemal wszystkiego. Nawet w garażu.   Regałów niczym nie mocuję do ścian. Nie ma potrzeby. Oczywiście, jeśli stoją na wyrównanym i pewnym podłożu.  Da się je kupić w cenie poniżej 80,00 PLN, więc uważam, że naprawdę warto.   PS. To się nie chwieje, zapewniam!
    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...