Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Taras drewniany - rodzaje drewna, wykonanie, pielęgnacja


Recommended Posts

Jeśli wypoczywamy we własnym ogrodzie, to najczęściej spędzamy czas na tarasie. Tu najprzyjemniej mieć pod stopami drewno. Wykonany z niego taras jest niczym pokład statku - ciepły, ale nie gorący (terakota i gres mocno się nagrzewają). Ciekawą opcję stanowi drewno poddane obróbce termicznej - o zwiększonej odporności na wilgoć i butwienie. Minimum pielęgnacji wymagają zaś tzw. deski kompozytowe.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/wykanczanie/baza-wiedzy/wokol-domu-i-narzedzia/17853-taras-drewniany-rodzaje-drewna-wykonanie-pielegnacja

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czesław Bortnowski
Kto pisze te bzdury? Próbowałem skontaktować się z Tą Panią, ale bezskutecznie. Ocena takich artykułów jest bardzo niska. Ma on uchodzić za fachową podpowiedź co do wyboru materiału na taras, ale w zasadzie jest niespójny w treści i wnosi wiele wątpliwości. Przecież jak Ta Pani pisze, że termodrewno może pękać, lub że taras z deski ryflowanej nie ma tendencji do paczenia, to pisze jawne bzdury. Postanowiłem napisać, bo już wcześniej podsyłano mi z tego portalu różne treści z "mchu i paproci". Z punktu widzenia rzemiosła zajmujacego się tarasami takie obrazowanie problemu jest nawet szkodliwe. Czesław Bortnowski - czeslaw@parkiet-bortnowski.pl
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ryflowanie czyli wykonanie wzdłużnych rowków zmniejsza tendencję drewna do paczenia się. Z tego względu od lat stosuje się tę metodę powszechnie przy produkcji desek na elewacje itp. (frezowane rowki na spodniej stronie desek).

Co do skłonności drewna poddanego obróbce termicznej do pękania, szczególnie obłupywania się przy krawędziach pod wpływem uderzenia, sam Pan pisał to samo:

http://www.parkieciarz.eu/nowosci/termodrewno-plusy-i-minusy/

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...