Skocz do zawartości

Idzie lato - czas na klimatyzator Vitoclima 200-S


Recommended Posts

Witam, dzisiaj w temacie utrzymania komfortu latem!

Klimatyzator Vitoclima 200-S jest nowoczesnym urządzeniem służącym do ochładzania lub ogrzewania powietrza w danym pomieszczeniu. Zastosowany ekologiczny czynnik chłodniczy R32 zapewnia wysokoefktywną pracę urządzenia (współczynnik SEER: 7,0) oraz spełnia najnowsze regulacje.

W skład zestawu Vitoclima 200-S wchodzi wstępnie napełniona czynnikiem chłodniczym jednostka zewnętrzna, estetyczna i utrzymana w nowoczesnym stylu jednostka wewnętrzna posiadająca elektroniczny wyświetlacz z podświetleniem oraz pilot do zdalnej obsługi urządzenia.

Przegląd zalet:

  • Tryb chłodzenia od -15°C do +43°C
  • Tryb grzanie od -15°C do +24°C
  • Tryb pracy nocnej - łagodniejsza charakterystyka osiągania zadanej temperatury
  • Wbudowane WiFi - obsługa klimatyzacji przez aplikację EWPE Smart
  • Tryb ochrony przed zamarzaniem - utrzymanie stałej temperatury pomieszczenia na poziomie +8°C
  • Ciepły start - w trybie grzania wentylator włącza się z opóźnieniem aby uzyskać efekt nadmuchu ciepłego powietrza natychmiast po załączeniu wentylatora
  • Tryb turbo - szybkie nagrzewanie/chłodzenie pomieszczenia
  • Elektroniczna regulacja żaluzji w poziomie i pionie
  • Dodatkowy czujnik pomieszczenia umieszczony w pilocie zdalnego sterowania
  • Funkcja osuszania powietrza w pomieszczeniu
  • 5 lat gwarancji



Poznaj jego funkcje, efektywność, kwestie obsługi: TUTAJ
Zapraszam do zadawania pytań!

Link do komentarza
23 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

W komfortowej sytuacji są wszyscy, którzy mogą zasilać taki klimatyzator latem z elektrowni PV na dachu swojego domu. Nadprodukcja energii elektrycznej się zmniejszy lub nie wystąpi. Możliwe, że jeszcze będą mogli wystąpić o dofinansowanie w znowelizowanym programie Czyste Powietrze.

znalazłem kiedyś ciekawe opracowanie/artykuł dot, właśnie klimatyzacji...

 

Klimatyzacja odgrywa ostatnio ogromną rolę w polepszaniu standardów i jakości życia, a jak oceniają naukowcy w Bloomberg New Energy Finanse, prawdziwa klimatyzacyjna rewolucja jeszcze się nie zaczęła.
Większość Amerykanów posiada w mieszkaniach system klimatyzacji. Około połowa chińskich gospodarstw domowych również ma to nowoczesne narzędzie, ale z 1,6 miliarda ludzi żyjących w Indiach i Indonezji, tylko 88 milionów ma do niej dostęp. szacuje Bloomberg New Energy Finance w ostatnim raporcie.

Ze względu na połączenie wzrostu liczby ludności, rosnących dochodów, spadających cen sprzętu i urbanizacji, liczba urządzeń klimatyzacyjnych zainstalowanych na całym świecie wzrośnie z około 1,6 miliarda dzisiaj do 5,6 miliarda w połowie wieku – tak szacuje Międzynarodowa Agencja Energii.

 

Szukając wygodnego życia i komfortowego klimatu w swoich indywidualnych domach zapominamy o jednym rażącym problemie. Jak taka moda i wzrost popytu na urządzenia klimatyzacyjne wpłynie na globalne zapotrzebowanie na energię i na klimat?

Rozwiązaniem - fotowoltaika! :)

 

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...