Skocz do zawartości

Zasobnik Kospes SWW-300 a SB-300


Pawel2432

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam wszystkich
Mam pewien dylemat nad zakupem wymiennika firmy Kospel.
Prosiłbym o opinie i porady użytkowników. Wszystkie bardzo mile widziane.
Mój problem polega nad wyborem Kospel SWW-300 a SB-300.
według mnie WSS-300 to lepsze rozwiązanie ale pewności nie mam wiec prosze o porade mądrzejsze głowy.
Dziekuje bardzo

Edytowano przez Pawel2432 (zobacz historię edycji)
Napisano (edytowany)

 

Według mnie jak będzie współpracował z solarem to musi być SB, bo nawet w opisie jest zaznaczone że górna wężownica pracuje z czynnikiem grzewczym a nie wodą grzewczą.

Natomiast w opisie SWW jest mowa tylko o wodzie.

 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Napisano
3 godziny temu, Pawel2432 napisał:


według mnie WSS-300 to lepsze rozwiązanie 

A dlaczego według Ciebie ten SWW  byłby lepszym rozwiązaniem ?.

Wiesz gdyby pominąć ten czynnik grzewczy, bo możliwe jednak że oba typy mogą współpracować z jednym i drugim, to ten SWW będzie ogrzewał za każdym razem większą ilość wody tym peletem, bo wymiennik na dole zbiornika. Pytanie tylko czy akurat tego potrzebujesz.

Napisano (edytowany)

W takim wypadku najlepiej będzie zadzwonić lub napisać maila do Kospel.pl i zapytać czy SWW może współpracować z czynnikiem grzewczym solarów. 

W zasadzie to chyba powinien bo to tylko zwykłe wężownice, a właśnie ten SWW być może został stworzony właśnie po to żeby to drugie źródło (nie solar) grzało większą objętość wody. Bo to że będzie grzało większą jest tu chyba poza wszelką wątpliwością. Dlatego że wężownica nisko, a i jak widzę z karty technicznej czujnik temperatury zbierający dane o temperaturze zadanej wody jest tylko jeden w dolnej części zbiornika, natomiast przy SB są dwa - w dolnej i górnej części zasobnika. 

Większą ilość wody czyli pełny zasobnik tak jak przy solarze. Trochę to mało ekonomiczne ale jak są takie duże potrzeby to nie ma o czym dyskutować.

 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a jednak dam https://www.onet.pl/informacje/newsweek/przez-ponad-dwa-miesiace-stosowalam-post-przerywany-co-poszlo-nie-tak/vbsvfw7,452ad802   akurat dla mnie te argumenty nie są decydujące, bez problemu potrafię wytrzymać nawet kilka dni bez jedzenia... a intensywne życie towarzyskie? to też się da, wiem coś o tym  
    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...