Skocz do zawartości

Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej budynku?


Recommended Posts

Napisano

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku (certyfikat lub paszport energetyczny) jest to dokument sporządzany na podstawie oceny energetycznej budynku, polegającej na obliczeniu zapotrzebowania domu na energię potrzebną do: ogrzewania i wentylacji, przygotowania ciepłej wody, a także klimatyzacji i oświetlenia.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/domy-energooszczedne-i-pasywne/a/9227-co-to-jest-swiadectwo-charakterystyki-energetycznej-budynku

Napisano
Z artykułu wynika, że świadectwo energetyczne budynku wymagane jest jedynie przy transakcjach handlowych. Kiedy w 2012 roku zgłosiłem nowo wybudowany dom do użytkowania, wśród przedłożonych do zgłoszenia załączników było wymagane również świadectwo energetyczne, choć nigdy nie zamierzałem i nie zamierzam sprzedawać tego domu. Czy ten wymóg był zgodny z przepisami, czy tylko chodziło o narażenie inwestora na zbędne koszty? Jeśli jednak kiedyś przyjdzie sprzedać ten dom, to świadectwo i tak utraci ważność i trzeba będzie ponownie ponieść wydatek na nowe.
  • 2 lata temu...
Napisano
Typowa dyrektywa unijna. Z rodzaju krzywizny banana czy definicji ryby zwanej ślimakiem lub koloru worków na odpadki. Żeby nikogo nie obrażać "długo musieli nad tym myśleć"
Napisano
Wreszcie, coś zaczyna się zmieniać, może przestaną walić ten węgiel bez tołku, a zaczną walić styropian, jak im wyliczą świadectwo charakterystyki energetycznej.
  • 1 miesiąc temu...
Gość rexrex12
Napisano
i mamy kolejny podatek na rzecz administracji i nowy urząd - kilkaset złotych od milionów budynków .
  • 2 miesiące temu...
Gość SPECJALISTA
Napisano
Jeżeli chodzi o nowe warunki techniczne dla nowyo budowanych budynków 2023 r. to zawarte w nich nomy tzw. współczynnki przenikania dla scian oraz końcowy wynik energii pierwotnej (nie może przkroczyć 70 kWh/rok, dla budynków starych współczynnik może wynoosić 150kWh/rok) jest właściwie nie do uzyskania. Musiałby to być budynejk pasywny (tzw. zeroemisyjny) ściany grubości 1m, pompa ciepła+ fotowoltaika + rekuperacja ciepła a i tak prawie nie spełnia tych wyśrubowanych norm, nie mówiac juz o budynkach z lat 50, 60, 70, 80, 90. Więc może namiot załatwi sprawę. Zastanawiam się ile jeszcze brakuje aby ludzie wyszli na ulice?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...