Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Opiekanie grillem kwarcowym

Recommended Posts

Witajcie!W końcu w mojej kuchni "zalepiłam" ostatnia "dziurę" na sprzet-czyli kupiłam nową mikrofale do zabudowy :icon_rolleyes: Mikrofala służy mi zasadniczo do odrzewania potraw na szybko,mleka do kawy itp.Ale skoro juz kupowałam nową do zabudowy to sieknęłam sobie taka z grillem kwarcowym i funkcją crisp (talerz do opiekania na chrupko).Czasem robię zapiekanki,tosty w piekarniku i stwierdziłam że po co rozgrzewać wielki piekarnik na jedna grzaneczkę-będę to robić w mikrofali.Cóż ...z tym grillem to jakiś żarcik.Ta funkcja nie używa mikrofal, tylko samą lampę kwarcową.Powinna więc zrumienić tylko. A efekt daje jakby wsadzić bułke z serem do zwykłej mikrofali bez grilla,no może lekko bardziej "chrupie".Ser nie przypieka się w ogóle, tylko wsiaka w bułkęO.o No nie ło to mi chodziło kurka....Grill grzeje ładnie,ale efekt zerowy.Czy ktoś z Was może podzielić się swoimi przepisami na fajne korzystanie  z tej funkcji?Bo jak dla mnie to lipa....Nie widze różnicy między podgrzewaniem mikrofalami a grillem.Czy to wina tego że jest "kwarcowy"????

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Praca dekarza to nie jest taki łatwy "kawałek chleba" jak się może wydawać. Prawdziwy dekarz to trochę artysta. Położyć dach dwuspadowy z blachy trapezowej a położyć dach z blachodachówki na nowocześnie projektowanych wielpłaszczyznowych dachach to zupełnie co innego. Komin można "obrobić" trapezówką w pół dnia, a można też spędzić przy nim nawet dwa dni wszystko wykonując ręcznie z blachy płaskiej czy z paneli karo. Można obróbki zamontować w systemie niewidocznych wkrętów, ale można też powkręcać farmery w obróbki od czoła nie starając się nawet kręcić ich w jednej linii. Można założyć dach i po 5-ciu latach szukać ekipy do poprawek, a można to też zrobić raz a dobrze. Takich szczegółów można by mnożyć ... Dobry dekarz zawsze będzie się cenił, a najprostszą metodą wyboru jest ustalenie wszystkiego przed rozpoczęciem prac, spisanie umowy w której będzie zawarty zakres prac. Najlepiej też obejrzeć prace na wykonanych już dachach ... I pamiętać trzeba, że aktualnie dobrych ekip trzeba szukać min. na pół roku przed rozpoczęciem inwestycji.
    • Blachodachówka panelowa FIORD® to nowość w ofercie Blachy Pruszyński. Wyrazisty kształt zachwyca zdecydowanym przetłoczeniem przypominającym skandynawski styl projektowania. Drobne przetłoczenia na wypłaszczeniach poprawiają sztywność panelu, dzieki czemu unikamy nieestetycznych pofalowań blachy. Symetryczność blachodachówki jest dużym ułatwieniem montażu na dachu. Przeznaczona przede wszystkim na dachy domów w nowoczesnym budownictwie. https://pruszynski.com.pl/fiord-blachodachowka-panelowa,prod,57,3026.php    
    • Lampy bakteriobójcze to znaczy UV-C o długości fali 253.7 nm. Ten parametr podałem z rozbiegu w zasadzie i dla "laika" jest to kolejna liczba z wielu. Z tego co wiem - przy naświetlaniu UV-C trzeba wychodzić z pomieszczenia chyba, że jest to mała moc lamp i świecą w obudowie zamkniętej owiewane struga powietrza. Czy to jest złoty środek na wszelkie bakterie? Jestem sceptyczny. To jest OK ale w pomieszczeniach o podwyższonym rygorze sanitarnym, w domu - raczej ekskluzywny dodatek. Czesta wymiana powietrza i filtracja  na poziomie adekwatnym do skali "zagrożenia" - w tę stronę bym się udał dbając o zdrowie.
    • Mech jest antystatyczny, więc nie przyciąga kurzu. Gdyby jednak się zakurzył, np. podczas remontu, można go delikatnie oczyścić bardzo miękką szczoteczką (nie odkurzaczem, chyba że bardzo delikatnie i z minimalną siłą ssania). Ważne by nie wieszać takich dekoracji w pobliżu źródła ciepła (grzejnika, kominka), bezpośrednio przy wywiewie z wentylacji lub klimatyzacji, przy oknach (słońce mu nie służy). Najważniejsze jest zachowanie 40-60% wilgotności w pomieszczeniu. Zimą może przydać się np. nawilżacz powietrza.      
    • Gość Piotrek
      Sterylizator to bardzo fajne urządzenie do odkażania powietrza w pomieszceniach gdzie przebywa dużo ludzi. Sterylizator wykorzystuje lampy bakteriobójcze i nie trzeba wychodzić z pomieszczenia, tutaj jest bardzo fajny sterylizator https://www.techsterowniki.pl/blog/programowalny-sterylizator-powietrza--jak-dziala-jakie-korzysci-przynosi
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...