Skocz do zawartości

Dobór i układanie płytek ceramicznych


Recommended Posts

Napisano

Okładziny ceramiczne popularnie nazywane terakotą, glazurą czy gresem - wykorzystywane są do pokrywania ścian i podłóg w pomieszczeniach wymagających zachowania wysokich standardów higienicznych (kuchnie, łazienki) oraz w miejscach narażonych na zawilgocenie. Decydując się na ułożenie płytek, oprócz walorów dekoracyjnych, musimy również uwzględnić ich walory użytkowe, dobrać odpowiednie kleje i przygotować podłoże.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/wykanczanie/baza-wiedzy/50507-dobor-i-ukladanie-plytek-ceramicznych

Gość dystans
Napisano
Kto tak układa krzyżyki dystansowe jak pokazano to na zdjęciach?????????!!!!!!!!!!!!! Chyba ktoś, kto kompletnie nie rozumie funkcji jaką mają one spełniać, ani tego, dlaczego akurat w takim kształcie ktoś je zaprojektował! Przecież krzyżyk dystansowy PO TO MA KSZTAŁT KRZYŻYKA, żeby zdystansować i wyrównać względem siebie CZTERY płytki naraz! Krzyżyk zatem wkłada się na sKRZYŻowaniu linii krawędzi czterech płytek. Wkładanie krzyżyka w pojedynczą szczelinę jest bzdurne i kompletnie nielogiczne. Przecież, gdyby tak należało stosować element dystansowy, to wystarczyłyby jednakowej grubości patyczki, a nie krzyżyki. Tylko, że patyczek - ani tak bezsensownie włożony krzyżyk - nie zapewni idealnego pionu, ani poziomu krawędzi kafelków względem siebie. I żeby portal o budownictwie promowało taką głupotę budowlaną? Wstyd.
Napisano
43 minuty temu, joks napisał:

Gość Dystans bredzi jak potłuczony..

 

Potwierdzam!

 

Pewnie AŻ jeden raz ułożył płytki i uważa się za glazurnika...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Może ma ktoś większe doświadczenie w naprawach tych armatur. Zaczął skurczybyk przeciekać ale tylko zimna woda. Wymieniłem głowicę i nic to nie dało, jak ciekł tak dalej cieknie z wylewki małą strużką. Armatura to Franke z wyciąganą wylewką. Czy coś jeszcze może być przyczyną takiego stanu rzeczy ukrytą w bebechach tego kranu?.  
    • Cześć, rozumiem twój tok myślenia. Zapis "3P,U,MN" to typowa mieszanka, która na papierze wygląda nieźle, ale w praktyce potrafi napsuć krwi. Kluczowe jest jedno – musisz udowodnić, że ten dom nie będzie służył wyłącznie do mieszkania. Gmina podpowiedziała ci dobrze, ale to starostwo będzie ostatecznie interpretować przepisy i zatwierdzać projekt. Więc pierwszy krok to faktycznie iść do starostwa i zapytać wprost: jaki zakres usług oni uznają za dopuszczalny przy zabudowie mieszkaniowej jednorodzinnej. Bo jak zaprojektujesz sobie punkt skupu złomu, to mogą cię wyśmiać. Jeśli chodzi o sam projekt, najbezpieczniej będzie zaprojektować dom z wydzieloną funkcją usługową. To znaczy takie pomieszczenie, które ma osobne wejście z zewnątrz, osobne media, daje się fizycznie zamknąć i oddzielić od reszty domu. Może to być gabinet, pracownia, biuro rachunkowe, jakiś drobny handel albo usługi typu krawiectwo, doradztwo. I tu pojawia się najważniejsze pytanie. Czy faktycznie masz zamiar tam prowadzić jakąś działalność? Bo jeśli nie, to ryzykujesz. Po pierwsze, i tak będziesz musiał zgłosić działalność do CEIDG i płacić ZUS. Po drugie, urzędy mają prawo później sprawdzić, czy ta działalność faktycznie jest prowadzona. Mogą poprosić o faktury, dokumenty, zeznania podatkowe. Jak się okaże, że symulowałeś, to mogą ci wlepić karę za użytkowanie niezgodne z przeznaczeniem. I to niemałą.
    • Witam,  wykonujemy wszelkiego rodzaju meble na wymiar: kuchnie, szafy, garderoby itp. zapraszamy do kontaktu https://modnestol.pl/  
    • Teraz juz znasz jej preferencje i wiesz, co sadzic - siac pod koniec lata. .     A czego miala sie bac? Szla przeciez do stolowki...   W drodze na dzialke mijam male polka uprawne. Najpierw chodza sobie po nich chyba wlasnie bazanty, a jak tylko zboze osiagnie kilkanascie centymetrow, to zawsze sa tam sarny. One wiedza, co dobre . Zajaczki tez kicaja, a kiedys przebiegl mi droge wspanialy lis.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...