Skocz do zawartości

Dom z keramzytu


Recommended Posts

Napisano

Dzień dobry,
chciałbym się dowiedzieć jakie są Wasz odczucia na temat budowy domu z keramzytu. W internecie natknąłem się na masę pozytywnych opinii, początkowo byłem sceptycznie nastawiony jednak zaczynam się przekonywać. Czy ktoś ma już doświadczenia związane z budową domu tą technologią ?
Chciałbym dom w prostej bryle, z dwuspadowym dachem, jednostanowiskowym garażem w bryle, z użytkowym poddaszem o powierzchni użytkowej ok. 130m2. Z jakim kosztem musiałbym się liczyć ? Jak wygląda ewentualne podpiwniczenie domu budowanego taką technologią, czy jest możliwe i o ile podnosi koszt budowy domu.
Czy możecie polecić jakąś firmę zajmującą się stawianiem takich domów na terenie Śląska ?
Pozdrawiam

Napisano

Pytasz o dom budowany z prefabrykatów wykonanych z keramzytu czy z pustaków keramzytowych?

Napisano

Właśnie. Są na rynku bloczki keramzytobetonowe z pustakami wypełnionymi mleczkiem termoizolacyjnym, są też gotowe systemy prefabrykowane. Jeżeli pytasz o właściwości przegrody - dobra pojemność cieplna, izolacyjność akustyczna i izolacyjność termiczna - uzależniona dodatkowo, w przypadku rozwiązań prefabrykowanych, od warstwy ocieplenia zewnętrznego ściany prefabrykowanej. Grubość ściany prefabrykowanej nie może być dtak duża jak ściany wznoszonej na zaprawę z bloczków/pustaków.

Zagramy w skojarzenia. Leca, Uciechowski, dawny Optiblock, Praefa (prefabrykaty), Keramzyt System

  • 7 miesiące temu...
Napisano

Na pewno plusem jest to, że budowa trwa bardzo krótko. Kolejne korzyści to te finansowe. Dzięki temu sporo zaoszczędzimy i będzie to zgodnie z ekologią ;) 

 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a jednak dam https://www.onet.pl/informacje/newsweek/przez-ponad-dwa-miesiace-stosowalam-post-przerywany-co-poszlo-nie-tak/vbsvfw7,452ad802   akurat dla mnie te argumenty nie są decydujące, bez problemu potrafię wytrzymać nawet kilka dni bez jedzenia... a intensywne życie towarzyskie? to też się da, wiem coś o tym  
    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...