Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
artekj

Jaka jest optymalna grubość izolacji funamentów?

Recommended Posts

Jaka powinna być optymalna grubość izolacji termicznej ścian fundamentów w domu jednorodzinnym? Jest piwnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Izolacja fundamentów domu, czy ścian piwnicy?

Jaką rolę ma pełnić ta piwnica - taką tradycyjną, czy stricte mieszkalną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie ścian fundamentowych, które zazwyczaj wykonane są z betonu w formie  bloczków lub wylewane w szalunkach, jest bardzo ważne i nie można go lekceważyć ponieważ przy słabej izolacji cieplnej dochodzi do mocnego wychłodzenia węzła łączącego ścianę zewnętrzną na styku ze ścianą fundamentową i podłogę na gruncie (strop nad piwnicą). Zaleca się by grubość ocieplenia fundamentów była taka sama jak ścian zewnętrznych powyżej gruntu. W praktyce zazwyczaj grubość ocieplenia ścian fundamentowych jest trochę cieńsza niż ścian powyżej gruntu. Jednak nie powinno to być mniej niż 15 cm warstwa izolacji od ławy fundamentowej, w postaci płyt styropianowych przeznaczonych do stosowania w gruncie. Do ocieplenia fundamentów proponuję zastosować płyty styropianowe TERMONIUM fundament  (λ=0,031 W/mK) produkcji Termo Organika. Są to płyty styropianowe uszlachetnione kompozycją związków hydrofobowych, które zwiększają odporność płyt na długotrwałe działanie wody. Płyty styropianowe TERMONIUM  fundament jak i inne płyty styropianowe w kategorii „FUNDAMENT”  są odporne na zawilgocenie  w całej objętości,  mają parametry spełniające wymagania nowoczesnej izolacji termicznej stosowanej w ekstremalnych warunkach, gdzie wyrób jest w bezpośrednim kontakcie z wodą przez długi okres czasu w połączeniu ze zmianą temperatury (temperatury dodatnie i ujemne). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jak w temacie ile powinna kosztować budowa ław za mb. Wykop, szalunki, zbrojenie i zalanie.
  • A powiedzcie mi które zapisy MPZP obowiązują moją działkę skoro jego zapisy były zmieniane 100 razy dla różnych jego fragmentów. Mam stosować się do swojego fragmentu z 2005 roku czy do zapisu z 2017 r ?  różnica w zapisach jest taka że w 2005 r dla mojego fragmentu mpzp były dostępne dachy 2 i 4 spadowe a od 2017r w zapisie nie ma już rozdzielenia na fragmenty tylko zapis jeżeli działka znajduje się w obrębie szlaku orlich gniazd to dach 2 i 4 spadowy jeżeli nie to również wielospadowy, moja działka nie znajduje się w tym obrębie ale nie wiem na które przepisy patrzeć
  • nadproża czy podciągi? Też nie wiem jaką tam masz wysokość pomieszczeń, ale tak, jak pisałem - podciągi i wieńce (które mogą byc we fragmentach tożsame z nadprożami) zwykle nie mają takich wysokości. Tu też nie rozumiem. Jeśli by nie dał słupków - no to nadproże (a na nim strop i nie wiem co wyżej) bedzie wisieć. Więc nie podciąg, tylko wspornik.   Jeśli to jest frag. z postu 33 rzutu - to wieniec (częściowo belka) lączyłaby ściany przed tym wykuszem z oknami i jeśli strop by był monolityczny, to z niego by wyszedł wspornik (oparty na tej belce-wieńcu) nad oknami. I nic więcej nie trzeba. Słupków też nie trzeba.  Ale, gdyby byly słupki - to wszytsko będzie takie same, tylko ten wspornik zaieni się w kawałek płyty stropowej wspartej na słupkach, a belka-wieniec bedzie niższa, praktycznie skryta w stropie. Jesi wyzej nad tym wykuszem jest coś jeszcze ciężkiego - to słupki są jak najbardziej lepszym rozwiązaniem, ale nie przymusowym.   Oczywiście płytę i wspornik inaczej się zbroi - całkiem inaczej.
  • Gość ja
   Niektore porady nieralne bo spokojnie 90% domow robiac wylewke nie jest w stanie uruchomic podlogowki i wygrzac jastrych. Na tym etapie praktycznie nikt nie ma pieca w domu, na paliwo stale to nawet fizycznie niemozliwe, a na gaz zwykle albo hydraulika nie jest jeszcze zdatna do uruchomienia albo gazownia nie dostarcza bo nie ma odbioru. Nie raz sie czyta taka rade ale jeszcze sie nie spotkalem z tym zeby sie komus udalo ja zrealizowac.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...