Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
artekj

Jaka jest optymalna grubość izolacji funamentów?

Recommended Posts

Jaka powinna być optymalna grubość izolacji termicznej ścian fundamentów w domu jednorodzinnym? Jest piwnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Izolacja fundamentów domu, czy ścian piwnicy?

Jaką rolę ma pełnić ta piwnica - taką tradycyjną, czy stricte mieszkalną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie ścian fundamentowych, które zazwyczaj wykonane są z betonu w formie  bloczków lub wylewane w szalunkach, jest bardzo ważne i nie można go lekceważyć ponieważ przy słabej izolacji cieplnej dochodzi do mocnego wychłodzenia węzła łączącego ścianę zewnętrzną na styku ze ścianą fundamentową i podłogę na gruncie (strop nad piwnicą). Zaleca się by grubość ocieplenia fundamentów była taka sama jak ścian zewnętrznych powyżej gruntu. W praktyce zazwyczaj grubość ocieplenia ścian fundamentowych jest trochę cieńsza niż ścian powyżej gruntu. Jednak nie powinno to być mniej niż 15 cm warstwa izolacji od ławy fundamentowej, w postaci płyt styropianowych przeznaczonych do stosowania w gruncie. Do ocieplenia fundamentów proponuję zastosować płyty styropianowe TERMONIUM fundament  (λ=0,031 W/mK) produkcji Termo Organika. Są to płyty styropianowe uszlachetnione kompozycją związków hydrofobowych, które zwiększają odporność płyt na długotrwałe działanie wody. Płyty styropianowe TERMONIUM  fundament jak i inne płyty styropianowe w kategorii „FUNDAMENT”  są odporne na zawilgocenie  w całej objętości,  mają parametry spełniające wymagania nowoczesnej izolacji termicznej stosowanej w ekstremalnych warunkach, gdzie wyrób jest w bezpośrednim kontakcie z wodą przez długi okres czasu w połączeniu ze zmianą temperatury (temperatury dodatnie i ujemne). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Cześć. Temat już nie pierwszej świeżości, ale w mojej ocenie wymaga sprostowania, ponieważ nie uczestniczą w nim produkty o tym samym lub zbliżonym standardzie wyposażenia. To jakby próbować porównać lot Boeingiem w klasie business do rejsu VIP Airbusem A380. Właściwym produktem do porównania z Wikęd Thermo Prestige Lux ze "stajni" KMT jest Supertherm 90, który w zbliżonym pułapie cenowym (obiektywnie patrząc) oferuje użytkownikowi odrobinę więcej niż TP Lux. - skrzydło KMT Supertherm posiada przegrodę termiczną w skrzydle dzięki zastosowaniu listwy PCV w obwodzie. - komory ościeżnicy ALU/90 wypełnione są nowatorskim, sezonowanym wsadem PUR, a nie powszechnym grafitowym styropianem o mniejszej gęstości. - zasuwnica GU Secury Automatic RC2 z trzypunktowym regulowanym mimośrodowo dociskiem, to perła wśród okuć, nie wymagająca komentarza. - gumowa, wymienna, regulowana uszczelka opadająca, wspierająca 4 przylgę. Nie nadmieniam tu elementów wyposażenia które posiadają obydwaj producenci, natomiast warto je przeanalizować jeżeli produkt ma być wyborem na kilkanaście lat, a nie kilkanaście miesięcy. Pozdrawiam.        
  • Proponować mogą ale tylko mogą. Nie ma żadnego przepisu ani prawa na takie coś. To jest zwykłe naciągactwo. Z drugiej strony to przekracza pojęcie ludzkie czego co jeszcze ludzie nie wymyślą.
  • Myślisz, że on już kończy? Eeeee... myślę, że rozwija skrzydła i jeszcze pokaże, co potrafi...
  • Wystarczyło kupić syfon do odpływu liniowego z kulkami, które blokują powietrze z kanalizacji gdy nie nie ma wody w syfonie. Proste i genialne rozwiązanie.
  • Powiem tak. Zawsze wydawało mi się, że Demo jest facetem nad wyraz trzeźwo myślącym. Jak już kiedyś pisałam — pamiętam Go z dawnych czasów. Był innym człowiekiem. Nie wiem, co się odwaliło u Demo w ciągu ostatnich lat ... ale mam wrażenie, że stracił do cna dystans. I naprawdę .... dostrzegam to coraz bardziej. Mogę się z nim kłócić o politykę. Spoko. Mamy odmienne zdania. Ale nie rozumiem, jak można stać się tak cynicznym i krótkowzrocznym. Bo kiedyś taki nie był. Sorrry, Demo za te prywatne wycieczki. Ale nie potrafię się z tym pogodzić, że tak inteligentny facet tak kończy.     Polityka jest teraz brudniejsza, niż kiedyś. Przykre.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...