Skocz do zawartości

Rolety i markizy - sposób na przegrzane pomieszczenia


Recommended Posts

Napisano

Rolety, żaluzje, okiennice i markizy nie tylko chronią nas przed jaskrawym światłem w słoneczne dni, ale także zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza budynku, gwarantując przyjemny chłód. Niektóre osłony mogą dodatkowo ograniczać zimą straty ciepła, tłumić dochodzące z ulicy dźwięki, stanowić przeszkodę dla włamywaczy, a ponadto pełnić rolę elementu dekoracyjnego, wpływając zarówno na wygląd elewacji, jak i charakter pomieszczeń wewnątrz domu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/19337-rolety-i-markizy-sposob-na-przegrzane-pomieszczenia

Napisano

Ja założyłem markizy pionowe zewnętrzne, sterowane z pilota, z napędem elektrycznym. Jest to bardzo dobra ochrona przed słońcem i nagrzewaniem się pomieszczeń, mogą zastąpić klimatyzację.

  • 8 miesiące temu...
Napisano

U mnie w budynku jest went mechaniczna (działająca rano i wieczorem ok. godzinę/półtorej).
Dalem na okna dachowe początkowo rolety wewnętrzne + markize zewnętrzną zastosowałem - latem dają spore ochłodzenie.

 

W zimie markizę zwijałem i wystepował temat skroplin bo na dworze chłodno.
Ostatnio na wszystkie okna poszły rolety zewnętrzne - nie eliminuje to problemu skroplin zimą, ale na mój gust nieco go zmniejszyło.

 

Duża zaleta to fakt, że latem da się utrzymać w domu chłodniejszy klimat dzięki rolecie zewn.

Przy rolecie zewnętrznej na oknie dachowym - cały gorąc zatrzyma się na niej (poza pomieszczeniem). Wydatek warty swojej ceny.

Napisano
13 godzin temu, Dra6on napisał:

jest went mechaniczna (działająca rano i wieczorem ok. godzinę/półtorej).

To nie jest WENTYLACJA, tym bardziej mechaniczna, tylko CODZIENNE DWUKROTNE PRZEWIETRZANIE budynku...

 

13 godzin temu, Dra6on napisał:

wystepował temat skroplin

dlatego, że nie masz WENTYLACJI obraz.png.d40f90b4300f2f8d70ed59c783810a05.png

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Nazywaj jak chcesz panie kolego DWU TRZY ALBO CZTEROKROTNE PRZEWIETRZANIE W ZAL OD PORY ROKU - bo kazda ma inne wymagania by wentylowac :)

W lazienkach dawno bylby grzyb na scianach gdyby nie bylo wentylacji, a tu od 10 lat i nic. Instalacje nawiew-wywiew robila firma i poki co dziala jedynie wywiewnie z centralnym wentylatorem. To taki aparat - uwaga tłumaczę - do wentylowania pomieszczeń, zasysa z nich powietrze (kuchnia lazienki itd)  i wyciąga przy czym nawiew jest przez rozszczelnione okna lub nawiewniki okienne. Dla mnie wg tego co czytam w budujemy dom to wentylacja mechaniczna.

 

 

 

  • 1 rok temu...
Napisano

Choć najpopularniejszym rozwiązaniem są osłony okienne montowane w pomieszczeniach, to ich zewnętrzne odpowiedniki wykazują dużo większą skuteczność. Za pomocą rolet czy żaluzji zewnętrznych można łatwo zasłaniać np. okna tarasowe, które zwłaszcza od strony południowej mogą prowadzić do przegrzewania wnętrz. Rolety dachowe to akcesoria często zintegrowane z oknami połaciowymi. Żaluzje czy rolety fasadowe najlepiej przewidzieć już na etapie projektu domu (ew. przy wymianie okien), bo można wtedy zaplanować taki ich montaż, który umożliwia ukrycie w ścianie kasety z mechanizmem.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...